1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

HEM - още малко съвети

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от tiltproof, 1 октомври 2009.

1. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Предпочетох да пусна нова тема, ако модовете решат да я добавят някъде.

1. За използващите Windows 7 (ако някой има желание и е наясно може да пробва с VIsta), които желаят да си използват UAC (понеже навсякъде пише да се спира). Следващото работи на 100% за мен без никакви проблеми породени от включеният UAC.

1. Ако тепърва ще инсталирате - спирате UAC - рестарт и инсталирате.
    2. Пускате UAC и пак рестарт.
    3. Намирате следните директории: C:\Program Files\PostgreSQL ; C:\Program Files\RVG Software; C:\Program Files търсите директории за софта на съответната зала C:\Users\вашия юзер\AppData\Local пак търсите директории за софта на съответната зала. На всеки фолдър трябва да се оправят малко правата - добавя се юзер postgres и му се дават пълни права. На самата група Users също. Ако някъде няма групата users се добавя пак с пълни права.

2. Мисля, че доста хора са срещали следващият проблем - някое хенд хистори не се импортва и/или хъда не работи за някоя маса - пример - играете няколко маси и хъда работи на някои, а на някои не, а в миниджъра виждате, че се разпознават всички. Приемаме, че използвате последната версия на HEM и postgresql, обаче проблема си стои, може и 2 дена всичко да е наред и пак да се появи някоя такава маса. Все пак има сериозен шанс да оправите нещата. Много често този проблем се среща при проблем с енкодинга, когато сте създавали база чрез pgadmin. И така:

1. Спирате HEM.
    2. От старт меню директория на postgres стартирате pgadmin3.exe, ако нямате такава от инсталационната му директория и си правите бекъп на базата.
    3. Трием старата база (ако е необходимо) виж 4-ри.
    4. Създавате нова база - ако не държите да използвате абсолютно същото име, като на старата, то няма нужда да я изтривате. Тук важното е да посочим енкодинг различен от този по подразбиране. Избираме UTF-8.
    5. Възстановяваме базата от бекъпа - ВАЖНО - импорта ще приключи с грешка - натискаме CANCEL, а не ок.
    6. Затваряме всичко и пускаме HEM. Ако сте използвали старото име на базата не трябва да правите нищо. Ако новата ви база е с различно име - HEM>options>database managment>connect и избирате желаната база. Би трябвало и с реидексиране да се получи, но не е за описване. Ако не сработи с UTF-8, може да пробвате с ASCII. Ако и сега не работи просто не ви върви.
    Как се създава,прави бекъп и се възстановява база данни го има описано в страницата FAQ на HEM.

Шансът да се обърка нещо (още повече необратимо) е абсолютно нищожен, все пак всичко си е на ваша собствена отговорност.

3. За тези, които дефрагментират по-често и най-вече за тези които използват шедълите на дефр. софтуер. За да е ефективна дефрагментацията трябва предварително да спрете процеса на posgresql. Start>run>cmd>services.msc> намирате съответния service и го спирате, може и директно от старт меню>PostgreSQL>Stop service/Start service, ако имате такъв фолдър. Като приключите с дефр. го пускате.

Надявам се на някого да е от полза. Ако се сетя за още работи, на които не се обръща толкова често внимание ще допълня темата.

Поздрави!

ЕDIT:
    1. За последна версия на postgresql приемам тази, която се препоръчва от HEM, т.е. тази, която се даунлоудва от линк на официалната им страница. Логиката ми е, че пичовете работят много здраво, страницата им е актуална и това си е тяхна преценка за безпроблемно работеща версия.
    2. По точка 2 - Въпреки, че гореописания метод е напълно коректен и покрива всички стъпки, нова база може да създадете и през HEM >options>database managment>connect >create new database - от тук ще ви предложи създаване на база с UTF-8 или ASCII.

Последна редакция: 2 октомври 2009
  2. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,150
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +10 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Много ти благодаря от името на всички :) Леко промених форматирането на текста

3. Love2playU

Love2playU
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    68
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Всеки път статистиките на играчите като играя Сит н го са разбъркани?Имам в предвид не са им под имената, предполагам ,че това не трябва да е така, бихте ли помогнали как да оправя този проблем?

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,195
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Goto HEM manger ---> HUD Options ----> Seating preferances and select your seat that you sit at....

Then when you open a new SnG, arrange your HUD correctly, goto to the table manager icon in your system tray and right click, then click save positions, and you will be all sorted

5. 330

330
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    166
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За да не отварям нова тема, ще попитам тук. При реплейване на ръцете от сесията, не ми излизат статистиките на някои играчи и не мога да си пиша бележки. Примерно разглеждам ръката в hem replayer-a и от 6 играчи само 4 имат статистики. Става въпрос за ипокер, ако някой е имал подобен проблем, ще бъда благодарен за съвет.

Поздрави.

6. BuTTerfly3Fec7

BuTTerfly3Fec7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    116
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    zdr imam sledniq problem kato igraq sng HU v boss madia ne mi izlizat hud statistikite... s izklu4enie na hu sng 8min nqkoi imal li e sa6tiq problem ? i kak go e re6il?

7. h0rNe7

h0rNe7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    385
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +143 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Добре айде като сме тръгнали и аз да питам - в ON GAME не ми намира масите , в table finder-a им пише имената и толкова не мога да ги добавя ,че да ми излязат статистиките
    me=donk

8. tro6ko

tro6ko
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    12
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте колеги,наскоро си закупих ХМ2 и не мога да го използвам.Какво ли не опитах и не става.Да уточня ,че свалих траил версията пуснах го и тръгна и всичко беше ок,след това реших да си го купя и оттогава не мога да влезна.Като стартирам ХМ ми дава Еррор 3226 ,и не намира лиценза!!П.С. ,ако някой ми помогне да оправя бакиите,които съм забъркал давам 30лева.Благодаря Ви предварително.

9. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,моля ви помогнете,4е се издразних невероятно.Как да направя цветовете на цифрите да не затихват към бледо сиво,че на малки масички направо си е мъка да се пуля.Питам,а не чета в страницата на ХЕМ,защото не отбирам от чужбински :)
    Благодаря предварително.

Успех

10. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Player Preferences --> Appearance

11. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Така де,но чавка ли да махна или да сложа и коя,цвят да си призная не съм сменял,плъзгачите са за прозрачността.
    Ъъъъъ ...че не ми иде на езика ....според статса е в ралични нюанси на избрания цвят,но понякога е толкова тъмен,а друг път е много ярък ....та желанието ми е да са си все в един нюанс.
    Ако не стане здраве да е,но ми е дразнещо.

12. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ааааааа ето го гада :)

HUD Options / HUD Popup Configuration

Dimmed Text - Dims text in Live Tracking that is not relevant. For example, all players that fold will have their HUD stats dimmed. If you are on the flop, your opponents PFR stat will be dimmed, etc. Any stat that is not relevant for that point in the hand will be dimmed.

13. Jordanow85

Jordanow85
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Относно Холдем маниджър 1 последните няколко дена ми прави проблеми в Унибет. Не отчита правилно ръцете и графиката ми не е реалната. Как може да се управи това? Ако някой знае да помогне. ;)

14. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,726
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +423 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Този проблем го има след последния ъпдейт на клиента, и хората от ХЕМ знаят за него, но нищо не са направили все още:)

15. Jordanow85

Jordanow85
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да;) Точно от тогава си е.

16. Jordanow85

Jordanow85
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Днес като обновиха клиента на Унибет и вече Холдем маниджъра не иска да се импортва. Някой друг има ли такъв проблем?

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:

Сподели страницата