1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Full Stake норми за МТТ

Дискусия в 'Общи приказки' започната от ceno83, 5 март 2014.

1. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Здравейте , понеже спориме с няколко приятели кое влиза в нормите на фул стейка за турнири , като процент за играча , реших да питам и вас - Според вас какви са факторите за фулл стейк. Ранк на играч , минали печалби и т.н. Говориме за % на играча при фул стейк да речем 80% на 20% или 90% на 10%. От какво според вас зависи % на стейкнатия играч и какви са нормите за него ?

2. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Rank и минали печалби е ок. Най-вероятно е хубаво да се преосмили какъв edge има над хората, които ще играят в съответните турнири, напр. ако е топ 1% от участниците, съвсем спокойно може да е 30 за играча и 70 за инвеститора по възможност с пълен makeup.

3. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    70 на 30 при пълен makeup (т.е стейкърът си връща инвестицията, иначе стейкът продължава) е доста куца оферта за играча, който е стейкван (60 на 40 в полза на стейкъра е горе-долу окей, 50 на 50, ако кончето е с доказани качества и резултати).

При краткросрочен стейк (примерно за 20 турнира от турнирна серия (TCOOP, SCOOP, FTOPS) 80 на 20 sounds good (говорим за профит).

4. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Ей какво говорите. Ако стейквате на тая схема сериозно за месец време ще се набиете 1-2К и ще приклчите със стейковете.
    10% за играча при пълен СБ след изваждане на цената на пакета е ОК. Даже и това е леко завишено , но приемем че стреикъра е широко скроен.
    Когато играча участва със собстевени средства в пакета 10% да вземе преди разпределението е ОК. Даже и 15% е ОК ако играча е РЕГ на дадените турнири , но е изпалданл в даун или е извадил банката по някаква причина.
    Ако играе по ниско ниво и прави шов на някакви масовки , като серии) , участва със собствени средства с пакета то 10% за финална и предфинална маса , да си ги удържи е ОК.
    Всичко друго е спекула с парите на стейкърите. Тук говорим за стейк на произволен играч. Не за стей м/у приятели , познати.
    90% от стейковете за от БЕ или губещи играчи. Или пък играчи които имат профит в някоя мрежа на съвсем друг тип турнири, но се опитват да закачат нещо в различна мрежа на различен вид турнири. И от това стейкване става супер не рентабилна инвестиция. Изключвам малка част от хората (около 10%).

Последна редакция: 6 март 2014
  5. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Всичко под 80 на 20 е пълна подигравка и няма смисъл да се прави.

6. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    lol @ full stake без мейк ъп, както и играча да си удържа допълнителен % за финална

7. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Мисля, че моите коментари са единствените адекватни в тази тема. Всичко останало е просто безумие (едното е прекалено брутално за стейкъра, а другото - че е "доста куца оферта", е направо смешно).

8. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    long term stake с makeup при 70% на 30% е gangbang rape за играча

9. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Ще разясня. Бъркате make up (за дългосрочно стейкване) и stakeback, мисля че астрала говори за второто. При мейкъпа ако аз примерно в неделя шипна 60к, нищо не получавам от тях, понеже ми покриват предишните загуби. Ако съм със стейкбек от тия 60к се връщат 215+215+55+109+215 ( примерно каквото съм играл тая неделя) и остатъкът се сплитва. Т.е. ако инвеститорът всеки път (всяка неделя) е един и същ, той все още е на загуба, докато играчът си профитва.

10. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Напротив, AstraLa имаше предвид точно makeup. Сделките за стейк винаги е нужно да са в полза на стейкъра. Иначе сте си намерил балък, който да ви дава пари. Но това, което Monk е написал, няма как да стане, защото е прекалено малко за играча. Аз съм бил стейкван и съм стейквал десетки хора, така че това, което ви написах, е възможно най-доброто. Преди сделката беше 85/15, но с времето се стигна до 70/30.

11. neveren0ugh

neveren0ugh
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    22
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не знам къв трябва да е тоя балък дето ще играе на 85/15 с мейк-ъп. Всъщност всичко под 60/40 е абсурдно, освен ако не става въпрос за еднократен стейк без мейк-ъп ест, тогава е разбираемо.

12. Bashov

Bashov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    119
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много фактори трябва да се вземат впредвид( roi,edge at avg bi , обем и т.н) но всичко под 60/40 с make up си е смешно . При сделки от рода 80/20 не виждам как и двете стани ще са доволни ,а това е основната цел на стейка .

Сподели страницата