1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Филми

Дискусия в 'Общи приказки' започната от ShLiM, 21 ноември 2009.

1. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Освен руското, европейското кино, също обръщам внимание и на южно корейските филми. От няколко години правят качествени филми във всеки жанр. Аре без фантастика, такива...Само трябва да им свикнеш на глупостите. Много вряскат, много мутреят на места, провлачват такова, но той май си им е особеност на езика. Също садо-мазо глупостите, жените често не са "слабия пол". Извратени са си. Но имат доста интересни филми. Някои направо те оставят замислен за 1-2 дена. Шах...

• Funny Funny x 1
  2. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Зографа, кажи някой филм, търся из темата, или тъпотии, или пък не отваря линковете. В смисъл нема ги вече. Mad Max не ме кефи. Актьорът не ме кефи, тва лайно ме дразни. И като цяло тъпня. Без да се обиждаш сеа.

Ще те почерпя с един филм, знам, че не си го гледал, 2011 е. Брутален екшън. Може би един от най-бруталните евър. Има някои забележки. Таймингът им малко куца. В смисъл бие се с двама, единия отзад явно е седнал да почива. Но те повечето филми са така, дори и високобюджетните.

Serbuan Maut (2011) - IMDb

3. Askalante

Askalante
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    90
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Long shot е филмът!

4. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Не се бъзикайте, ве!

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    4,047
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +879 / 17 / -21
    Покер ръце:
    Dunkirk ми хареса на мен, въпреки че не гледам военни филми.

6. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Харесал ти е, защото не гледаш военни филми. Мерси все пак. За опита...Иначе ако горния филм ти хареса, знам и други подобни. "Скрити"...И азиатски знам добри. Ако въобще някой гледа азиатски.

7. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Азиатските кажи от ужаси, драма, екшън (селски екшън), екшън (летящ Рамбо екшън), военни "исторически", в смисъл мечове а, у, стрели. Щото не ги знам сеа , човек. Ако кажеш, ще ги намеря. И няма ала-бала. Само да не мразиш дръпнати.

8. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Ето ти един, ужаси. Не съм голям фен на ужасите. Но за зомбаци харесвам някои.

Busanhaeng (2016) - IMDb

9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,047
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +879 / 17 / -21
    Покер ръце:
    • Agree Agree x 1
  10. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    • Like Like x 1
  11. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,047
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +879 / 17 / -21
    Покер ръце:
    • Agree Agree x 1
  12. Hypnotix

Hypnotix
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    25
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +9 / 0 / -0
    Покер ръце:

Класацията ти за 2017-та не е вярна, номер 1 за 2017-та е COCO, а номер 2 е Three Billboards Outside Ebbing, Missouri . Чак след това е LOGAN. Вероятно си искал да кажеш, че от класацията за 2017-та си гледал тея и затова си изпуснал първите 2 филма. Иначе има много добри филми от 2017-та , зависи какво харесваш все пак.

От 2004та досега съм оценил почти 1600 филма в IMDB и следя почти всяка седмица всякакви класации в сайта :)

• Like Like x 1
  13. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Аз казвам от това, което съм гледал. Не правя някви класации. Просто давам акъл, който иска да ми вярва. Не казвам, че е "вярно". Това е последното, което съм имал предвид. Няма лошо, казвай филми, нали за това е темата!?

14. Hypnotix

Hypnotix
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    25
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +9 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами в момента съм метнал всичко от топ 250 за всички времена да гледам и повечето ги изгледах. Там има доста азиатски, понеже отворихте темата - японски и индийски основно, но има и няколко корейски.
    От японските преобладават тези на Акира Куросава ( накратко самураи и здрав екшън), както и няколко анимации, които въобще не ми допаднаха.
    Индийското кино е във голям възход. От тези, които гледах препоръчвам DANGAL ( по действителен случай) и 3 idiots.
    От корейските има холивудски римейкове на най-хитовите им продукции. Те като цяло са доста разнообразни като жанрове и има за всеки вкус. Oldboy и Memories of a murder са по-известните им заглавия, ама има и още доста, просто в момента за тези се сещам.
    Има и няколко ирански, но те са по-скоро за любителите на драмата.

• Like Like x 1
    • Informative Informative x 1
  15. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Индийското кино не само е "във възход", доколкото знам, в момента най-много пари правят индийците. Но просто не ги понасям. А и вървят по стъпките на американците. Това ме дразни. Да, и руснаците го правят. Ама къде е руснакът, къде мангалът!? Ако говорим за "поносимост"...Корейците правят много оригинални филми. Добре, зомбита постнах по-горе. Но тия зомбита си станаха направо, като "жанр". Не е някаква "идея".

16. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    От драмата това мога да дам, за това се сещам. Подтискащ филм...

Na-neun Abba-da (2010) - IMDb

Това "Дангал" означава "Мангал" на индийски. Ако не се лъжа...

Не ми се рови. Но ако натиснете филтър "азиатски" , някакъв друг филтър "екшън" , "драма", "исторически" и т.н. Каквото ви харесва. И "ужаси" също...Повечето филми са добри. Корейците са манячета, няма ала-бала. Само да ги понасяте. Пълно е с филми. Също и от Хонконг има филми. Китайски също. Аз китаец не знам да е направил нещо евтино, вие сещате ли се за нещо :D!? Сериозно, правят филми хората, не бози, като тези, които ни засипват в последните години. Японците са прекалено извратени. Дори и за мен. Там е вече болна история...За анимето може да се спори. Ако нямате проблем, че е "анимация". Имат много добри попадения. Но има и доста боклуци, такива извратени неща.

Starship Troopers, това не е японско. Но е само пример как една анимация може да е в пъти по-добре от филмите.

Последна редакция: 23 август 2019
  17. Hypnotix

Hypnotix
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    25
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +9 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Dangal (transl. Wrestling competition)

• Like Like x 1
  18. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,047
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +879 / 17 / -21
    Покер ръце:
    Накратко, според мен не си разбрал смисъла на филма.

• Agree Agree x 1
  19. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,047
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +879 / 17 / -21
    Покер ръце:
    :) Тогава няма смисъл да дискутираме, то и без това политика по форуми няма смисъл да се бистри. Споделих филма, защото мисля че ще е интересен дори на хората които биха имали негативно мнение за него след като го изгелдат.

20. NikolayBibov

NikolayBibov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    737
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +400 / 13 / -22
    Покер ръце:
    На мен много ми хареса филма, напълно реален и според мен 100% истина.Мн е тъжно всичко иска ми се да се оправят нещата, но може би е прекалено късно.

• Like Like x 1

Сподели страницата