1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Донк от риба на ривъра

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от mitkos, 21 май 2011.

1. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    $50.00 USD NL Texas Hold'em
    Seat 6 is the button
    Seat 1: Player1 ( $50.00 USD )
    Seat 2: Player2 ( $61.85 USD )
    Seat 3: Player3 ( $41.62 USD )
    Seat 4: Hero ( $50.00 USD )
    Seat 5: Player5 ( $50.00 USD )
    Seat 6: Player6 ( $30.37 USD )
    Player2 posts small blind $0.25 .
    Player3 posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :Tc: :Ac:
    Hero raises $1.50
    Player6 folds
    Player2 folds
    Player3 calls $1.00

FLOP
    :Th: :7d: :Td:
    Player3 checks
    Hero bets $2.80
    Player3 calls $2.80

TURN
    :2h:
    Player3 checks
    Hero bets $7.00
    Player3 calls $7.00

RIVER
    :5d:
    Player3 bets $22.85

Player3 е риба 41/7 aggr:2.4 другата информация не мисля че е съществена понеже имам само 50 ръце.
    Въпростъ ми тук по-скоро е за отиграването в подобна сравнително често срещана на 50нл ситуация. Очевидния дроу излиза и ... голям донк бет ?!

Може би ръката не е за ВИП дискусия, но ще съм благодарен на компетентни мнения!

2. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    не знам, точно кое е правилното, но в такива ситуации, където рибата ти е директно в дясно, тука колвам почти винаги.
    просто дори да ти е грешен кола
    рибата ти е в директна позиция и ще имаш възможност да го смажеш, както ще имаш и още информация.

3. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    life sux :) prpi4inata e 4e te biqt mega mnogo kombinacii flushove, vsqko Ax kari i vsqkvi drugi suited junkove, 6oto toi si gi ima v reindja, edinstvenoto s koeto moje da blafira e 89o tova sa 16 kombinacii, ama predvid agresiqta mu i borda kakto se narejda i 4e znae 4e nqma da fodlnesh Tx edva li shte blafira pove4e ot 5 koeto ne te ustroiva da platish i si fold :) I takiva hora ne go pravqt na toz bord za value s po-slabo, Kt, primerno. Za da ti stane po-qsna kartinkata, ako dujeshe A kari priemrno si call 6toto golqma 4ast ot kombotata mu gi blockirvash, ako rivera beshe 6 i J karo si mega easy fold, taka e malko tegavo no si e fold imo

Последна редакция: 21 май 2011
  4. scared

scared
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +13 / 0 / -1
    Покер ръце:
    fold

5. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Благодаря за детайлното обяснение Оги!

6. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +429 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Огито се е раздал, ще се радвам ако коментира и други ръце по този начин(и разбира се да не си трие след това коментарите:)).

Като цяло ситуацията изглежда много тъпа - от една страна имаме нът трипса, от друга обаче, защо рибата би донк пот бетнала точно тая карта. Аз дори съм по склонен да си мисля че тоя има някъв фулхаус от колкото флъш. С флъш сигурно щеше да чек колне.

Неприятна ситуация определено, труден е фолда но е препоръчителен.

7. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1 за раздаването на Оги :)
    БИх фолднал и след това цяла вечер ще го наблюдавам какво прави . :)
    Веднага ли ти го бодна тоя пот ,защото найстина повечето от играчите от този тип не се чустват толкова сигурни с флъша на пернатият борд .
    Ръката ти от нътс се превръща в блъф-кечър а много блъфове няма .

8. aPoStolCH0

aPoStolCH0
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    144
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +14 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз също съм фолд тук.Причините няма да ги повтарям понеже вече бяха изброени.Така погледнато ако си на масата фолда е труден,но реално мисля че е много лесен и ще ти кажа според мен как трябва да мислиш в тази ситуация за да стане фолда по лесен за теб.Просто си помисли в дългосрочен план какво се получава от този кол.Да съгласен съм може да те блъфират тук,но няма да е повече от 2-3 пъти на 10 такива ситуации,така че и сам се сещаш вече дали ти е изгодно да спечелиш 3 и да загубиш 7 и по този начин мисля че фолда става лесен

9. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    352
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +96 / 3 / -2
    Покер ръце:
    Малък е семпъла, но аз ще изкажа различно мнение. Аз съм по-често кол тука отколкото фолд, защото пасивните риби много рядко донклийдват по този начин, а и обикновенно са trappy, гледат да чекрейзнат. Дори и с 107, 77, 55, 22 би ме усъмнило, че така ще го отиграе. В този ред на мисли, го слагам на 89 + всеки гътшот и снап колвам, нали съм си стейшън.

Сподели страницата