1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Good spot 4 3th barrel or 100% ch/f

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Pro2type, 27 октомври 2009.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $2(BB) Replayer Game#2920584523

corbeille ($308)
    THE_BRAINWAVE ($202)
    sheiky9 ($369)
    Chickenlal ($200)
    Hero ($269)

corbeille posts (SB) $1
    THE_BRAINWAVE posts (BB) $2

Dealt to Hero: :Ts: :Kc:
    sheiky9 raises to $4
    fold ,
    Hero raises to $14
    fold , fold ,
    sheiky9 calls $10

FLOP
    ($31) :7s: :6c: :9d:
    sheiky9 checks
    Hero bets $20
    sheiky9 calls $20

TURN
    ($71) :7s: :6c: :9d: :Jc:
    sheiky9 checks
    Hero bets $42
    sheiky9 calls $42

RIVER
    ($155) :7s: :6c: :9d: :Jc: :5h:
    sheiky9 checks
    Hero ???

Човека клони към средно пасивен фиш, които обаче тази сесия отваряше прекалено много, като винъги мин. рейзваше и когато го 3бетнеха почти винъги колваше. Пост флоп фолдваше много малко на сибет(20%) и рейзваше почти толкова сибети (17%). Агресията му беше доста голяма на ривъра, като чек рейзваше 3% - което ме навежда на мисълта, че едва ли има 8, според мен е споробен да ми колне двете улици на всеки чифт от флопа както и да е колнал флопа с тотални чушки, гътър с Т 5, и на търна да му е излязъл флъш дроу. Въпросът ми е според вас дали тук е подходящ момент да бетнем с оглед на това, че когато сме го 3бетнали пре (дори и да е лайт) не репваме много 8 в рейнджа си (единствено 88), а по-ското AJ,KJ,TJ, TT+.

Последна редакция: 27 октомври 2009
  2. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    toi che nqma 8 nqma, no problema e che i ti nqmash a i ne si dostatychno dobyr da value betvash 1 pair hand tuka pri tazi naredba na borda, rqdko she 3betnesh niskite karti za 2 pair ili set...Osven tova kamara drawove missvat..Eto zashto na tozi bord e zadylzhitelno vseki prilichen Jx+ da byde value betnato vs vyprosnia oponent, koeto malko weak reg 200NL igrachi go pravqt na podobni bordove i ribeshkite na pryv pogled maoulmni hero callove ne sa loshi po tazi prichina..Super spot da te hero callne s any pair!!!

Check back tyrna nqmash nikvo fold equity na tyrna, check back flopa syshto e dobre pri polozhenie che e tolkova agreisven, a ti imash prilichno equity..

3. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    лошото е че тази ривър карта много преебава нещата и има мнгого 2 пеър ръце в неговият реиндж както и 8 които няма да фолднат на ривъра,гола 9-ка също има голяма вероятност да не фолдне, защото е риба. Може би трябваше да се откажеш още на флопа да го изкарваш от ръката му.

И не си дал все пак колко ръце отваря от тази позиция и колко фолдва на 3бет и т.н.

4. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    На флопа си имам гътър с 8 и според мен К ми е аут така, че не виждам причина да не сибетна, на търна вече имам дабъл гътър с 8 и Q, които аз не бетвам единствено ако опонента ми има тенденция да рейзва търнове, също така според мен J не е изобщо лоша карта за търн бет. Малко ми е странно, че бихте чекнали търна.

5. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да не забравяме че преди всичко бетваме за блъф, а блъфираме когато очакваме опонента да фолдне, нищо не ти пречи да си чекнеш отзад и да вземеш фрее карта, а и съм сигурен че ако пича има точно като товоята ръка, няма да фолдне нито флоп, нито търн, защото е колинг стейшън и draw chaser

Префлоп също не ми харесва, да го 3бетваш с такава ръка е тъпо, при положение че винаги колва и не фолдва на сбет

6. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ok e beta na tyrna..vypros na predpochitanie i stil, no tai kato ne vizhdam ryce razlichni ot AQ i AK(tva prepolagam go 4betva ne rqdko) koito callvat flopa i foldvat tyrna zatova az lichno predpochitam da checkna back..Vse pak i K ti e out +8 ot gutietata taka che niama kak da e losh beta, reshenieto dali she betnesh zavisi osnovno tova kakvo po dobro mozhe da foldne deto callva flopa(kolko fold equity imash) i tova dali mozhe da CR tyrna shoto togava trqa da foldvash kamara equity..Drug vazhen dovod da se betne tyrna sys silen draw e ako vizdash dosta potencialni riveri izgodni za blyff..v sluchaq v predvid rangovete i naredbata, ne vizhdam mnogo riveri koito bih representval s dobro ochakvane na fold srestu opisania oponent..

Po vaznoto v rykata e che ne bih blyfiral rivera po prichinite obesneni po gore..I drugoto vazno e da vidish zashto trqa da value betvash tynko v tezi spotove, tai kato mnogo hora ne go pravqt zaradi "strashnia bord", koeto e ogromen leak i zatova hero callovete sa dohodni..

7. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Syshto taka s check back na tyrna po dobre representvash 87 i 98 v ochite na mislesht igrach i mozesh da reiznesh ili overbetnesh rivera..tochno tozi bet na tyrna ti maha osnovnata chast 8x ryce ot ranga..

8. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Оги първо аз на търна не бетвам 100% на блъф а в доста голям процент и за валю, второ пре флоп го 3бетвам не на блъф а защото смятам, че в достатъчен процент от случаите имам по-добрата ръка и съм в по-добрата позиция и просто търся оптимално валю.
    Относто gazavat съгласен съм с всичко което си казал на 100%, найстина доста градивен коментар.
    Благодаря и на двамата за отделеното време.

9. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Rykata naistina e interesna a i mi napomni na edna druga moq ryka vs a 200NL reg ot predi godina kogato oshte bqh nov i zelen..sled tazi ryka razbrah che shte stana igrach niakoi den i zatova mi e edna ot liubimite..

***** Hand History for Game 1264648958 *****
    $200 NL Texas Hold'em - Sunday, October 5, 16:32:35 ET 2008
    Table Table TH 396 (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Total number of players : 5
    Seat 1: AngryMob ( $441.37 )
    Seat 2: yamaha121 ( $190 )
    Seat 3: dervisis ( $52.5 )
    Seat 4: Sakamoto ( $519.13 )
    Seat 5: _ROBBY_ ( $129.75 )
    dervisis posts small blind [$1].
    Sakamoto posts big blind [$2].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Sakamoto [ Qs Ad ]
    _ROBBY_ calls [$2].
    AngryMob raises [$10].
    yamaha121 folds.
    dervisis folds.
    Sakamoto calls [$8].
    _ROBBY_ folds.
    ** Dealing Flop ** [ 9s, 7h, 2h ]
    Sakamoto checks.
    AngryMob bets [$17.25].
    Sakamoto calls [$17.25].
    ** Dealing Turn ** [ 8s ]
    Sakamoto checks.
    AngryMob bets [$43.12].
    Sakamoto calls [$43.12].
    ** Dealing River ** [ 3d ]
    Sakamoto checks.
    AngryMob bets [$107.8].
    Sakamoto calls [$107.8].
    AngryMob shows [ Jh, Qc ] high card queen.
    Sakamoto shows [ Qs, Ad ] high card ace.
    Sakamoto wins $356.34 from the main pot with high card ace.

Game#1264650990 starts.

#Game No : 1264650990

10. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Доста интересна ръка, а щом е била и емблематична по пътя нагоре няма как да не е в графата любими. Колко време ти отне да стигнеш до 200нл ако не е тайна, като казвам да стигнеш имам пред вид да се чувстваш комфортно там и да играеш предимно там?

11. Jeki

Jeki
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Zdraveite na vsi4ki :) Stariqt mi nick Mr Jeki be6e zaet zatova sega sam s nov heh
    Super intaresna raka, Kato cqlo gazavat e dal mnogo dobro mnenie. Starshno dobre napredva tova mom4e :) No vapreki vsi4ko na rivera spota e dobar za bluff :)
    Parvo spored men da betvash i flopa i turna ne e nai dobroto tuk > Check na
    turna mi se struva nai - pravilno. Gazavat e obqsnil dobre , dori az li4no bih flatnal pereflop vs takav oponent , Osnovnoto tuk e protivnika sre6tu dobar igrach 3 baral buff nikoga nqma da e pravilen v tazi situacia, no tozi tuk kakto ti parvilno si go usetil e s mnogo slab calling range na turna , Po dobar protivnik 6te foldva tuka na turna dosta po 4esto i otvreme na vreme 6te check raisva no kogato callva turna po4ti nikoga nqma da foldva rivera . Makar i da ima nqkoi 8 ci v ranga si kato cqlo na rivara ranga mu e slab. da ne govorim 4e 8 te 6te gi leadne na rivara ot vreme na vreme a nqma da gi chekva. Ot druga strana nashiqt range e poliariziran silno, zashtota na tiq niva po4ti vsi4ki igrachi 6te checknat edna ot ulicite s opverpair i nqma da napravqt 3 beta za value. No vapreki tova osnovnoto e 4e tozi protivnik po4ti nikoaga nqma da ima silna raka na rivera i racete sa mu bluff -catcheri > to4no tozi vid igrachi izglegda 4e igarqt dosta loose n, no te obiknoveno foldvat sre6tu golemi betove na rivara bez da se zamislqt koga rakata im e dobra i koga ne. Spokoino moge6 da go izvadish ot dosta race ,edinstvenite race deto nai veroqtno 6te ti callne sa 56 i 75 i i dosta riadko 6te ima staright i 6te go razkarame ot vsi4ki race koito samo 1 4ivt Taq 4e tuka blaskai edin shove i tova e :)
    Inache sam napalno saglsen s logikta na gazavat no toq prosto nadceniav nashit protivnik Tova vagi vs dobar igarch koito po4ti vinagi 6te callne rivera sled kato e callnal turna ama poslednoto 6te go pravi po- riadko.

12. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Здрасти Jeki, лично аз съм доста радостен, че си се присъединил към сайта - ще е супер от време на време да прочитаме мнение и от хора, които играят "на високо". Със сигурност доста интересна и поучителна гледна точка изложи по-горе, което е супер. Благодаря за коментара и дано за в бъдеще получавам и аз и всички други риби още такива.

13. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    :) +1