1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Hacked. Сега какво?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от athom, 23 септември 2009.

1. athom

athom
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    97
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Такааа...гледам днес, не мога да си вляза в пощата в абв.бг, пробвах няколко пъти - нъцки.
    Пробвам "Забравена парола", пиша си рожденната дата - нъцки. Аз не съм аз явно.

Решавам да проверя moneybookers акаунта си, бях пуснал малко пари от LuckyAce към тях за да си направя депозит в Унибет.
    Moneybookers вика - ти не си ти. За да ми пратят код за идентификация ми искат имейла с който съм регистриран. Оня същия, хакнатия. Ясно, тука намирисва.

Понеже много много не помня паролите си, обаждам се на брат си вкъщи и го карам да пусне LuckyAce poker и да погледне колко пари имам. Гледа момчето и ми разправя - 0,28. Тука има някъв кешаут лекинко.

Не ме е яд за парите защото не бяха кой знае колко, все още играя по ниските нива.
    Но мънибукърс акаунта ми е важен, а като знам колко разправия е да доказвам че нямам сестра за да го отключат...

Покер играя само от вкъщи, а мънибукърс акаунта го отварям само от един единствен компютър.

Толкова с излагането на фактите.

Сега бих искал да питам дали някой има опит с подобни ситуации и какво бих могъл да направя.

2. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Веднага трябва да се обадиш на съпорта на MB по телефона.Колкото по-бързо го направиш толкова по-добре. Обясняваш им всичко и се надяваш парите да са още в MB акаунта, а да не са вече депозирани някъде.

3. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Баси гадостта, как се е случило това

Трябва да помислиш кой го е направил, такива случаи рядко са хакерски атаки, по-скоро някак си издал паролата си на недобронамерен познат

уф какви мизерни същества има

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,195
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Важно е, парилите ви да са различни. Иначе на мен ако ми се случи - не знам какво ще правя, тъй като английският ми не е от най-добрите и няма да ме разберат по телефона.

5. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ти ше им пишеш по скайпа а те щи говорят по телефона :)

6. Headsman

Headsman
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    33
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    а пробва ли от друг компютър да си влезеш в пощата на мен ми се е случвало няколко пъти и след преинстал на windows-a ми се е оправяло иначе не можех... ама щом и мб ти е лоша работа...

7. athom

athom
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    97
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Сигурно ще говоря по телефона с МВ.
    Относно различноста на паролите...тук мисля че имам и аз свойта вина, макар и непредумишлена.
    Паролите на имейла ми, МВ акаунта и ЛъкиЕйс са съвсем различни, НО...
    Поради факта че доскоро не бях редовен играч, играех да речем 2 седмици, после 6 месеца не пипам, реинсталирам машината и т.н. и доста често се оказвах със забравени пароли че и юзърнеймс.

Затова от известно време реших да съхранявам всички имейли с пароли и юзърнеймс вътре в различни папки в имейла си. А паролата за мейла беше относително лесна за разпознаване, ако човек се загледа в никнеймовете които ползвам по различни места (общо взето 2 никнейма, като единия ми е като презиме вече, толкова много години го ползвам и на толкова много места...)

Съответно който е могъл да пробие паролата ми за мейла, е могъл да прочете поне 10ина мейла от различни видове сайтове съдържащи инфо за акаунтите ми в тях.
    Оттам насетне лесно.

Кофти ситуация определено, и парите не са наистина много - около 150ина долара.
    Но наистина съм притеснен за МВ акаунта си, доколкото знам мога да се регистрирам там само 1 път, за следващ път ще ми трябва друго име...и прочие бълвоч.

Единственото което се сетих относно МВ акаунта беше да се пробвам да вляза толкова пъти че да го блокират.

Anyway ще видя как ще се оправят нещата.
    Дори и да не се оправят, имайте предвид случилото се с мен и се пазете, щото не съм и предполагал че някой ще тръгне да бърка в мойта поща и т.н. но ето че се случи.
    Явно има клошари по душа които само душат и дебнат кого да завлекат било то с 5-10 или 50-100 лева.

8. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Колкото по-бързо им се обадиш, толкова по-добре за теб, ако парите ти вече не са извън МБ сметки.

9. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,195
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    НИКОГА Не си дръжте паролите на PC-то и не давайте да ви ги помни. За неотговорни пароли (като повечето форуми) аз слагам сравнително лесни пароли и тях даже си ги записвам на листче, обаче важните се помнят.

Обаждай се на MB да ти спрат акаунта. Ако искаш пиши и на abv.bg да проверят от кой IP адрес е влизано и защо ти е променяна паролата и тайния въпрос и т.н. (може и да откажат, но по-добре да опиташ всички варианти преди да се откажеш).
    Иначе за да ти заминат парите от Moneybookers, не могат ли само към verify-цирани карти и сметки да се теглят (поне аз така си мисля).

10. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Звънни на съпорта на абв.бг имат тел. Помня че един път си забравих паролата, звънях, говорим си 5мин с сис админа дали съм аз (ЕГН, Адрес, последни мейли в пощата, последни изпратени и тн) уверява се че пощата е твоя и ти сменя всичко.

11. profesora

profesora
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И на мен са ми давали парола, за пощата ми от абв, но беше преди 6-7 или повече години.. принципно мисля,че нямат право.. и трябва да попаднеш на някой пич.. Не ги бави нещата...обаждай се веднага навсякъде! И принципно се съмнявам да си точно хакнат..., кой ще се занимава за такава сума.. по-скоро... както каза Breeze

12. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе това abv.bg много лесно се хаква бе. Преди време 'хакнах' 2-3 приятели (съвсем добронамерено ест). Системата с тайните въпроси е прекалено лесна и хората не й отдават заслуженото внимание. Може ли тайния ти въпрос да е "ааа", и съответно, както се досещате, тайния отговор е "bbb" ?! Или пък: "как ми е презимето". Другото което ти трябва е рожденната дата на човека. По този начин около теб има едно 20-30 човека които могат да те хакнат без проблеми... така че пази си гърба ;)

13. profesora

profesora
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не, не, не... извинявай много.. това че някой хора не им стига акъл, и на въпрос ааа, си слагат отговор bbb, не означава че системата е слаба...

14. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,195
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    То затова се нарича таен въпрос - не трябва всеки да знае отговора.
    Примерен въпрос "Коя ми е първата кола?"
    Примерен отговор "Саксия"

15. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    That's what I'm talking about

16. plagueBG

plagueBG
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    8
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Еми бате не си единствения преебан аз сащто се разделих с извесна сума пари в 1 от клиентите
    след тоя слу4еи разбрах че парво абв.бг е доста слаба поща от кам защита.
    наи тапото е в случея е 4е когато ти хакнат пощата немаш шанс да си я варнеш понеже хакерите сменят парво рождената дата което общо зето слага краи за таини вапроси и про4ие които сашност могат да се сменят от хакера което е доста тапо от страна на абв екипа. Плус това като пишеш на супорта те ти отговарят сответно цитат:
    Здравейте,
    Поща АБВ не предоставя пароли, отговори на таен въпрос или рождени дати от
    съображения за сигурност.
    Паролата, рождената дата и тайният отговор са начините, с които разполагате за
    влизане в пощата си (link "Забравена парола" ).
    Също така има възможност да смените паролата си, ако сте написали алтернативен
    е-мейл, т.е. друг е-мейл на които да Ви изпратим link за смяна на паролата, ако си
    я забравите. Ако сте въвели такъв е-мейл в "Настройки" "Таен Въпрос и Отговор,
    Алтернативен е-мейл" , то можете да намерите помощ от link "Забравена парола",
    "Алтернативен е-мейл" .
    Ако не успеете да решите проблема си, единствено Ви остава да си регистрирате нова
    поща.
    В случай, че бъде установена злоупотреба , достъпът до пощата ще бъде забранен и
    тя ще бъде закрита 3 месеца след последното успешно влизане в нея.

Поздрави,
    Екипът на АБВ
    писах им отговор ако те ми отговориха с ре то4но като по горното
    разбрах сащо така никога не пазете линкове от саитове в които сте се регистрирали в пощата си така поне хакерите няма да знаят каде да тарсят
    Саветвам си4ки просто да забравят 4е абв сащтествува и да се ориентират кам друга поща

Последна редакция: 25 септември 2009
  17. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,195
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Слагайте надвсякъде различни пароли.
    в MB могат да се регистрират повече от една поща, но май може да се лог-ваме само с primay e-mail-а.
    Иначе е кофти... хакерите сменят всичко и gg

18. plagueBG

plagueBG
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    8
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    и да са ти разли4ни паролите като ти пребат пощата просто си пращат новата парола и така

19. profesora

profesora
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Брат ми, защо си мислиш, че някой ти е хакнал конкретно абв-то а не целия комп... и пак повтарям.. АБВ, не е слабо... просто си измисляте тъпи отговори и въпроси... И ако искате отделете там някви минимални пари на година са.. и си вземете частна поща примерно petur@petrov.org и така винаги можеш да си рековернеш пасс-а понеже си собственик на домейна...

20. plagueBG

plagueBG
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    8
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    бе ти кое не разбра от тва 4е като ти сменят пас-а и след тва годината на раждане не можеш да стигнеш до фаза изобщо да си пратиш пас на квато и да е поща .а до колкодо да ми хакнат компа вазможно е оба4е нз как може да е станало.плус тва паса ми беше умопомра4аващ и не сам го сахранявал на компа от скаип едвали нито сам приемал нито свалял фаилове . Плус тва таиния вапрос е таен не да може да се сменя и след като се регнеш тре си остане в рега и изобсхто нито да се вижда нито да се сменя пак да не гожорим да зависи от рождената дата която може да се смени.
    абв sux (puke) и супорта им е на ниво :D :D

Сподели страницата