1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

DoN Strategy?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Drail, 12 ноември 2009.

1. Drail

Drail
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Вкарах малко пари в PokerStars и реших да пробвам 1.15 Double or Nothing. Четох из нета, че това е добър начин за изграждане на банкрол, но като цяло никъде не намерих филмчета или статии със надеждни стратегии за този вид SnG. Като цяло съвета е тайт игра, но се обедих, че това не винаги е достатъчно. Дори със стартов стак или малко по-голям в последните нива, когато са останали 6 играча, нещата прекалено зависят от късмета според мен (ББ изяжда 10-15% от стака ми). Ако някой може да ми даде някакви идеи и насоки ще съм благодарен :)

П.С.: И на видео на тема DoN няма да се разсърдя :Р

2. 5TOV

5TOV
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    195
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1

3. IronmanBG

IronmanBG
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    297
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз лично на ДОН от начало играя доста агресивно докато всеки от другите чака сигурни карти. Така натрупвам малко стак и след като отпаднат 2-3ма вече ставам тайд и чакам шорт стаковета да почнат да влизат аллин :)

4. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Всъщност агресията от самото начало не е решение. Дори според ICM едно ранно удвояване е по-скоро губещо, отколкото печелившо. Защото даваш по-голям шанс на пасивните играчи, които остават в играта.
    Когато ми остане малко време ще преведа и ще пусна една статия за DON, която според мен е много силна.
    Вкратце в нея се казва, че добрата стратегия за DON е в началото да се стегнеш като кокоши задник и по-скоро да си пазиш стака, в средните нива вкарваш малко опити за кражби, особено от диваци, които лупат 10-15 маси едновременно (винаги проверявай в началото на играта на колко маси и какви игри плющят опонентите ти), а на балона - ами ако там си с комфортен стак, просто ги остави да се изтрепят. Не е твоя работа да изкарваш шортстака от играта (и от парите). Току виж го върже и от масивен чиплидер станеш догонващ. Хич не е приятно.

Comming soon...;)

Последна редакция: 13 ноември 2009
  5. Drail

Drail
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, опитите ми да отстранявам шортстаковете наистина ме довдоха само до нерви. Да не говоря как едно русначе влезе алл-ин на 5.4 ДоН със А3 срещу моите КК и асото му падна на ривъра... :Х

Последна редакция: 13 ноември 2009
  6. delnegro

delnegro
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако искаш ми пиши на скайп "del_negro"аз играя снг и дон, да обменяме опит :)
    или направо да направим група за снг и дон, както има група за микро нивата за нл холдем кеш :)

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +431 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Ехаааа, делнегро какъв пост е избацал:)

Донове съм играл към 15тина в прима на най-високите играни лимити там(20 и 50 Евро) и в старс още 20тина от 100 доларовите. Да си кажа честно доста ми беше лесно да влизам в парите, но аз играех по 2-3 турнира на веднъж. Може би ако грайндвам 10-12 маси на куп няма да е толкова лесно.

8. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,150
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +10 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Изтрих поста на delnegro, защото е копирано съдържание от друг сайт, за достъпа до което е необходимо вип ниво :) разбирам, че си го направил с цел да помогнеш, но това се счита за некоректна практика

9. delnegro

delnegro
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ок, извинявам се :)

10. 3ears

3ears
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Drail, запиши някакво клипче, докато играеш, и ще се опитам да го коментирам :)

11. beli4ababy

beli4ababy
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Убий ме, искам да губя така :))) в началото. Просто печелиш доста повече equity от останалите играчи, като си отстранил някой. Остава 1 малка част, която се разпределя между останалите. И след като твойта се качва, нормално е да се качват и шансовете да влезнеш в парите :) В крайна сметка идеята не е да даваш повече или по-малко шансове на пасивните играчи, тях винаги ги има в ДОН, идеята е ти да си в парите, без значение е какъв стил играе, ако ти харесва и е печеливш. Тях винаги ги ще ги има :) И когато ББ станат 10/15 % от стака ти, ICM става единственият възможен начин на игра :) нещата отиват на push/fold главно :) Трябва и малко късмет разбира се, но ако повечето ти решения имат + EВ не толкова в чипове, колкото в пари, в дълъг период от време ще правиш кинти :)

12. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Мамка ти - не можах да го копирам... :)
    мама им и на енергото за дето ми спряха тока и не ми се запази страницата :(

Сподели страницата