1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Downswing

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Valkoni, 14 април 2011.

1. Valkoni

Valkoni
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Играя от около 3 месеца Холдем НЛ 6-мах.на микро нива, и се справях мисля доста прилично допреди няколко дена ,когато започна въпросния downswing.

За последните 5 сесии сам 4 на червено и една на нула или с други думи -14 БИ.Говоря за 5НЛ ,като в момента имам 27БИ банка за това ниво...

Знам че трябва да спра да играя за известно време,както и да използвам строго stop loss...Въпроса ми към по-опитните е: Как се справяте вие и трябва ли тотално да

се изключа от темата покер или да се огранича само с четене на обучителни материали и гледане на клипове?

2. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Аз не се справям.
    Играеш и се надяваш нещата да се обърнат преди да бъстнеш.

Последна редакция: 14 април 2011
  3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Всичко е строго индивидуално Няма универсален отговор на въпроса ти. Нито си посичил продължителност на сесиите, нито къде играеш, какъв стил - общо взето нищо. Тези swing-ове са нормални и продължават докато... свършат. А след това може да дойде още един swing.

4. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    She copy/pastne edin komentar koito na men dosta mi pomogna kato bqh v downswing ;)
    Ще ти кажа какво правя аз, когато съм в такива периоди. Намаляваш масите до степен, в която можеш да следиш всяка ръка на всяка една маса, даже и да не си в ръката в момента. Тайтваш малко рейнджа, в същото време наблюдаваш движенията на враговете, мислиш как можеш да ги експлойтваш и ги атакуваш като усетиш слабост, без значение каква ръка имаш. От една страна хората като забележат, че си тайтнал ще ти дават повече кредит за ръка, като рейзваш, от друга страна това следене на враговете и правене на движения ще ти поддържа интереса към играта даже и на по-малко маси. Избягваш да попадаш в ситуации с много дийп стак (300бб+), защото увереността ти е разклатена и това те кара да вземаш scared money решения. Играеш серия от къси сесии вместо една дълга сесия, като прекратяваш сесията като букнеш малък профит, било то и след 20-ина минути само. Така лека-полека ще си възвърнеш самочувствието и пак ще започнеш да правиш оптимални движения. Търпение и дисциплина. Успех

Всичко е строго индивидуално Няма универсален отговор на въпроса ти.

+1
    Makar che na 5nl te powecheto sa morroni i bi trqqlo da gi krushvash,inache imash problemi v igrata :)

5. Valkoni

Valkoni
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Играя в Покерстарс ,продължителноста е най-много 120мин на не-повече от 4 маси.,като съм определено тайт играч 16/13 .Благодаря за отговорите!

6. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Играя в Покерстарс ....
    ima mnogo po dobri zali za igra,nqma smisal da igraesh tam

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Като си на ниските нива - играта ти не е толкова "завършена" и правиш повече грешки. Спрямо ниските нива, бонусите който полчаваш от някой зали са значителен процент от покер банката ти, така че е по-добре да играеш в зали с такива бонуси, поне докато качиш няколко нива.

8. Valkoni

Valkoni
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Sergo90 ,кажи моляте поне две имена на по-добри зали,без Full Тilt и Betfair.

9. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Всички останали :D

10. Valkoni

Valkoni
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    EasyGame,ще съм благодарен и за твойто мнение за такива зали.

11. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Gore v dqsno ima oferti,izbirash si i pitash
    igrata na 5nl navsqkade e soft,trafik ima navsqkade dostatu4no,taka che tova koeto trqbva da gledash sa bonusite :)

12. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Радвам се, че съм помогнал с коментара :)

Понасянето на даунсинговете е основна част от покер кариерата и определя дали ще си печеливш играч. Това не се учи, а се калява с времето. Постепенно ще започнеш да понасяш все по-спокойно още по-големи свличания. Първият път като имах 50 БИ-на даунсуинг преди години, имах усещането, че светът свършва. Последният беше 120 БИ-на на скоро и го понесох доста спокойно, което пък ми помогна много бързо да ги спечеля обратно. Тези от 50 БИ-на ги вече приемам като разходка в парка :)

+1

Следи офертите тук, търси твърд кешбек процент и някакви рейсове ориентирани към микро нивата. Определено трябва да се насочиш към някоя европейска мрежа, американските са ориентирани към играчите на по-високи нива.

13. Valkoni

Valkoni
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за отговорите,аз и преди обмислях да се прехвърля към друга мрежа,но сега сам повече от убеден че трябва да го направя.

Нещо към Унибет сам се загледал...дали е подходящ избора според вас?

14. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Има някой зали при който на ниските нива рейка е доста по-голям като процент (чувал съм че FTP е такава до 10нл). Това също има голямо значение. Иначе огледай офертите и си харесай нещо - софтуер, колко маси ще играеш и т.н.

Каквото и да решиш - успех с начинанието!

П.С. Никой не е казал, че ще е лесно, но си заслужава!

15. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Аз пък не бих ти препоръчал Унибет, Ладборукс и т.н. Не за друго, ами за да не те е яд в последствие както мен сега ме е яд. Защото си изгърмях депозит бонусите. Да речем сега без проблем бих могъл да ги избия на макс, но като си правих регистрация в Ладброукс играех 4нл и избих минимума... :(. Моя съвет е гледай някоя зала, която да не е с голям депозит бонус, а с по-силни текущи бонуси. Тези с големите депозит бонуси си ги запази за когато качиш 50нл. Дано само не се развият нещата така, че аха да почнеш да изкарваш прилични пари от покер да вкарат грозния закон и да свърши всичко....

16. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Рейка на микронивата в Тилта е брутален: 1/15... а и тавана е по-голям от обявеното на официалната страница и не знам къде свършва. :D

17. Valkoni

Valkoni
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За Тилта при мен лошото е че вече имам една регистрация и тя не е през никoй/например Grinders/,а доколкото знам ако не си регистриран през някои сайт нямаш рейкбек.Така че ще се оглеждам другаде.

18. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    В Унибет на 4нл нищо няма да взимаш гарантирам ти. По-добре ПокерХост.

19. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    В Offsidebet офертата е идеална за теб. Аз почнах там на 4нл и да ти кажа с добра мотивация и малко повечко игра ще си доста доволен :)
    Структурата на Rake Race e идеална и за малките нива понеже там взимаш % от това което си рейкнал през месеца и просто трябва да си в топ22 а ти със сигурност ще бъдеш!
    Разгледай по обстойно офертата http://grinders.org/bg/index.php?pageid=ipoker
    но в сравнение с покерстарс тук ще се родиш :)

Последна редакция: 14 април 2011
  20. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А забравих да кажа че имаш и Bankroll Boost до $25 ;)

Сподели страницата