1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

General question when you're playing from the SB

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от nev3rm1nd, 15 юни 2015.

1. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Здравейте,
    Бих искал да попитам какъв рейндж играте когато играете от СБ. Имате ли колинг рейдж и какъв ви е 3б рейнджа в зависимост от позицията, срещу която играте или опонента. Лично аз изпитвам трудности и не съм си изяснил рейнджовете напълно, така че ще се радвам на малко идеи.

• Agree Agree x 1
  2. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Може да играеш само с 3-бет, може да играеш само с 3-бет и кол.
    Всичко зависи от опонентите. На теория има много плюсове да се 3-бетва линеарно.

3. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Аз лично 3бвам 12-18% в зависимост от играчите, като рейджа ми е мааалко по различен от този, който ти си дал. Пробвах се и да колвам, но определено се забелязва че не е супер оферта да се колва (особено ако не хитваш). А какво правите когато имаме опен от други позиции и рейза не е 2х? Например има агресивен играч УТГ отваря 20% до 4бб или не чак толкова агресивен играч отваря 3бб от СО в 23% от времето.

4. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Бих си тайтнал малко стандартните рейнджове и не бих обръщал внимание на спот който така или иначе няма се случва често.

5. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Може да се филмирам, но ми изглежда често напоследък.

@RealSot какъв смяташ е оптималния 4б рейдж срещу агресивен играч от блинда с фолд то 4б около 50%?

6. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Кой спот BTN vs BB или BTN vs SB ?
    И какво точно значи агресивен играч (смисъл какви са му числата на 3-бет и кол в този спот, какви са му барелите, при чек как реагира и т.н.).

7. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Да речем BTN vs BB. Например става дума за играч 25/23 с 11,6 3б overall и с 3б от бб 15 и cold call 16, агресиите му са 53/51/31.

8. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +140 / 9 / -3
    Покер ръце:
    От БУ с/у СБ, БУ 4б стандартния валю рейндж QQ+ AK в съотношение 60/40 валю/блъф. Това са 34 комбинации 34х(2/3)=23 комбинации са ти 4б блъфовете. Но ако човекът стаква 99+ може да вкараме и JJ в този валю рейндж и просто съотношението се променя леко. Но на теория валю 4б рейнджът при 52% опен трябва да е значително по-голям. Но това разбирасе когато се изправени с/у човек който също играе оптимално.
    Но на практика хората масово играят зле в 3б потове ООП и е по-добре да се придържаме към по-тесен валю рейндж и да компенсираме като флатваме доста широко 3б ИП, примерно нещо около 33% от рейнджа който отваряме, къде е включен овърдефенса, когато лошия фрееролва флопове с блъфовете си.
    Като цяло смятам, че ако 4б по-малко ИП и играем повече постфлоп, ще се поставая в много по-печеливши спотове посфлоп и опонентите ще правят много повече грешки, от които ще печелим. Отколкото да се впускаме в префлоп надиграване като улесняваме решението на лошия.

От тези 16% 3б от СБ, колко защитаваме с/у 4б, при положение че получаваме доста лоши одс на 5б шип?

Последна редакция: 16 юни 2015
  9. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    74
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +34 / 2 / -4
    Покер ръце:
    Здравейте !
    според това , което описваш като статс на лошия , аз бих 4 бетвал с JQo/KJo/KTo/АТо и някакви ниски аса и естествено валю рейнджа си от ТТ+ .
    Трябват ти 55% да фолдва на 4 бет , за да си ауто профит. Ако имаш прилична извадка ( за 4 бет рейнджове поне 1к ръце , че и повече )и си фолдва примерно 60% и повече на 4 бет , бих го 4 бетвал доста по-широко.

10. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Сега виждам че за 5,4К ръце фолд то 4б му е 46,5 и като цяло обича да се заиграва доста и ако го 4бвам често е склонен да ми плейбеква. JQo/KJo/KTo/АТо не мисля че са най-добрите ръце за 4б понеже не играят много добре в големи потове по скоро си мисля за ниските аса и някой сютед конектори поправете ме ако греша.

По принцип какъв е сайза, който използвате за 4б срещу рег в и извън позиция?

11. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +140 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Ако използваш поляризирана 4б стратегия, плейабилитито на 4б рейнджа ти не е толкова важно, така или иначе при 100бб стакове, искаме да поставим лошия пред ол-ин/фолд решение. В подобен сценарий може да се възползваме от блокър ефекта, понеже ако държим Ах ръка, шансът лошия да държи АА намалява с 50%.

Статистиките му колко фолд на 4б не са чак толкова важни, защото ако 4б-ваш оптималния % в оптималното съотношение блъф/валю той не може да те експлойтва като ти 5б-шип всеки 2 карти. Всичко това може да си го сметнеш. Якото на префлоп играта е, че може да си сметнеш всичко и да достигнеш до оптимални рейнджове и да не могат да те експлойтват префлоп като те крадат, 3б или 4б всеки две карти, просто математиката на играта те пази.

За сайзингите ми се върти нещо в главата 3/9/23, като може би 4б сайзинга може да варира в зависимост от стратегията която ползваме 20-26бб това е ООП.
    Когато сме ИП не виждам причина да 4б много ръце, позицията ни дава огромно предимсвто посфлоп и с приличен коефиент за овърдефенс, смятам че ще поставяме вилана в много по трудни спотове като му даваме на фрееролва флопове и му предоставяме на прави грешки в 3б потове.

12. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    74
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +34 / 2 / -4
    Покер ръце:
    Картинките му блокират доста от валю рейнджа за 3 бет .

13. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    make sence

14. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Не е ли важно да знаем колко фолдва на 4б за да изберем правилното съотношение блъф/валю и как смяташ кое е оптималното съотношение срещу различните противници?

15. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +140 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Противникът не е от значение, а под одс които получаваш когато лошият ти набие ол ин, респективно колко от 4б рейнджът трябва да защитваш с/у 5б ол ин. Принципът е че когато ти се набие ол-ин блъфовете му да са брейк ивън ака да не ни експойтва. Това се извежда с формула, която не съм си правил труда да я уча как се извежда, просто запомних съотношението 60/40 валю/блъф. Все пак от рйнджът който отваршме зависи кои ръце ще са във валю рейнджа.

Сподели страницата