1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Hero call?

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Pro2type, 22 януари 2013.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Merge)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , January 22 , 03:03:52 ET 2013
    Table Waimea Bay II (65819453) (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: Player1 ( $68.97 USD )
    Seat 2: Hero ( $55.03 USD )
    Seat 3: Player3 ( $43.83 USD )
    Seat 4: Player4 ( $54.22 USD )
    Seat 5: Player5 ( $118.68 USD )
    Seat 6: Player6 ( $59.41 USD )
    Player3 posts small blind $0.25 .
    Player4 posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :4c: :4d:
    Player5 folds
    Player6 raises $1.50
    Hero raises $4.50
    Player3 folds
    Player4 folds
    Player6 calls $3.00

FLOP ($9.75)
    :Qs: :2c: :Qc:
    Player6 checks
    Hero bets $5.50
    Player6 calls $5.50

TURN ($20.75)
    :5d:
    Player6 checks
    Hero checks

RIVER ($20.75)
    :Kh:
    Player6 bets $16.50
    Hero ???

Здравейте, човека за оскъдния сампъл, който имаме за него фолдва на отваря МП 35%(от 17 пъти) но тъй като тук сме 5-ма реално краде КО, което го е правил 27%(от 11 пъти), фолдвал е на 3-бет 67% (от 6 пъти), не е 4бетвал все още .

Като цяло не обича да фолдва на С-бет сосбенно извън позиция, и нямаме инфо дали обича да бетва ривъра, когато пропуснем да направим търн барел.
    Имам бележки за него, че не тин валю бетва и че не протектва силни ръце на кофти бордове.

Разсъжденията ми тук са сравнително прости:

1. Tова е 2-я път, когато го 3бетвам и 2-та от позиция, той ми плати и двата, като ми плати и двата сибета на флопа => възможно е да има и Ах ръка, която да обърне на блъф.

2. Tук рейнджа му е силно поляризиран на изключително силни ръце и чисти блъфове и не би трябвало да има ръце от сорта на ТТ,99,88;

3. Тъй като не тин валюбетва, не би трябвало да има и ръце от сорта на KJ,KT, или поне не с този размер на залога.

4. Притеснява ме единствено, че не е 4-бетвал все още и не знам как играе АА,КК,АКо извън позиция, както и, че не обича да фолдва на С-бет извън позиция, така че макар да не тин валю бетва все пак е възможно понякога да ме изненада с някой Kx.

Как мислите има ли въобще идея да платим (или да рейзнем)?

2. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здрасти,
    Префолп ми харесва кол повече срещу този. Player 3 не е пълен стак - може би е риба - вкарай го в играта:) А ако са регове и скуизват много също не е лошо да колнеш и да им шипваш на скуиза:)
    Така изиграно бих фолднал ривъра. Първата ми реакция беше "call", ама после ми се стори, че не е по-добре от фолд. Бета му не е чак толкова поляризиран, по-скоро не, че не е, ами има прекалено много валю комбота, които спокойно му влизат в рейнджа и в линията, според описанието ти. Това са QJs-2, KQ-6, AQ-8, KK-3, АА-6, QQ-1/половината пъти да ги колва префлоп АА,КK,QQ вместо да ги 4бетва си стават 5комбота/, възможно е и да е сетмайнвал с 22, 55/да кажем 1 на 3 пъти/-2, АК- да му сложим 5комбота и си стават легитимни 28 комбота което си е доста:)
    Поздрави!

3. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +98 / 6 / -2
    Покер ръце:
    На ривъра си фолд според мен (главно заради големия сайзинг и човека трябва да предполага, че има шанс да имаш К което няма да фолднеш => не е оферта да блъфира с такъв сайзинг => по-скоро не е на блъф тук). На флопа може малко по-малък сайзинг, но не мисля че 1 барел има смисъл срещу конкретния човек. По-скоро 2 или 3 барела ми звучи по-оптимално в конкретната ситуация, вече дали да са 2 или 3 не съм сигурен, аз лично ще предпочета 3 може би (заради скорошните ви заигравки може да реши да колне 2 улици с доста ръце, които ще фолдне на ривъра)

п.с. Също така можеш да намалиш префлоп сайза на 4 БТН вс КО (по-широки рейнджове), също и да разшириш валю рейнджа си AJo+, KQo+, 99+ но това е напълно опционално :). И друго: ниските ПП са добри за 3б - 5б срещу агресивни 4бетори, тук можеш да си платиш спокойно според мен (малкия блинд не е фул стак -> може би е риба -> вероятен 3уей + позиция ти е оферта (също по-малък шанс да те скуийзнат))

4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз бих колнал пре. Особено с рибата в блиндовете както ''Tapun4o'' спомена.
    Ако съм 3бетнал бета на флопа си е стандарт, и ако нямам инфо за лошия съм си чекбек търн, и фолд ривър. Ако имаме инфо, че лошият обича да флоутва ооп в 3б потове, тогава не е лош бет на търна или чекбек на търна и кол на ривъра (особено с инфото че според теб няма да бетне ръка като 99-ТТ).
    Да не забравяме че рейнджа му е силен. До сега е фолдвал на 3бети и този път колва ооп въпреки ''нажежените'' позиций. Има още един филм,попа е карта която подобрява нашият рейндж и според мен не е оферта да я блъфира особено с толкова голям бет.Доста по ми прилича на ''-пич имам дама ....дано си закачил попа и да ме снапнеш''..... даже съм доста сигурен че е така.... но това са мой наблюдения срещу определени линий на типове хора :) понякога съм прав понякога ...почти :)

5. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Определено сега, като се замисля кола е префлоп пре.

П.С. И на мен точно ми изглеждаше, че или има дама и си вика е дано е закачил попа или има тотален блъф, и ако човека беше мислещ играч нямаше да я мисля никога тая ръка, но тук малко ме разколеба това, че човека определено не е ... сега виждам, че съм пропуснал да кажа, че човека е 38/20 за 90 ръце и определено не е смислен играч, така че е способен на малоумни отигравания.

Сподели страницата