1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Игра от Блайндовете

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Glista, 14 май 2010.

1. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,

Поствам тази тема, тъй-като установих че имам сериозен лийк в играта от блайндовете. Сега нямам възможност да постна графика но от ББ губя по 60 бб/100 ,а от малкия по 30 бб/100 за 20К ръце в Прима. От другите позиции играта ми изглежда горе долу ОК и това може да се окаже ключа от палатката защо не мога да се качвам по нивата. Какви са вашите показатели и колко горе долу може да се каже че е приемливо щото -60 бб/100 от ББ категорично не е.
    Интересно би било да се получи и дискусия как тези числа да се минимизат и ако Юли напише някоя от страхотните си статии по темата цена няма да има :)

Нивата на които играя 10 и 20НЛ считам че прекалено агресивното 3бетване не е печелившо. Като цяло много рядко 3бетвам на блъф и 3бета ми се движи около 3.5%. Спрях да колвам рейзове с ниските покет пеъри от ЛАГС щото мисля че нямам и сет одс, но определено срещам проблеми когато съм в блайндовете и държа конектори или някви ръце от типа на АТо, KJ KQ KT QT и т.н. и Когато хвана топ или мидъл пеър и той ме 2нд барелне почвам да се чудя кво става.

Всяко мнение или коментар би ми помогнал и благодаря предварително :)

Последна редакция: 14 май 2010
  2. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Опиши целия си колинг рейндж от ББ. Ръцете които си посочил горе са гранични. Подозирам че постфлоп играта ти извън позиция куца.

3. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Еми зависи от опонента но в общия случай съм call s 77-TT, AJs,AQo AJo, KQs KQo KJs,KJo ако е 3way често колвам с JTs,QJs T9s. 3бетвам JJ+ AK и доста често AQs.
    с пеърите играя предимно за сет или на нисък борд мога да колна 1 улица в зависимост от агресията и картата на търна евентуална втора улица и никога 3та ( не мисля че играчите 3барелват на блъф на ниските нива) не ч/р освен най-големите наглеци. С бродуеите ако не флопна нещо фолдвам, ако флопна ТП плащам улица най-много 2 и отново не ч/р.
    В 3бетнати потове Цбетвам обикновено малко над ХП и ако съм с АК и не пеърна ч/ф търна.
    Гаврош как са твоите данни от блайндовете?

Последна редакция: 14 май 2010
  4. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе аз не съм кой знае какъв капацитет, но мисля че можеш да изхвърлиш KJo, AJo, KQo (може би) от колинг рейнджа, и вместо това да играеш JTs QJs T9s не само в 3уей потове, а винаги. Дори може да добавиш 98s и 87s.
    Също така, споменаваш няколко пъти, че колваш 2 улици и се отказваш на третата. Тук също са възможни лийкове: може би се отказваш лесно на ривъра от една страна (но на тези нива - едва ли); а може би колваш повече от необходимото флоп и търн, и достигаш до ривъри на които нямаш работа.
    Предлагам ти да постнеш ръце от блиндовете, в които си губил много, и не знаеш правилно ли е играно или не.

5. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Аз само да кажа, че също имам проблем с блайндовете. Иначе защо смяташ, че 3бетването на блъф не е печелившо? Аз точно в тази посока си коригирам играта напоследък (играя 10нл) - почнах много да 3бет лайт в позиция срещу играчи със нормални статистики (reglike) и естествено приличен процент на фолд то 3бет. И смятам, че е печелившо, защото:
    1. Фолдват ми честичко, когато са извън позиция
    2. Когато ми платят все пак съм в позция и от време на време мога да ударя някой здрав флоп(като много трудно ще ме сложат на точната ръка).
    3. Почти винаги мога да си взема безплатен търн, ако имам шанс за някакъв дроу или нещо от сорта.
    4. Мнооого рядко, но все пак понякога може и да си СИбетна на блъф :) ако ми се стори, че има голям шанс да получа респект.

Иначе и аз чакам за играта от блайндовете. А също и като цяло ООП постфлоп.

6. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    От ББ си много тайт, а от СБ не крадеш достатъчно май.

7. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:

8. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:

9. effectX

effectX
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    73
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А не донкваш ли изобщо? Поне от горния коментар не си писал. Примерно като си ББ
    и бутона е рейзър и СБ е колнал и е 3 way. В такава ситуация СБ в 90% от случаите чеква ти бетваш и бутона почти никога няма да те рейзне на блъф и ще ти играе straight forward. На 10-20нл особено на 10нл срещу мега нитовете мисля че е добре да се донкбетва от време на време дори и хеадсъп. Не знам и аз съм назад от блайндовете, но не чак толкова като ББ/100.
    Играл съм всякви нива до 50нл и мисля че за тези нива е нормално тези позиции да са губещи. Да каже има ли някои който е на плюс от СБ и ББ.

10. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Едва ли има някой да е на печалба от блиндовете в дългосрочен план.
    Глиста според мен загубите ти идват от това, че доста колваш и играеш извън позиция и след това фолдваш,ако не хитнеш.Намали рейнджа си от там,изхвърли всички конектори до QJs ,а офсюит не ги играй изобщо.В мултиуей потове може да колваш с 78s+
    Точно в Унибет играта е много лууз и извън позиция трябва да си доста тайт, особено на 10НЛ.

11. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    e kolko po tight? ot SB igraq 16/8 , a ot BB 10/4 spored men problema e 4e mnogo foldvam otkolkoto mnogo da plashtam

12. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ти фолдваш,но постфлоп,след като си платил 1-2 улици и пота е достатъчно голям.
    Ако фолднеш префлоп ще си спестиш доста пари.Разбери,че извън позиция пари не се печелят.

13. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
  14. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз пък бих ти предложил нещо много просто- когато играеш извън позиция започни да донклийдваш когато удариш или прави чек/рейзове, за да бъдеш сигурен къде се намираш в ръката и да не се вкарваш във филми на търна с топ пеъри. Ако не си разбрал извън позиция не се играе лесно точно защото не можеш да определиш точен рейндж на противника (и точно затова фолдваш след като платиш 2 улици), а по този начин просто ще му стесниш рейнджа и вече ще имаш някаква идея какво да правиш. Всичко е до агресия :)

Последна редакция: 18 май 2010
  15. Vencedor

Vencedor
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    78
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    до -30бб/100 е добре. ББ ти е зле, но ти си нит, както префлоп така и пост флоп. Опитай се да си използваш имиджа срещу регове, като плащаш от блиндовете.

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    don't chase your blinds!

Помни, че не фолдваш блинда, а фолд-ваш неизгодната позиция !!!

Няма смисъл да хабиш ресурси за защитаваш лошата позиция - трябва да защитавяш добрата позиция (очевидно бутона)

17. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    E tva ako go proumeq kolko mnogo 6te napredna na toq etap......

18. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    :eek:

Добре, че е тая тема да си намера огромен лийк :) за последните 30к ръце съм повече назад от УТГ, отколкото от малкия блинд ..

19. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Аз не съм я чел темата, защото са ви много обемисти постовете (пък мен ме мързи)

В покера има само 2 варианта - или имаш позиция - или нямаш.

От блинда най-често си в неизгодна позиция, затова я фолд-ваш (щотот като префлоп си 50/50 с някой и флоп-а те подмине - ставаш 60/40 или 70/30... и като нямаш и позиция... и положението става лошо).

Затова хората от D и CO като крадат (такива като мен) често плащат 3бет-а на SB или BB, защото имат позиция, а позицията е +EV (особено на търн и ривър където пот-а е къде къде по-голям и взимането на правилно решение на тези улици е от много по-голямо значение).
    Без позиция сте ограничени (нямате информация за дейстивята на противника, можете да направите по-малко move-ве, играете повече на "догадки", докато като имате позиция - виждате какво действие предприема провитника преди вас, това ви помага да вземете възможно най-доброто действие, пък и имате повече "пространство" за игра (ако имате и стакове де). Въобще позицията е толкова важна, че само някой хора осъзнават напълно важноста я (очевидно аз не съм от тях, тъй като се гърча на micro stackes).

Айде стига съм писал, че сега ставам и мислите ми са малко недооформени :)

20. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:

Сподели страницата