1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Грайнд или турнири?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от CobraStarr, 1 март 2010.

1. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    В блога на Maynard споменах за тази моя дилема и видях, че има предложение да преместя дискусията във форума. Та кой според вас е по-добрия начин за игра на покер? Какви са плюсовете и минусите на двете и кое е по-подходящо за по-новите играчи?

Аз засега съм се ориентирал към грайнденето, но все още не изключвам опцията да се прехвърля към турнирния покер. Сякаш трупането на банка с турнирите е по лесно и предлага по-бързо покачване на нивата, а и винаги може да се удари някой onetimer и да се радваме на огромния boost. Та ако може някой по-запознат да се изкаже по въпроса ще бъда благодарен :)

2. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    При мен избора на кеш игра пред турнирите беше доста лесна. Просто нямам време да отделям за един турнир. Тук имам предвит турнири с 500+ човека, които се играят за 4+ часа. Изключвам СнГ на много маси, защото си е форма за грайнд. Преминах на кеш сесии, като по всяко едно време мога да стана от компютъра.
    Така че мога да обобщя един плус и минус - "времева обвързаност" (или нещо такова :) )

3. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Като цяло на мен лично ми харесват кеш масите повече, поради редица причини :
    1.Не те ограничават по никакъв начин - можеш да седнеш и станеш от тях, когато си пожелаеш ( естествено в по-малките сайтове няма игри по някое време на денонощието, но това е отделен въпрос )
    2.Ако тилтнеш няма да ти отиде цялата сесия, защото имаш алтернативи
    3.Има по-малко variance ( да представете си :D )
    4.Играта е много по-различна и на мен, като цяло ми допада повече, защото не играя 30 блинда дийп т.н.
    5.Смятам, че лийковете в кеш игрите се "запълват" много по-лесно и ефективно

и редица други причини, които най-вероятно ще бъдат споменати от следващите постове.

Единственото предимство според мен на турнирите е, че чувството да спечелиш турнир с награда 5 цифри++ e най-доброто в покера

4. Yeste

Yeste
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    674
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +8 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Igrah 8 meseca turniri predi da zapo4na cash.Opredelqm se kato malko nad avg turniren igra4 za niva okolo 10$ buy in.Imah ROI okolo 35%.Igraq SAMO cash ot mesec i polovina i sum spe4elil pove4e ot kolkoto za tia 8 meseca ot turniri.Ne kazvam 4e turnirite nqmat smisul naprotiv ste produljavam da igraq,no spored men osnovnoto trqbva da vi e cash-a,a primerno prez weekenda da igraete turniri.Vseki koito e reshil da igrae turniri bih go posuvetval da se vuoraji s jelqzna psihika i nervi.Swingovete sushto sa dosta brutalni.Primer moga da dam s poslednite mi 2 meseca igra na MTT -50 BI.Drug minus za turnirite e 4e trudno shte namerite nqkolko dobri po edno i sushto vreme,osobeno ako igraete v edna zala samo.Na men mi se nalagashe primerno da stavam vsqka sutrin v 7:15,za da igraq edin hubav turnir v fulltilt :)

ps sorry za shlokavicata no neshto se e precakala kirilicata :/

5. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Аз предпочитам кеш, защото:
    - вариацията е по-малка
    - играя винаги с пълен стак и гледам да играя срещу такива противници
    - избирам си масите (и позицията на тях спрямо другите играчи)
    - не съм ограничен във времето (ако имам 20 мин и ми се играе - ще играя, а за турнирите трябва сам да push-вам :p )
    - в кеш-а често играеш срещу едни и същи опоненти (докато в турнирите хората са доста повече и е горе долу "с който те сложат на 1 маса")
    - в кеш-а ти си избираш кога да станеш от касата и софт-а не те мести сам на друга маса в по-неизгодна позиция
    - в кеш-а блиндовете не се променят и е по-малко вероятно да направиш кофти бет
    - също така не си шорт стак (ако не си про шорт де) и винаги (почти) ти е конфортно като играеш и не трябва да правиш някакви push-ове с посредствени ръце и т.н.
    - вярвам, че кеш-а е по-печеливш от турнирите (вярно, че като спечелиш 1 голям турнир ще си много напред, но пък и с тотото е така)
    - харесвам повече 6max, а турнирите с такива маси са по-малко (играта е по-интересна и динамична (и агресивнаааааа))
    - друго което се сетите (че в момента не ми се мисли)

В бъдеще планирам да играя повече турнири от сега (сега съм на 0 турнири месечно) - примерно 1 ден в седмицата да ми е за турнири.

6. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Много истини има в поста на Yeste. Затова играйте снг ;D. А сега сериозно - ако ти трябват постоянни приходи, кеша е най-добрият вариант. Ако обаче имаш стабилни нерви и търсиш рязко увеличаване на банката играй МТТ. Като идеалният вариант според мен е през седмицата да си грайндваш като луд и през последните дни да инвестираш част от печалбите в МТТ. Така пак ще си на печалба, но и ако удариш някой турнир ще е добре дошло ;).

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Yeste interesno mi e za kolko turnira imash 35% ROI zashtoto tova e prosto ogromen winrate i ili si bil nai dobriq igrach na tvoite limiti ili imash malak upswing sample

8. Yeste

Yeste
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    674
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +8 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Последна редакция: 1 март 2010
  9. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    em bih kazal samo WOW tova e soliden sample i malko me uchudvash s tva kolko si skromen " malko nad avg za 10$ bi " " 35% ROI " : D

10. Yeste

Yeste
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    674
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +8 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Ako bqh nad avg shtqh da sum spe4elil na*ania turnir 180 4oveka 8.80$ ot 400 puti pone 1 put :D
    Imam okolo 20-30 4ti mesta i malko po malko 3ti i 2ri :D

11. orient33

orient33
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    191
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами и аз цъках в началото само турнири, във ФТП - 1400 игри с 43% ROI (all games, sharkscope) но определено кеш игрите са ми по интересни, по точно хеадсъп. Но в момента окончателно съм спрял да играя щото 12 клас трябва да се кандидатства хаха :) Иначе евентуално като вляза някъде си почвам отново по 6 часа, вероятно само кеш хедсъп

12. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    най-добрият вариант като че ли е да ги смесваш - през седмицата кеш игрите, а през почивните дни, когато имаш повече време турнири.

13. sirtoni

sirtoni
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    499
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1 Едното не пречи на другото !!!

14. slowgrind

slowgrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    177
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Grind all day long.

15. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Последните 2 месеца -50 BI за MTT e sick ?
    LOL

16. Marticha

Marticha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Guys really ?

35% ROI не е кой знае какво, стандартно ( не искам да омаловажа успехите ти, дори обратното похвално е), но не е над средното ниво за един печеливш грайндър.
    800 турнира са НИЩО, ама нищо, минималния семпъл е над 5000 ! Примерно 5000 турнира отговарят на семпъл от 50к ръце 6 макс, а както знаете има си и по 100к ръце брейк ивън стречес.
    -50 bi ? На турнири със 180 човека има от време на време суйнгове от по 150би, дори и аз съм имал, а както знаете колкото повече хора/по-висок би, по-големи суйнгове, така че, 50би... нищо необикновенно ;)

По темата, разликата колкото и да ви се струва, че е минимална, то тя е от земята до небето ;)

17. Maynard

Maynard
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    24
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Има редица теми по този въпрос от доста известни играчи в други форуми, няма да правя реклами, ако някой се интересува да google Adanthar online tournаments for a living и същото с Gobbo.Като цяло турнирите имат много малко +ове пред кеш.

Единият е ,че едно първо място в известен турнир ти носи СТРАШНО много $$, и съответният към него минус, че има МТТ грайндъри които са около -50к$ за година само от байини за неделните турнири, въпреки , че рънват доста +ЕВ.However, има играчи със стабилни резултати на почти всеки турнир - Демидов на ФТ на WSOP+WSOPE 2008, последван от Antoine Saout+James Akenhead 2009, не мисля , че са рънвали като богове точно на тия 2 турнира, също така онлайн играчи като Shaun Deeb преди да спре да играе online,djk123,Timex etc.За съжаление тези играчи се броят на пръстите на едната ръка на пенсиониран стругар.

Другият + засяга само много малка част от High stakes играчите - Tournament players get all the glory!Може да греша, но доколкото знам все още Bracelet за кеш игра няма, не познавам и много спонсорирани кеш играчи.

Както Марто каза "Единственото предимство според мен на турнирите е, че чувството да спечелиш турнир с награда 5 цифри++ e най-доброто в покера".

Ако трябва да обобщя, ако приятел се запали по покер и ме попита какво да играе, ще го насоча към Cash.Що се отнася до мен - филмът в главата ми е доста болен и стряскащ, Tournaments till the end.

18. Yeste

Yeste
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    674
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +8 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Nai gi obi4am e takiva simpatqgi kato teb,da me citirat i da mi lolkat... :) S kvo pomogna tvoq post v temata?
    Ne iskam da se zaqjdam oba4e naistina e dosta grozno i drazneshto.Ne sum trugnal da se pravq na velik s mnenieto si ili da se hvalq 4e sum imal swing -50 bi...Naprotiv,prosto spodelqm moq li4en opit s turnirite.

I Marticha imash li predstava sredno za kakuv period vreme se pravqt 5k turnira,v edna zala da re4em,zashtoto naistina mi se struva dosta golqma cifra i shte e hubavo da se kaje,za da se znae s kakvo se zahvashtat budeshtite MTT grinders.

Uspeh! ;)

19. Marticha

Marticha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Времето е относителна величина, количеството не е(в дадения пример :) )
    Разбирайте, че както може да правите по 50 турнира на ден, така може да правите и по 5 турнира на година, всичко зависи от ВАС ! Суйнговете, математиката и т.н. НЕ зависят от вас.
    Кратко, просто и ясно !

20. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Играл си 8 месеца турнири, ако е в 1 сайт едва ли си изиграл кой знае колко и LOL беше понеже хората тука пишат как са си загубили 30тина buy-ina за 1 вечер, после идваш ти с 50 би МТТ swing за 2 месеца и говориш за бруталност ;] + Не е задължително всеки пост във форума да ти помога
    Мир! ;]

Последна редакция: 2 март 2010

Сподели страницата