1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Първите два фрийрола (за ръце и рейк в залите на Betsafe/Betsson) с пакети за Grinders Summer Camp са вече в лобито на мрежата. За повече инфо четете в темата на промоцията. Ако смятате, че сте изпълнили изискванията, но не сте автоматично регнати за турнира, ни пишете веднага по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Идея за подарък !? за чужденци.

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Zlobilka, 28 декември 2014.

1. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    364
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +85 / 14 / -29
    Покер ръце:
    Здравеите ,
    честито рождество и весело посрещане на нова година на всички от сърце.
    За моя проблем накратко. След празниците се връщам в чужбина / работа ............ !
    Работим заедно с хора от страната където отивам , от доста време , перфектни отношения , весело и приятна атмосфера. Редовно ми правят подаръци . Аз също им правя но сега бих искал да им подаря нещо характерно за България, нещо интересно и забележително с което да предам част от любовта и възхищението от моята /нашата/ родина. За момента имам три идеи :
    1. по бутилка хубаво вино / вече съм взел .
    2. Албум с снимки от красиви места , природа забележителности - все още търся...
    3. Диск с песни / видео / снимки на Крисия , Хасан и Ибрахим - търся по магазините , за сега нямам късмет....
    Ако можете да ми помогнете с информация за втората и третата ми идея , /къде мога да закупя тези неща / или ако имате по добри предложения , помагайте. Благодаря предварително.

2. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,325
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +38 / 2 / -0
    Покер ръце:
    2. Из хубавите книжарници би трябвало да има нещо такова.
    3. Че те колко съвместни песни имат Крисия, Хасан и Ибрахим, че чак и диск да имат? Съмнявам се да намериш нещо по тази точка. Може ти да си направиш диск с някакви песни, които смяташ, че биха им харесали.

3. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    - розово масло, сирене, лютеница, кисело мляко (последните са семибъзик);
    - някакви автентични съдове, дървени лъжици, глинени съдинки, покривки;
    - българо-немски речник на псувни (ако помня правилно в немция бачкаше)

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,267
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +333 / 8 / -24
    Покер ръце:
    1. Взел си вино, но ракията е по-специфично българско питие. Ако искаш си я запази като жокер за по-нататък

http://www.proektbulgaria.com/ имат 2 книги Книгите са на 4 езика - български, английски, руски и немски. На Арни му бяха подарили едната

Малко скъпички идват, ако са за няколко човека. В продавалника има няколко ексемпляра на по-добри цени.

Друга книга -> България от птичи поглед - двуечизно издание е (български и английски), обаче и тя е скъпичка.

Ако са повече хора книгите ще ти излязат доста соленичко (ако ще са за всички), пък и не е много удачно да се подаряват скъпи подаръци (освен ако не са ти много близки).

По магазините за сувенири може да имат едни малки книжки със снимки от България - по 10тина странички и по 3-4-5лв.

3. Ако ще е диск с песни - по-добре да са някакви народни. Има голямо разнообразие и сигурно ще има някакви дискове с подбрани по-известни песни.

Другото каквото ahtung е писал - горе долу такива неща се продават по магазините за сувенири. Пропуснати са магнитчетата (има много разновидности) и кърпички/носии с български бродерии. Може и някакви фигурки като тия човечета с български носии - като мартениците пижо/пенда ама като фигурки.

Някой туристи си купват и сладко/мед, но ако ще е такова - гледай да ги вземеш от някоя баба, че да са по-автентични (пък и по-хубави).

Последна редакция: 29 декември 2014
  5. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    735
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +192 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Книга с рецепти би бил мн як подарък + ракия ест, но не съм сигурен дали има преведени на английски.

6. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    http://bg-icon.com/platics.html - нещата са супер красиви и качектвени. Давам ти линк към пластики, защото аз лично не съм фен на иконите, но и от тях има много хубави. Сайтът е в процес на разработка - иначе имат над 500 различни артикула, така че ако ти харесва идеята им пиши или звънни.

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,170
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +381 / 30 / -51
    Покер ръце:
    Всеки би се зарадвал на :

8. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,468
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 10 / -14
    Покер ръце:
    хаха да ги пускаме в продавалник освен ? :)

9. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    364
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +85 / 14 / -29
    Покер ръце:
    Благодаря на всички за инфото , :) . С ракия редовно ги поя / направих ги алкохолици аххааххахахахах .
    EasyGame , добро инфо , данке . И с мед редовно ги храня , баща ми е пчелар :p.

10. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ако имате из вас нещо интересно останало от комунизма... или пък ако намериш нещо наистина автентично и добре направено на тема фолклор, аз в тези 2 посоки бих се насочил

... което ме подсеща, че трябва да имам някъде из дома на нашите една автентична значка на Ким Ир Сен, която лично намерих в Северна Корея като малък, дано да е оцеляла.

11. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    735
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +192 / 5 / -1
    Покер ръце:

12. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Ти си мислиш, че си я намерил :)

13. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,345
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +532 / 25 / -92
    Покер ръце:
    Ето това е нещо което ще впечатли, ние у нас правим и такива и по големи, но вече нашия не му се занимава, вече всички сме милионери и няма кой да се занимава с такива работи :p

14. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    364
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +85 / 14 / -29
    Покер ръце:
    Леле колко значки имам от СССР и др. , а баба ми е била и герой на труда :) . Добра идея Breeze , ще се разровя . Намерих готини албуми с снимки от Информационното туристическо бюро в Стара Загора , перфект са . Момичето което работеше беше доста любезно и подари и други дребни брошури . Книгата 200 невероятни места също ще я взема за един специален човек :) . Остава диск с Крисия много ме радва това дете .
    Христо , интересна идея ! Но много ще им стане алкохола :p .

p.s. Breeze , провери значката да няма бръмбари , буби :D

15. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    938
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +68 / 14 / -6
    Покер ръце:
    диска с Крисия можеш да си го направиш и сам. :)

16. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    364
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +85 / 14 / -29
    Покер ръце:
    Нямам време :) . Въпрос извън темата. Вива - ком имат ли микро сим карти ,за мобилния интернет ?

Сподели страницата