1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Game of Thrones(spoilers)

Дискусия в 'Общи приказки' започната от DevilsTime, 27 декември 2011.

1. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Някой от вас чете / прочел ли е тези книги. Снощи дочетох последната и автора ме депресира за 2ри път. Не вярвах, че книги може да ми действат така, но факт. И ако сте я чели какво мислите за стила на Джордж Мартин и липсната на позитивен край за главните герои, които той самия ги изгражда като позитивни образи, привличащи симпатиите на читателя.

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Автора направо еба майката на ситуацията в последната. Общо взето такъв си му е стила на Жорката... само дано успее да довърши историята, че като гледам с какво темпо ги пише тия книги - последната му отне почти 6 години...

Понеже знам какво те е афектирало в последната книга, аз мисля, че въпросният герои за който говориш не е приключил историята си:). Има много индикации за това, но да не спойлваме на хората историята:)

3. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Дано да не е щото тоя момент ме кара цял ден днес да се чувсвам тъжно все едно съм 13 годишна детсвеница, така се чувствах и след сватбата в 3тата книга. И наистина дано напише следващите 2 малко по-бързо щото първите 5 ги прочетох на един дъх а при мисълта, че трябва да се чака още 2 години :X

4. pkrjunkie

pkrjunkie
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    69
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ''...The sixth book will be just a thousand-page description of snow blowing across the graves ..."
    George R.R. Martin

Дет се вика, честито на печелившите.

5. DarkAvenger

DarkAvenger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +19 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Е, това горното е по-скоро ирония според мен, ето го целия контекст: [when asked if any of the cast of his book series, "A Song of Ice and Fire", will be left alive]: "No one will be alive by the last book. In fact, they all die in the fifth. The sixth book will be just a thousand-page description of snow blowing across the graves ..." Въпреки че кой знае, нищо чудно верно никой да не оцелее след последната книга...

Иначе, ако успехът на сериала продължи, най-вероятно ще му дадът зор да ги напише малко по-бързо книгите, може би в следващите 5-6 години и 2те.. Абе, да е жив и здрав и дано да не стане както с Джордън и Колелото на Времето... Мен лично ми харесват книгите, предпочитам по-мрачен и кървав сюжет, отколкото някаква захаросана историйка, в която доброто побеждава злото. Колкото до Джон Сняг, мисля, че е изключено да свърши по толкова безславен начин, без да е направил почти нищо, след като Мартин му е отделил толкова страници и глави и го е държал жив до 5та книга, напротив, има някои сериозни подмятания в книгите, че той може да се окаже Azor Ahai..

6. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Мкей - боокреадинг : лвл УП , ако книгите са по яки от сериала нз :(

7. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Като се замисля сега има логика да не е края с Джон това, дори и автора не потвърждава смъртта му, пък и ако е мъртъв не мога да си представя какво трябва да стане с Вала ?

ilpm книгите са в пъти по-добри от сериала, въпреки че аз се запалих по тях след като излгедах първия сезон :)

8. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    /оффтопик
    Мога да препоръчам Малазанска книга на мъртвите от Стивън Ериксън, една от най-тежките в жанра е. В момента се мъча с последната, ама малко ми остава. =)

/онтопик
    Първата книга я прочетох успоредно със сериала, сега точна за Коледа си взех втората и я забравих в квартирата в сф. Може ли да съм толкова тъп.. =/

9. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Почнах сериала, след това веднага прочетох 1вата книга.
    Сега почвам втората. Мисла докато дойде 2ри сезон да съм прочел всички книги...
    Как не съм разбрал за тази поредица по-рано.
    Според вас сериала отклонява ли се от книгата?

10. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Не просто много моменти са спестени в сериала, като самите мисли не героите, които са доста важни за оформяне на целия образ на персонажа и леко моментите в различните персонажи не вървят много правиално, но това си минава нормално за сериал по книга.

11. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Бтв препоръчайте книги от подобен жанр епик хистори с фентази акцент и ако може със силен автор като Мартин (ако има такива) и какво мислите за Колелото на времето заслужава ли си да си купя първата книга?

12. DarkAvenger

DarkAvenger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +19 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според мен Колелото на Времето определено си заслужава, аз ги опуках и 13-те книги това лято... Първата е една от най-добрите книги от поредицата, може да ти се стори малко тегава в началото, когато нещата все още се развиват в родното село на главните герои, но после става далеч по-интересно. Общо взето, всеобщото мнение(и моето донякъде) е, че първите 6 книги са супер добри и интригуващи, после действието се позабавя и става по-мудно, без да се случва много(става въпрос за пари естествено - нормално е след този успех на КнВ да се стараят да я направят колкото се може повече книги...все пак първоначално е била замисляна като триология май, а не като 14-логия...), но после 11тата и двете книги на Сандерсън също бяха много добри... но дори и 7-10 ги прочетох с удоволствие, не съм се борил със страниците..

Ако Песен за Огън и Лед ти е харесала, си мисля, че и Колелото на Времето би трябвало да ти хареса, страхотно изграждане и израстване на отделните персонажи с течение на книгите, мистерии, битки, много интригуващи моменти, в които не можеш да спреш да четеш, докато не видиш какво ще стане(е, в някои от книгите те са по-малко), има си и забавните моменти и тн.

Това си е моето мнение де, малко фенбойски звучи, ама на мен ми хареса много, сигурно е една от най-добрите поредици в тоя жанр.. Прочети някакви ревюта за сюжета и за какво иде реч и си решавай:)

Последна редакция: 27 декември 2011
  13. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Мерси ! Ще прочета №1 и ще видим, но след песента се пристрастих към жанра и към "играта на тронове" трябва да се чете нещо докато дойде №6 :)

14. firata

firata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Мноо ме дразни тоя дебелия трол чесно. Веднъж му заебах книгите след средата на 3тата(да, след сватбата), обаче сега съм прекалено комитнат след като прочетох всичките.

15. firata

firata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 1 / -0
    Покер ръце:
    И за да не бъда чист хейтър и да съм ви малко полезен - който му се чете подобно фентъзи пробвайте Мечът на истината (http://chitanka.info/serie/mechyt_na_istinata). Сериалът, който излезе наскоро по книгите е уникално тъп, но книги са адски добри. Ако си падате по космическите работи ви препоръчвам поредицата Бараяр (http://chitanka.info/serie/barajar). Книгите са супер и имат множество награди. Чел съм ги поне по 2пъти. Ако ги четете пропускате задълже първите 2 щото са тотално несвързани със всичко останало и са малко скучни :).

16. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Свърших петата миналата седмица.
    Харесва ми стила на Мартин - реалистичен, мрачен, жесток понякога, но винаги със зрънце надежда. Липсата на "позитивен край" за някои герои го определям като плюс - така е в истинския живот, понякога добрите губят, колкото и да си добър е възможно да свършиш в канавката. А понякога и лошите са по-умни от теб. :)

SPOILER

Относно смъртта на Джон Сноу: обърнете внимание как е описвана смъртта досега, понякога я описват директно, а когато не е - героите не са мъртви. Сравнете смъртта на Роб (описано е как му забиват меч в сърцето му, главата продължава и виждаме без съмнение смъртта) и обесването на Бриен/удавянето на Тирион, където главата привършва с cliffhanger.
    Обаче Мартин трябва да си понапрегне перото за да се получи достоверно. Би било досадно Мелисандра да го съживи по подобие на Берик/Кейтлин или да получим нещо от вида на Coldhands.
    Вариант е и раните да не са смъртоносни или да е предпазен от магията на Мелисандра.
    Интересно ще ми е да видя Джон да се въздигне като крал на Другите - Azor Ahai reborn, обаче от другата страна. [​IMG]

SPOILER

Ако ви се чете мрачно фентъзи, препоръчвам трилогията The First Law на Joe Abercrombie. Изключително силни персонажи и добра история. Наскоро го издадоха на български от Колибри. Все пак в оригинал на английски е по-добро.

Последна редакция: 27 декември 2011
  17. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз прочетох всичкото колело на времето и определено мога да го препоръчам.

Сега се чудя какво да захвана, казаха ми че Малазанската книга на мъртвите било яко. Някой да изкаже мнение?

18. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Е аз направо съм запленен от нея :D

19. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Малазанската книга на мъртвите(тъп превод) е биваща. Има Мноооооооого кусури но е доста над средното ниво.Основните проблеми са два, многото герои (дето и да си ги записваш пак им губиш края кой на кого е сват прочие булка и сват) и втория е че автора се е полакомил(или такъв му е договора) и разтяга локуми та се не трае. Ама разтяга ти казвам, та чак ти писва да ти разправя колко е синьо небето и как пеперудите попръцкват.
    В заключение препоръчвам да прочетеш ПОНЕ първите 2-3 и да прецениш как ти влизат и дали се заслужава да продължаваш с поредицата.Имай на предвид че не става дума за небесните господари:cool:(примерно) и серията изисква сериозно количество време и донсувингове;)

20. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    +1 в началото е леко объркващо и може да се откажеш на първата книга още. Стигнеш ли обаче до към края на втората, от там нататък не можеш да излезнеш. Поне при мен проблемът беше, че в последните книги се преплитат срашно много сюжетни линии и се налагаше на няколко пъти да се връщам, че да стане по-ясна картинката. Като цяло обаче си заслужава и не мисля, че ще съжаляваш. =)

Сподели страницата