1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

gg river

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Miserry, 22 февруари 2013.

1. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $1(BB) Replayer Game#94456072332

Mementoz ($126)
    Hero ($100)

Hero posts (SB) $0.50
    Mementoz posts (BB) $1

Dealt to Hero: Х Х
    Hero raises to $2
    Mementoz calls $1

FLOP
    ($4) :Ks: :5d: :Td:
    Mementoz checks
    Hero bets $3
    Mementoz calls $3

TURN
    ($10) :Ks: :5d: :Td: :8c:
    Mementoz checks
    Hero bets $8
    Mementoz calls $8

RIVER
    ($26) :Ks: :5d: :Td: :8c: :4s:
    Mementoz checks
    Hero bets $18
    Mementoz raises to $67

Пича 3бетва поляризирано, Сбетва поляризирано (ако това помага да разберем повече за game approach-a му), с какво бихте направили 3барела тук и с какво продължаваме след рейза му на ривъра от 3барел рейнджа ни ?

2. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    Ми рейнджа му е доста слаб на ривъра, бият ни не повече от 27-29комбота,(като Т8 е доста тънко, още повече, че като си оставя 20$ ще трябва да ги колне с Т8, а е винаги назад), така че лесно може да е овърблъфинг тук.
    Бих платил с всяко с KJ+(K9 ако го валюбетваме), може би дори АТ(без Ад), ако мисля, че ще блъфира твърде много.

3. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На този ривър ривър не бих блафирал с нищо, ще вбетвам всяко Кх и АТ, колвам К9+, ако имам фийлинг може да му колна с доста Кх, то това супер много зависи от динамика, опонент, статистики, предишни ръце, блъфове, колко тънко очаква да го вбетвам и т.н.

4. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Нека кажем, че е началото на сесията.

Като цяло това да нямаме блъфове дори няма да го коментирам защото е много грешно.

Относно фийлинга, съм склонен да мисля, че по-често подвежда, от колкото да ни накланя към правилен кол/рейз/фолд, тоест е чист guessing game.

Много ми стана интересно, каква е причината зад това да не блъфираме ривъра никога ?

5. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    K9 може и да го валюбетнем срещу непознат, щото колват всеки Кх в началото на сесията, но АТ си е доста оптимистично.

Ако приемем, че имаме шовинг рейндж, тоест нътсовете, като КК и ТТ, трябва ли да си сложа евър блъфове, ако очаквам да блъфира в този спот ? - доста ми е интересно, понеже му остават много малко отзад.

6. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    Обърках се, нямаме АТ там, но К9 си е ок валюбет, противникът трябва да колва минимум Кх на ривъра на пръв поглед.

На ривъра поне КТ+ ще шовна, теоритично, като шовваме трябва да имаме 10% блъфове, на практика няма нужда, но пък от друга страна, ако противникът ч/р балансирано, трябва да има ~40% блъфове, а за да ни е ок блъфа ни трябва ~38% ФЕ.

Също така бих бетнал малко повече на ривъра(19-21).

7. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Никога е силно казано, бих блафирал с 1.5-2х овърбет, но това е друга тема На този ривър не очаквам смислен играч HU да фолдне пеър на ривъра след като плаща търна на 2/3-ти сайз, особенно в началото на сесията. Поне аз не бих фолднал, искам да знам какво прави опонента ми, а на този борд ще има супер много комбинации блъфове

Под фийлинг имах предвид, като взимам под внимание други фактори, предни потове, в какви ситуации съм го блафирал/валюбетвал, какво ще очаква да направя тук и т.н. А фийлинга е тип информация която се събира на подсъзнателно ниво (като посочените по-горе фактори), това не е някакво просто "магическо" чувство, ами си има много добро обяснение в приложната психология и добрите играчи винаги трябва да му се доверяват, освен ако не са заучили нещо на подсъзнателно ниво много грешно.

http://en.wikipedia.org/wiki/Intuition_(psychology))

Последна редакция: 23 февруари 2013
  8. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Първото нещо, което ми направи впечатление веднага е сайза на ривъра. По филинг звучи блъфи:) С такъв размер в мойте очи никога нямаш KJ+. Това е абсолютно класически борд за овърбет с целия ти рейндж, както отбеляза getbigboy.
    Важен е тайминга на ривъра, а и на другите улици, както неговия така и твоя.
    Тук не виждам как той би обърнал каквато и да била шоудаун валю ръка в блъф-просто няма смисъл. Виждам смисъл да те рейзне с KJ+, но това съмнително отговаря на поляризирания му профил :)
    Ако се озова на ривъра с тези сайзове, според тайминга, може да колна дори с AJ :p

9. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Убеден съм в това, че да имаме 2 или 3 бет сайзинга на ривъра е много по-добре от един с целия рейндж.

Това за фийлинга винаги съм го разбирал на basic ниво, но за него няма теоретични описания и ще трябва да поиграя повече за да му вдигна level-a явно.

Доста съм съгласен за 20-21.

Последна редакция: 23 февруари 2013
  10. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Принципно съм напълно съгласен. :) При тази текстура, обаче ми се струва по-удачно да оувърбетнем, нека да не е винаги, но поне в по-голям процент от случайте. Ако приемем, че един от желаните сайзове да имаме в рейнджа ни е този, който си направил, мисля че е излишен, защото не представя адекватно никоя част от рейнджа ни - не фолдва нищо, ако блъфираме и не взимаме достатъчно ако валю бетваме, в този смисъл и не е балансиран. :)
    Поздрави!

Последна редакция: 24 февруари 2013

Сподели страницата