1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

GSM ?

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от rEADy, 12 май 2013.

1. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Решил съм да си сменям телефона , обаче не съм решил какъв да си взема.Отдавна не следя какво се случва на пазара , единственото което мога да кажа е че досега винаги съм използвал Нокиа. В момента най-масови ми се струват Samsung , HTC и iphones.
    Ако може всеки да сподели впечатления от марки и модели ще съм му благодарен.
    Цената няма значение , другото важно е че не искам да е много голям.

2. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Нокиа умира , специализират се в дървени ниско класови моделчета , за да хванат масовия пазар. Скъпите им модели са дърво голямо.
    Айфон - много пари за една емблема - отхапана ябълка . Доста от приложенията са им платени. Цеената не отговаря на качеството - скъпа пръчка са за позиране.
    Samsung , HTC - това са твоите марки. За модел не мога да ти препоръчам , но ще ти кажа на кои елементи да обърнеш внимание а ти от там ще си прецениш:
    Софтуер - Андрид версия 4,00 (стария 2,3 не ти трябва)
    Стъклото - Горила глас, горила глас 2 (или там както се казва подсилването на дисплея спрямо марката)
    Процесор - двуядрен ( някои имат 4 ядрен , но не е някаква фрапираща разликата) и двата са доста бързи.
    Мемори карта - да има слот (препоръчително). Един познат ми каза ,че използвал някаква виртуална памет някъде си и не му трябва мемори карта изобщо , но не съм запознат.
    Ето ти един примерен модел (приличен на сносна цена) :
    http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2624/htc-one-s

Има и някои модели на Сони , които също важат.

3. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Каквото и да си вземеш след 4-5 месеца почва едно лагване.... аз съм много разочарован от тъпите смартфони...
    Iphone-a se jail-va и нямаш проблеми с платените приложения,ама си е играчка, трябва да следиш форуми, версии, щуротии, като цяло наистина го има тва,че му плащаш името,като повечето неща на Apple.
    Galaxy-to 3-ката беше супер телефон като излезна( 4-ядрен, бърз,голям дисплей," human designed и т.н. ",ама само като минаха няколко месеца и нямаше нищо общо с когато беше нов. Отделно не е удароустойчив ( справка Емака :D ).....иии вече излезна 4-ката. През 6 месеца излизат нови модели, старите стават пръчки.

Та като заключение да ти кажа: не давай много пари за телефон, абсолютно безсмислено е. Каквото и да избереш,ше ти върши работа.

ПП Сони-тата са дървета,също като Нокиите.

4. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз ползвах HTC преди време и го препоръчвам горещо. Много стабилни джаджи правят...

5. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Определено каквото и да ви говорят Iphone си заслужава парите. Качеството на материалите и сглобката е на светлинни години от другите производители. От към хардуерна мощ нещата се изравниха и в момента водещите са HTC, Samsung и Iphone, като разликите са минимални или никакви.

Ако търсиш бюджетен телефон, но с отлични хардуерни характеристики Samsung е за теб. Единственото лошо при тях е материалите и сглобката, в това издиша тази марка.

Ако търсиш стилен аксесоар, с отлични хардуерни характеристики и собствен стил, то HTC е за теб.

Ако търсиш най-доброто на пазара във всички компоненти, то Iphone е за теб.

Това е мнение на човек, който ползва Iphone 3GS, Ipod Touch 3, Ipad 3, Samsung Galaxy S2 и нокиа 100 за 3-ти телефон.

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Това за Айфона и аз доскоро го вярвах,ама не е вярно.

7. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Мерси за отделенето време.
    Давайте още мнения ;)

8. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Не виждам смисъл от тази тема, флагманите на Samsung & HTC са по 4,7"+, като имаш изискване за размера взимай Айфоня и това е, то е ясно че всички ще ти вършат работа.

9. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Нямам айфон, но имам допир до други марки като Нокиа Н9 , Самсунг галакси , но само след 1 ден работа на айфон съм сигурен че това е най-добрия телефон на пазара в момента. Така че +1 за Айфоня.

10. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Интересното е, че той не е казал че търси smartphone - иска телефон. Нокия имат евтини и добри модели, батерията на които държи седмици и са говорене са супер

Ако ще е smartphone с голям екран - скоро samsung трябва да пускат пластмасовите дисплеи... тоест няма да се чупят

Най-добре отиди в някой магазин и на място разгледай кой модел ти харесва, кой ти допада и това е. Щом не си написал някакви специални изисквания - повечето модели от последните 2-3 години ще ти свършат работа.

11. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Малко лични впечатления от големите в момента на пазара:

За Самсунг не мога да кажа много хубави неща. Правят модели с отлични хардуерни характеристики, но като цяло изпълненията им не са от високо ниво. Моя Галакси С2 се разхлопа доста бързо, наблягат на пластмасата и изглеждат зле. Сглобката в С2 не е от най-добрите. Грее доста и се усеща отзад. Топ модела им Галакси С4 ще стане хит, защото цената бързо ще падне и ще е най-евтиния вариант с еднакви хардуерни характеристики(най-добрите) с HTC One. В момента S4 струва около 1200 лева и за мен е с доста завишена цена.

За HTC, нямам телефон на тяхната марка, но с приятел си разменихме за една седмица, неговия HTC One X с моя Iphone 3GS и останах меко казано приятно изненадан. Просто всичко ми хареса. Приятен на допир, изглежда ултра стилно, сглобката изглежда стабилна. Андройд 4 се справя добре, няма лаг(забавяния) при филми и други по-тежки операции, Като цяло съм впечатлен от този производител. Топ модела HTC One е около 1400 лева и изглежда наистина уникално добре. Бие всички модели в процесорна мощ, а в другите характеристики е сравним със Samsung Galaxy S4.

За Iphone може да се каже много. Моя Iphone 3GS вече 2 години+ не е мръднал. Метален корпус и отлична сглобка. Няма хлопания и други странни дефекти по корпуса. IOS е много добра операционна система. Няма забележим лаг в по-тежките приложения. Дори на моя телефон, който е с 600МХ процесор, GTA 3 върви без никакъв лаг. Приложенията са добре оптимизирани и след като го Jail-нете(кракнете) ще имате 90% от приложенията напълно безплатно. Топ модела Iphone 5 струва около 1200 лева, като изостава от другите 2 топ модела в Рам-та, която е само 1ГБ и резолюцията на дисплея. Това обаче не е проблем, защото оптимизацията на приложенията е на супер ниво и не се усеща никаква разлика, даже напротив, всичко върви плавно. Като прибавим и най-добрата сглобка, която при това е алуминиева и най-добрата батерия, вече ви става ясно защо това е най-добрия телефон на пазара.

Каквото и да си вземете от Топ моделите, надали ще сгрешите, но имайте предвид че малките неща обръщат каруцата.

12. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Мерси Bighazelnut , иначе това с постоянното ъпдейтване на iphones не ме кефи , заради това май се ориентирам към HTC.

13. 2easy4me

2easy4me
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    165
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    По темата, че човека не търси смартфон - на самсунг има 1 модел, който е водоустойчив, удароустойчив и т.н. Имаше тестове в youtube където го заравяха в пясък и кво ли не, накрая минаха с едно БМВ 5ца (от старите) през него, за да се счупи. Ако ти трябва здрав телефон за разговори - това е.

Относно Самсунг - Имам галакси С2. Това, което брийз каза, че затопля батерията е вярно. Аз си взех кейс протектор от амазон за 30 паунда + винаги му слагам скрийн протектор и телефона е като нов. Това, което не ми харесва е лага. Дори при по-лесни операции понякога телефона забива и прави глупости. Напоследък дори от време на време набира рандом номера. Като цяло са бъгави почти всички Андроид телефони, освен тези в по-високите класове (някои от които ги няма в БГ)

айфон - определено са железарка. До сега не съм чувал някой да се оплаква от бъгове, лагове и т.н. Ако ти се плаща 20% за име - ти си човека, това ти е телефона.

НТЦ - близък приятел има по-старичък модел и той също се оплаква от бъгове от време на време. Важно е да се отбележи, че той се бърника доста, експериментира и т.н. което може да е довело до това състояние.

Лично мнение: освен ако нямаш особена работа, или честа нужда от интернет бих те посъветвъл да вземеш железния самсунг за 150лв и да печелиш по 10лв басове всеки път, че ще го пуснеш в чаша с вода и после нищо няма да му има. Ще се избие за има-няма 2 месеца

14. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе вие футбол ли играете със тия телефони. Аз от 3-4 месеца ползвам някакъв самсунг, изтървал съм го поне 124123413 пъти и никакво хлопане не забелязвам да има.
    Моя съвет е да си вземеш НТС. Много добре изглеждат и съотношението качество цена е перфектно.

15. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:

Вече чуваш...:)

16. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Присъединявам се към доктора за АЙПЪН-а ,ХТЦ съм имал -железен ,ся съм форсиран с самсунг ,не ми допада ..

17. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +118 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Искаш да си вземеш Iphone 5 - because it's the best phone :) Дори имаше някакво филмче наскоро :)

18. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Филмчета и 10 да направят, 5-цата е супер бъгава.

19. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    htc, железо са найстина
    за iphone е ясно, класен телефон с 20% от цената идва от името :)

20. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Аз в живота си се придържам към принципите основани на "Бръсначът на Окам", даже преди да разбера за него.

'Това правило е наречено на името на Вилхелм от Окам или Уилям Окам (Wilhelm of Ockham, живял ок. 1280/1285–1349), но идеята е много по-стара и следи от нея се откриват още у Аристотел. Окам не е формулирал този принцип, но го е използвал в писанията си.'

'Има и други варианти на Бръснача Окам – например варианта на Албърт Айнщайн: „Правѝ нещата толкова просто, колкото е възможно, но не по-просто.“ и на Вернер фон Браун “Прогресът е пътят от примитивното през сложното към простото.'

http://bgchaos.com/525/polemics/logic/бръсначът-на-окам/

Та, за това ползвам телефони без никакви екстри, без камера, без плеъри без нищо.
    Въпреки, че имам "модерен" телефон, попадна ми безплано, стои като нов неизползван.
    Мен ме интресува телефона да е надежден, да държи много ток, да има добър високоговорител.От където следва, че трябва да е изчистен от екстри, да има малък екран и да е поне Нокиа. Здрав, надежден телефон за говорене, това ми тряба. Ало-ало, това е. Ползвам телефони на Нокиа и съм много доволен. Друго не ми трябва. Нямам комплекси, нямам слабости или привързаност към нищо материално.

Ако искаш да си вземеш някакъв много "як" телефон погледни ASUS PadFone 2 – второ поколение. Ако трябва да дам 1000 лева за телефон ще е този, размазва всички конкуренти. В България можеш да купиш телефона за около 950 лева или заедно с таблета 1400 лева. Не съм търсил ниски цени, това е първият линк който ми попадна.
    http://www.speedcomputers.biz/search/?searchstring=padfone+2&gclid=CKjg-vzWn7cCFYZe3godcFUAwA

В нета има оферти за комлекта на стойност около $700, ама внимавай да не те измамят.

Ревю

http://news.smartphone.bg/review/revyu-na-asus-padfone-2-vtoro-pokolenie-tablet-i-telefon-v-edno/

Форум

http://www.androidbg.com/forum/topic52615-asus-padfone-2-vsichko-za-nego.html

п.с. Сега видях, че има и трета серия ASUS Padfone Infinity.
    http://blog.smartphones.bg/2013/03/asus-padfone-infinity.html

Asus PadFone Infinity vs Samsung Galaxy S4
    http://www.phonearena.bg/phones/compare/Asus-PadFone-Infinity,Samsung-Galaxy-S4/phones/7749,7597

Луда работа.

Последна редакция: 18 май 2013

Сподели страницата