1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Едно начално начало :Р

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Drail, 7 ноември 2009.

1. Drail

Drail
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Привет от мен :) Това е първия ми пост във форума. Съжалявам, ако темата и въпросите ми се препокриват с тези на други потребители. (поне аз не съм забелязъл отговор точно на въпросите, които имам) Запалих се по покер преди повече от половин година, когато чух, че един познат се издържа просто като седи пред компютъра. След време попаднах на покер по телевизията и реших да опитам. Поразрових се, поразпитах и в началото на Юни 2009 влязох в 50$ фрийролите на BigBet. За около седмица разбрах, че идеята ми за "просто си седи пред компютъра и изкарва пари" е била грешна. Започнах да търся книги и да се опитвам да подобря играта си. Прочетох малко от "Poker for Dummies" и "Super System" на Дойл Брънсън.

В края на юли се надъхах и инвестирах 20$ в ПокерСтарс, които загубих за по-малко от седмица на най-ниските нива. Последваха още 20$ и след това се наложи да прекъсна покера заради поправителните ми изпити от 3ти курс. Преди около 3 седмици започнах да играя отново. Открих фрийролите в Offside и се класирах 2-3 пъти в парите. След това взех 10$ бонуса в BetFair и от тогава грайндвам там. В началото трудно ставах 4-5 в 0.11 SnG, но в момента влизам в парите 8-9 от 10 пъти. Проблема ми е че когато опитах 2.5 SnG бях тотално разбит и 3 игри смазаха мизерния ми банкрол. Въпреки това съм нахъсан да задобрявам. Целта ми в момента е да изкарвам пари, с които горе-долу да се издържам.

Въпросите ми са: Кои видеота да гледам? (изгледах голяма част от тези в сайта), Кои статии и книги да чета? (прочетох всички във сайта и ми направи голямо впечатление, че тук статиите са авторски, а не преводи). Къде и как да играя? Как с най-малък мога реално да увелича печалбите си?

П.С. : Благодаря предварително! :)

2. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Истината е, че само с четене и гледане на филмчета няма да се научиш да играеш.Може да знаеш всичката теория перфектно, но без практика ти е безполезна.Най-голямата грешка,която правят новите играчи е да четат страшно много статий,книги, да гледат много клипчета, което води до пренатрупване на информация и следователно почваш да правиш много глупости по масите.Най-добре е да отделиш по 2-3 часа на ден за игра и при възникнали ситуации, където не знаеш какво да правиш - да постваш ръце в форума.

Къде - на сайта има доста оферти, всяка от които е добра.С толкова малко банка предполагам, че ще е най-добре да играеш SNG в старс или унибет

Ако имаш 80$ 4нл на бетфеър е перфектно място - вообще хората там са доста зле до 200нл

Последна редакция: 7 ноември 2009
  3. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Здрасти, задължително виж на Rhaegar филмчетата, те са на практика като статии в аудио форма + някоя ситуация от масите тук таме :). Обърнал е много добро внимание на важните, основни неща. Разбирам, че си прочел статиите на Jully (тази за table selection е страшно важна) и преведената/адаптирана от Зозо статия за начинаещи.

Иначе като книги, тежка работа, но няма да сбъркаш ако се запознаеш с книгите на Sklansky, те ще те насочат да разглеждаш покера от по-математическа гледна точка. Става дума за Theory of Poker и No Limit Holdem - Theory and Practice. Не се задълбавай много в стратегическите му съвети и идеи обаче :)

4. Drail

Drail
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за бързите отговори. Забравих да кажа, че си купих и прочетох "Холд'ем техники за всички играчи" на Негреану, но не бих казал, че научих кой знае какво практически от нея. Иначе продължавам да гледам филмчетата и да мачкам 0.11 СнГ в Бетфейр ;)

5. epedos

epedos
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    37
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз като съвет бих ти дал като сядаш на маса да удряш една бърза ctrl+F проверка на играчите и си отбележи кои от тях играят на повечко маси, след което можеш да се възползваш от тази ценна информация. :)

6. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тази функция е част от новите ъпдейти за ХМ, които се очзкват в новата им версия. ще показва опонента на колко маси играе.

7. ev4007

ev4007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И като отбележиш да те скрива от сърч менюто как по-точно ще показва на колко маси играеш? Ако от съответния сайт направят компромиса да премахнат тази опция сигурно доста играчи ще се разритат. Следователно мисля че доста трудно ще го има в ХМ.

8. Drail

Drail
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това ме насочва към следващия ми въпрос. ХМ има ли смисъл да си го купувам след като засега няма да мога да си го изплатя явно? И има ли някакви безплатни алтернативи?

9. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Защо си мислиш че ХМ ще ползва сърч функцията...

Сподели страницата