1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Една идея

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Hades, 29 юли 2011.

1. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    Ако на 1 маса играят 5 горе-долу еднакво добри рега и 1 донк, печелят ли регюларите, ако приемем, че са еднакво добри. Ако рибата губи 25бб/100(без рейка) (за сравнение - ако се опенфолдват абсолютно всички ръце,100% от случаите, на маса със 6 човека, то тогава се губи точно 25бб/100), то регюларите печелят 5бб/100. Но приемайки, че има 5бб/100 рейк(на 200нл е ~толкова, а на по-ниските нива повече), то регюларите стават брейкивън (печелят от рейкбек, де :D). Следователно, ако играем на маса с 4 рега, които не ги бием много, и 1 слаб(но не отчайващо слаб) играч, то по-добре да станем от масата.
    Естествено, има донкове, които губят повече от 25бб/100, но повечето - едва ли. Ако 1 донк играе нещо от рода на 40/10 и не прави груби грешки постфлоп като да плаща 3 барела с по-слабо от топ пеър или някакви мега глупави блъфове, то той едва ли ще губи над 25бб/100.

Естесвено, можем да приемем, че хората, които са вдясно от донка, ще печелят 1-2-3бб/100 за сметка на тези, които са вляво.

Изводът е, че не можем да разчитаме да печелим само от донковете, а трябва да мачкаме и регюларите, за да не сме рейкбек прота. А ако не сме сигурни, че сме по-добри от другите регюлари на маса с 1 донк, на който не сме в директна позиция, то по-добре да станем.

А като се замисля, че има играчи, които продължават да играят на маси без риба(6 рега)...

2. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Според мен за да не сме рейк бек прота трябва на дадения лимит да си бием аверидж реговете поне с 2 бб/100 ( или да тейбъл селектваме много добре но са малко местата където има достатъчно трафик на 100 нл + за това )

3. kluivert

kluivert
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    57
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    или просто да не играеме в Б2Б :D

4. Chus

Chus
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    452
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много сложно.. на 2рия ред спрях да чета за кво иде реч :s

пп: пак съм се напил :(

Последна редакция: 30 юли 2011
  5. Razziel

Razziel
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    176
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +2 / 0 / -1
    Покер ръце:
    e to edin tight igrach ako pravi po sredno 5 bb/100 to nqkoi mnogo agresiven pravi po +- 40bb/100 i taq statsitika trqbva da q gleda v dosta dulgosrochen plan , za da otchita pravilno

6. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    тц, очаквам малко сериозни отговори към темата

7. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Koito pruv se adjustne toi pi4eli igrutu

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Съгласен съм с написаното, обаче не е добре и само срещу кретени да играем, срещу които като играем само за стойност, трудно бихме направили грешка.
    Естествено хората, дет ги мързи да раобтят върху играта си е ок да си търсят цял живот "идеалната маса".
    Аз лично гледам да не бягам от проблема (нормалните регове, или добрите както ти ги наричаш), а гледам да се оправя някак си с тях и да направя така, че на тях да не им се играе, макар че не е лесна задача, предпочитам да има над какво да работя, вместо да работя над тейбъл селекшън.
    PS и да, егото не ми е проблем.
    Точно се чудех в момента дали да отида в старс да кръшна 100нл :D, но някви хора ме наплашиха, че реговете били много силни и нямало риба.
    Като гледам в iPoker гледката не е много различна, ама реговете ми се струват доста слаби и без да имам никъв семпъл за тях си се adjust-вам супер бързо с/у тях. То така или иначе там има по 2 риби на 6-те ми маси, та нямам голям избор и трябва да ги бия и тях, ща не ща.

Не знам дали се има в предвид някви лимити, но си мисля, че на тези дет играя, а може би и един-два по-нагоре реговете не може да са толкова компетентни, че чак да ги избягваме, вместо exploit-ваме.
    Та вместо да си оставя рибката 40/5 заради някъв с 13% 3-бет дето ми е в позиция, решавам да го дигна от масата. :D

9. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Raotata stana - az piem , tebe te hvashta :D

10. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    1.Играйте в босс - там реговете до 50нл вкл. ( по мой опит, а са ми казвали, че и до 400нл вкл... ) са ужасно слаби
    2. Вдигнете си самочувствието
    3. Върнете си в сайта, който играете преди
    4. ...... ?
    5. ПРОФИТ !

11. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    taq igra s edno golo samo4ustvie ne stava da se igrae :D

12. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Shlimarata silen kakto vinagi axaxaxa :D

13. kluivert

kluivert
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    57
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    1.Играйте в босс - там реговете до 50нл вкл. ( по мой опит, а са ми казвали, че и до 400нл вкл... ) са ужасно слаби

+1

Сподели страницата