1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

FOREX ?

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Mitiozo, 28 октомври 2009.

1. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Има ли някой тук който съчетава покера и форекса?

2. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За сериозна игра на ФОРЕКС пазарите ти трябва доста по-голяма банка, отколкото за покер. Все пак спредовете и маржините са нищожни и ако искаш някакъв сравнително добър профит, си трябват сериозни обеми. Пробвай някоя виртуална платформа на "play money" първо.

И ела да ме вземеш от офиса към 12 ако ти се пие кафе ;)

3. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не съм съгласен за банката. Може с $500 да се почне примерно. И да правиш по 10-20% профит на месец.
    Играл съм демота... но все още не се наемам да почна с real :)

4. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Не се занимавайте с глупости..играйте си покер..от форекс не може да се печели

5. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Обясни защо така мислиш? В смисъл не е сериозно просто да напишеш "не се занимавайте с еди какво си". Имам приятели които си печелят. Така че явно се печели.

6. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,006
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +242 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Те така си мислят и хората за покера :)

7. profesora

profesora
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    FOREX-a е цяла наука, фундаментален и технически анализ... въобще тея глупости, ще си внеса 500$ и ще си цъкам и покер и ура ура.. ги забравете... От Forex, се печели.. но трябва да се занимаваш с това много сериозно... Аз нямам някъв опит цъкал съм демота.., но това беше преди 5-6 години... и тогава разбрах, че не е ала бала..

8. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Никой не казва че е ала бала! И там си трябва четене и гледане и учене, както при всяко едно нещо.

9. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ...да следиш трендове, корелации, настроения на инвеститори, как вървят другите пазари и т.н.
    и не на последно място - да си от "докоснатите", тези, които усещат нещата

ето ти пример от Daily Bulletin, който получавам:

е такива веселби:p

10. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не е задължително винаги да гледаш фундаменталните фактори...даже на много места из книги и статии протата пишат, че не новината определя цената, а цената прави новината. Спокойно може да научиш някоя стратегия като "BunnyGirl" и/или няколко графики и да си отваряш позиции с макс 2% риск и да си правиш тези 10-20% профит на месец.

11. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Не оставай с впечатление, че се заяждам или нещо такова. По професия съм инвестиционен консултант и доското бях портфолио мениджър на взаимните фондове на една от най-големите банки у нас :) Не се хваля- просто пояснявам ,че знам много добре за какво става въпрос и можеш да приемеш мнението ми за credible.
    За да печелиш от форекс е необходимо да хващаш движенията на валутите в голям процент от случайте и да имаш много пари, за да печелиш смислено от изменение в размер на 1-2 пипса(100 пипса =1 стотинка). По тази причина много хора неразполагайки с необходимият капитал играят с левъридж в размер от 2-200 пъти.Тоест имаш 500 долара и отваряш позиция за 100К. Тук е основният проблем защото е необходимо само 0.5% движение в обратната посока и ти губиш всичко> Примерно купуваш долари на 1.30 и мислиш че ще поскъпнат до 1.50 и ще станеш милионер ,само че след сделката ако те паднат до 1.29 , ти си вече разорен а после и до 2 да отидат ти гледаш отстрани. Това е все едно да започнеш да играеш с един БИ за всяко ниво и като вдигнеш 1 БИ за следващото да сядаш на него..колкото и да си добър вероятността първо да те бъстнат преди да станеш милионер е 99.99% :)Тъжното при форекса е че всеки си мисли,че точно той е този 0.01% от щастливци. Даже и да си такъв, тук вече идват брокерите,през които търгуваш. Обикновено застават в позиция срещу теб,защото знаят че ще загубиш и твоите пари отиват директно в тях :) Имам приятели във водещите инвестиционни посредници и много често сме коментирали каква част от клиентите печелят и каква губят :) В дългосрочен план Всички губят :) В трежъритата на всички големи банки в света има десетки и стотици хора ,които се заминават с тези пазари,имат информация първа ръка и времево предимство,заради платформите,с които търгуват. Просто приказката за българският гении,които през деня работи нещо друго и вечер прочете книжка за форекс или отиде на вечерен курс и започне да печели е пълен абсурд. Замислете се,че ако имаше начин или система да се печели сигурно от това щеше да има трилионери от търговия,защото това е пазар който работи 24часа и може да се сключват милиарди сделки на ден.
    При акциите е друга бира-там си купуваш собственост,право на дивидент зад тази акция стои нещо реално със своите конкурентни предимства и недостатъци. Когато си купуваш валута не си купуваш нищо ,утре излиза Китай и заявява че няма повече да се разплаща в долари и долара изчезва като платежно средство и цената му отива по дяволите. Цената на валутата е доверието, което гражданите на света имат в икономиката на съответната държава. Веднъж това доверие разклати ли се ,става страшно. Аз лично доверие не купувам :) Мога да продам на някой ако иска :)
    Сори за дългия пост сигурно сте се отегчили вече няколко пъти :)
    Ако го някой го прочете целият да се обади :)
    Онзи ден се опитах да кача 50НЛ с банка 850$ днес имам 114$ в акаунта си :( Вече не знам какво да правя, уж играя,мисля,чета и т.н. бахти ташака

Последна редакция: 28 октомври 2009
  12. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не знам...може да си прав. Аз просто познавам хора които примерно са почнали с 2000 евра и всеки месец правят по 300-400 евра. Ако имат време ще им кажа да се отбият в темата да споделят.

13. profesora

profesora
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Mitiozo... или твоите приятели са играли 2 месеца..(кратък период) или те лъжат или не знам.. ако си правят по 300-400 евра.. какъв е проблема да не си теглят парите и да почнат да правят по 500/1000/2000/1000000 евра... Просто щото не става така..

Последна редакция: 28 октомври 2009
  14. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз го прочетох :)
    А в коя банка си работил като портфолио мениджър? Ако не искаш - не отговаряй. Или ми отговори на ЛС.

Преди време (бях ученик) даваха един английски сериал - "Градът на капитала". Тогава мечтаех да стана брокер на борсата, от тия дето гледат разни числа и графики на компа, говорят по 2-3 телефона едновременно и правят разни масонски знаци с пръстите и се разбират като глухонемите.
    Не ми трябваше много време за да осъзная, че БФБ не е Wall str., а един пълен ташак. Язък им за скулптурата на бик отпред.
    И затова се захванах да работя в банка :D
    Преди десетина години звучеше престижно, а сега като ме питат какво работя трябва да казвам "В банка, с извинение" :p

15. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,016
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +286 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Работата в българските банки е толкова мизерна като заплащане, че е направо смешна с оглед на печалбите които реализират банките. Брата работи в банка от 6-7г. и постоянно иска да ходи да работи в чужбина мизерната работа каквато работятя студентите на бригада. Даже сега изкара курс за Аниматор, преди кагато шефовете му разбараха, че иска да напуска и веднага го повишиха, за да го задържат, тъй като си върши добре работата, а ако не беше заявявал, че иска да напуска щеше да си бачка още на същата длъжност сигурно . Наще банки са мизерници !

16. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Виж сега, много е относително това "ниски заплати".
    По принцип заплатите в банковата сфера са над т.нар. средна работна заплата за страната (друг е въпроса на база каква информация се изчислява тази средна заплата).
    Но като си погледна доходността на портфейла за един месец и като го сравня със заплатата си (която в никой случай не определям като ниска, а като що-годе нормална за стандарта на живот в страната) ми се реве.
    Преди три години бях готов да зарежа всичко и да се кача на пътнически лайнер като стюард... вместо това се ожених и ми се роди дете :) Не съжалявам! Така било писано.

17. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,006
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +242 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Нека не обръщаме темата на България и цялата мизерия около нея.
    Много ми е интересно как точно работят такива борси.Един вид ми е мечта да стана брокер ( но съм още малък и наивен :) ).Не виждам как някой, който си седи пред пс-то в тях и няма връзки и информация може да печели от това, а хората с информацията би трябвало да са от банките и т.н.

18. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Хората с връзки и информация = Хората с големите пари :p
    Те могат и от РС-то у дома да си джиткат милиони;)

19. bezideiko

bezideiko
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    80
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много wisdom има в тия думи ! :) (no irony)

20. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Направо да ходи в темата - Как започна всичко :)

Сподели страницата