1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Идея за подарък !? за чужденци.

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Zlobilka, 28 декември 2014.

1. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    355
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +6 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравеите ,
    честито рождество и весело посрещане на нова година на всички от сърце.
    За моя проблем накратко. След празниците се връщам в чужбина / работа ............ !
    Работим заедно с хора от страната където отивам , от доста време , перфектни отношения , весело и приятна атмосфера. Редовно ми правят подаръци . Аз също им правя но сега бих искал да им подаря нещо характерно за България, нещо интересно и забележително с което да предам част от любовта и възхищението от моята /нашата/ родина. За момента имам три идеи :
    1. по бутилка хубаво вино / вече съм взел .
    2. Албум с снимки от красиви места , природа забележителности - все още търся...
    3. Диск с песни / видео / снимки на Крисия , Хасан и Ибрахим - търся по магазините , за сега нямам късмет....
    Ако можете да ми помогнете с информация за втората и третата ми идея , /къде мога да закупя тези неща / или ако имате по добри предложения , помагайте. Благодаря предварително.

2. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    2. Из хубавите книжарници би трябвало да има нещо такова.
    3. Че те колко съвместни песни имат Крисия, Хасан и Ибрахим, че чак и диск да имат? Съмнявам се да намериш нещо по тази точка. Може ти да си направиш диск с някакви песни, които смяташ, че биха им харесали.

3. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    - розово масло, сирене, лютеница, кисело мляко (последните са семибъзик);
    - някакви автентични съдове, дървени лъжици, глинени съдинки, покривки;
    - българо-немски речник на псувни (ако помня правилно в немция бачкаше)

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    1. Взел си вино, но ракията е по-специфично българско питие. Ако искаш си я запази като жокер за по-нататък

http://www.proektbulgaria.com/ имат 2 книги Книгите са на 4 езика - български, английски, руски и немски. На Арни му бяха подарили едната

Малко скъпички идват, ако са за няколко човека. В продавалника има няколко ексемпляра на по-добри цени.

Друга книга -> България от птичи поглед - двуечизно издание е (български и английски), обаче и тя е скъпичка.

Ако са повече хора книгите ще ти излязат доста соленичко (ако ще са за всички), пък и не е много удачно да се подаряват скъпи подаръци (освен ако не са ти много близки).

По магазините за сувенири може да имат едни малки книжки със снимки от България - по 10тина странички и по 3-4-5лв.

3. Ако ще е диск с песни - по-добре да са някакви народни. Има голямо разнообразие и сигурно ще има някакви дискове с подбрани по-известни песни.

Другото каквото ahtung е писал - горе долу такива неща се продават по магазините за сувенири. Пропуснати са магнитчетата (има много разновидности) и кърпички/носии с български бродерии. Може и някакви фигурки като тия човечета с български носии - като мартениците пижо/пенда ама като фигурки.

Някой туристи си купват и сладко/мед, но ако ще е такова - гледай да ги вземеш от някоя баба, че да са по-автентични (пък и по-хубави).

Последна редакция: 29 декември 2014
  5. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Книга с рецепти би бил мн як подарък + ракия ест, но не съм сигурен дали има преведени на английски.

6. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    http://bg-icon.com/platics.html - нещата са супер красиви и качектвени. Давам ти линк към пластики, защото аз лично не съм фен на иконите, но и от тях има много хубави. Сайтът е в процес на разработка - иначе имат над 500 различни артикула, така че ако ти харесва идеята им пиши или звънни.

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Всеки би се зарадвал на :

8. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    хаха да ги пускаме в продавалник освен ? :)

9. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    355
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +6 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря на всички за инфото , :) . С ракия редовно ги поя / направих ги алкохолици аххааххахахахах .
    EasyGame , добро инфо , данке . И с мед редовно ги храня , баща ми е пчелар :p.

10. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ако имате из вас нещо интересно останало от комунизма... или пък ако намериш нещо наистина автентично и добре направено на тема фолклор, аз в тези 2 посоки бих се насочил

... което ме подсеща, че трябва да имам някъде из дома на нашите една автентична значка на Ким Ир Сен, която лично намерих в Северна Корея като малък, дано да е оцеляла.

11. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:

12. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Ти си мислиш, че си я намерил :)

13. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Ето това е нещо което ще впечатли, ние у нас правим и такива и по големи, но вече нашия не му се занимава, вече всички сме милионери и няма кой да се занимава с такива работи :p

14. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    355
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +6 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Леле колко значки имам от СССР и др. , а баба ми е била и герой на труда :) . Добра идея Breeze , ще се разровя . Намерих готини албуми с снимки от Информационното туристическо бюро в Стара Загора , перфект са . Момичето което работеше беше доста любезно и подари и други дребни брошури . Книгата 200 невероятни места също ще я взема за един специален човек :) . Остава диск с Крисия много ме радва това дете .
    Христо , интересна идея ! Но много ще им стане алкохола :p .

p.s. Breeze , провери значката да няма бръмбари , буби :D

15. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    диска с Крисия можеш да си го направиш и сам. :)

16. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    355
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +6 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нямам време :) . Въпрос извън темата. Вива - ком имат ли микро сим карти ,за мобилния интернет ?

Сподели страницата