1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

дефендинг ренджове

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от myGame, 11 януари 2017.

1. myGame

myGame
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +11 / 4 / -0
    Покер ръце:
    Първо да кажа , че незнам темата дали е за тази секция , но все пак ако не е ме коригирайте .Надявам се да стане интересна дискусия .Интересува ме как се определят дефендинг ренджовете спрямо позицията .Пример УТГ отваря стандартен рейз 3х ББ и какъв процент Кът оф, МП и БТН, СБ И ББ дефендват .Казвам от математическа гледна точка защото математиката е точна наука .Също МП отваря стандартен рейз 3хББ и така нататак .Говорим за цялостна концепция.Развихрете се малко ;)

2. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,118
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 30 / -37
    Покер ръце:
    От МП, КО и БТН нямаме "дефенд" срещу оупън. Дефенд имаме срещу 3бет или от блиндовете. Като цяло би трябвало да се нагаждат според рейнджовете на опонентите, но това е почти невъзможно, а и малко безсмислено на микрос/мидстейкс, затова хората си изграждат определена стратегия с рейнджове към нея и си я спазват.

Съмнява ме някой да си сподели рейнджовете и мислите безплатно обаче.

3. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,541
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +406 / 13 / -82
    Покер ръце:
    1во морала и етиката не са кат математиката,да са точни науки :) Демек ти искаш някой да се " развихри" и ти сметне колко да дефендваш и да ти каже,при положение,че конструирането на рейнджове му е отнело да кажем 20 часа :) Говоря за цялостната концепция на искането ти.
    2ро За да не е тотално оффтопик мнението ми,ще те посъветвам да си вземеш "Applications of no limit holdem"" Matthew Janda и да видиш за себе си как се смята и да го направиш :)
    3то формулите не са сложни,т.е минилания дефенд 1-α ,но вече откъде колко ще дефендваш и отваряш ( за всяка позиция ) ехипотетично.
    4то ако се надяваш да играеш покер успешно с такова отношение към покера,което за мен е мързеливо,по-добре от сега да спреш и да правиш нещо друго :)

П.С най-вероятно ще приемеш мнението ми като хейт/необоснована критика,но истината е такава,че не си първия дет почва да играе покер и не си първия дет иска да му кажат как да играе,просто така не се получава :)

Успех със сметките

• Like Like x 4
    • Agree Agree x 3
  4. myGame

myGame
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +11 / 4 / -0
    Покер ръце:
    не искам някой да ми пише точни проценти или сметнати ренджове, а как се прави

5. myGame

myGame
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +11 / 4 / -0
    Покер ръце:
    Вве пак това е покер форум хаха

• Optimistic Optimistic x 1
  6. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,541
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +406 / 13 / -82
    Покер ръце:
    хаха

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,851
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +599 / 11 / -20
    Покер ръце:
    Серго беше доста изчерпателен ми се струва:)

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,118
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 30 / -37
    Покер ръце:
    или 200 евро :D

9. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    128
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +75 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Представете си, че ще играем игра, в която група от играчи ще избират случайно число от 0 до 100 и победителя ще е човека, който е най-близко до две-трети от средно избираното число. Ниво 0 играч ще избере случайно число, което значи средно 50, ниво 1 играч ще знае това и ще избере 33, ниво 2 играч ще е още по-напред и ще избере 22 и вече ниво 3 играч ще избере 15 и така нататък докато се стигне до 0 което представлява теоретически оптималното отиграване. Ако тая игра се играе от група от теоретици само, трябва да изберат всички 0 само, че там където ти ще играеш покер хората ще са максимум на ниво 1 и ще избират числото 33. И най-добрия вариант е да си ги експлойтваш кат пич, защото като кажеш 0 в хеадс уп игра ти е гарантирано, че поне няма да си на загуба, ама като кажеш 0 в масова игра с макс ниво 1 играчи тия дето пържат рибата обират парсата а другите се молят да бият рейка по микротата.

Извод: Е** им майката на префлоп чартове, на балансове на една камара простотии дето не ти трябват, докато не почнеш да играеш с хора, които са на голямо теоретично ниво тъй или иначе никой не може да играе ГТО напълно, мисли кое за какво го правиш и как да пържиш максимално много рибата.

Лично на нивата до 100нл никога не съм смятал оддсове, имал префлоп чарт.... балансирана игра и така нататък. По тия нива най-добрите са тея които пържат рибата най-добре ;) От теория ти трябва само, че като умножиш по 2 колко аута мислиш че имаш за търна приблизително толкова процента шанс за победа имаш... флоп-търн съответно по 4.

Последна редакция: 12 януари 2017
    • Like Like x 5
  10. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    237
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +183 / 12 / -3
    Покер ръце:
    Съгласен съм със Серго, трудно някой ще ти даде рейджове просто ей така. Пък и дори някой да ти ги даде пак няма да станат работите, щото префлоп можеш да си ги сметнеш, ама посфлоп вече става филм. И като не знаеш как да ги играеш рейнджовете посфлоп, пак ще губиш. За разлика от хората които са учили играта преди 10-11 години сега има how to construct poker range 6max - YouTube и всичко ти е безплатно. Отваряш гледаш, проба грешка и така.
    Тръгнал си по много трънлив път и те съветвам да се заредиш с много нерви и търпение.
    Неслучайно половината покер играчи са плешиви, др половина с побобелели коси... хаха има няма на по 28-30 г.
    Успех!

11. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    128
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +75 / 0 / -2
    Покер ръце:
    С побеляла коса съм на 32 :p Ама майка ми и баща ми и те са побелели от млади без да играят :D

12. myGame

myGame
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +11 / 4 / -0
    Покер ръце:
    благодаря

13. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    409
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +86 / 2 / -4
    Покер ръце:
    Според мен и с повечко пари трябва да си зареди сметката.;):D

14. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +46 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Пфф как го нахранихте човека, не сте добре :D
    Не знам от колко време се заимава с покер и колко е наясно с динамиките в това отношение. Но реално е напълно нормално да зададе такъв въпрос в покер форум. Аз също бих го направил ако нямам представа от къде да се снабдя с информацията (хайде можеби първо бих разбутал гугал). Но като цяло евала дори на човека, че осъзнава, че това е важно и трябва да го разбере и пита как, а не какви. Поне сте му обяснили колко е ценна информацията в днешно време и, че трябва да покопае повече. Успех MyGame дали са ти добри материали :)

Последна редакция: 12 януари 2017
    • Like Like x 2
  15. NikolaT

NikolaT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    57
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +32 / 2 / -4
    Покер ръце:
    MyGame uspeh bratle

16. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    237
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +183 / 12 / -3
    Покер ръце:
    Няма да сме бг регове, ако не тролнем начинаещите играчи във форума :cool:

• Funny Funny x 2
  17. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,541
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +406 / 13 / -82
    Покер ръце:
    То не е дали си българин,швейцарец или мароканец,истината е ,че ако лежиш на тази страна и не изградиш играта си с много труд и часове за импруув,то тогава ти ще си посредствен в най-добрия случай.

• Agree Agree x 4
  18. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,701
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +508 / 17 / -21
    Покер ръце:
    • Useful Useful x 1
  19. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +46 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Е ясно е, че сам трябва да положиш много работа. Но без стартова точка ще му бъде много трудно. Ако не беше Джанда, Бийста, Наско етк. Колко от тук щяха да знаят какво е 1-а етк.
    Едвали много хора чисто сами са способни да стигнат до математическите изводи дори за елементартни неща като пот одс. Всеки щеше да си цъка на фийл :)

20. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    128
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +75 / 0 / -2
    Покер ръце:
    И щеше да е по-добре... Ся хората с желание и работна етика бият мисълта и таланта :D Пък на фийл, не учиш, не ти пука, сядаш береш си, ставаш и си караш живота ахахах. Ама за съжаление успехите са за хората със воля и хъс и в покера както в много други сфери не е задължително човека със коефициент на интелигентност 160 да вземе парите на тоя със 130.

Сподели страницата