1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

#ДАНСwithme

Дискусия в 'Общи приказки' започната от shoma, 3 юли 2013.

1. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе хора само да ви питам: Бе, вие на протести ходите ли?

2. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Аз ходя понякога

3. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Ако кажеш каква е целта на протеста и каква е алтернативата бих отишъл.
    Иначе да хода да пия бира и да хода от Орлов мост до НДК мога го права и без да протесирам.

4. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Алтернатива, а? Алтернатива на смъртта е животът, на апатията е интересът, на бездействието е активността, на кризата е подемът и така нататък.

С това отношение, наистина ли искаш да си правя труда да ти синтезирам нещо дето го пише на достатъчно места в интернет?

Хахах какво говоря, то няма нужда от четене, само трябва да се замисли човек...

Последна редакция: 3 юли 2013
  5. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Аз съм се замислил много добре за ситуацията, питах те тебе точен и ясен въпрос, ти ми завъртя някакви локуми, все тая. Нека не спамим темата.

Иначе ето така се протестира:

6. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Ти, вярно ли го изръси това? " Да хода" и "Мога го права"... не ти трябва да протеСиращ, компютър, покер и това ти е живота 100 години! Грам не трябва да те ебе, нали ти оцеляваш...

7. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    ае да си гледате работата....аз бях дотук с тоя форум, чуда се как да се изтрия, но не намирам такава опция. Моля модератори+ да ме изтрият от тук. Мерси предварително....

8. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Айде със здраве! Алтернативата ти е адекватна! Доколкото познавам тона във форума, модовете няма да те изтрият, така че потърси по-сериозно или спази "аз бях дотук с тоя форум" !

9. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ама много точен отговор ти дадох бе пич, какви локуми, мисли малко, не се излагай...

А как се протестира ти точно дето не си стъпвал на протестите е меко казано неуместно да ни съветваш тук...

Поздрави и хувава вечер.

10. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Аз съм на мнение, че не само трябва да се протестира, ами и някой да докара от ония чудовищните булдозери, дето сме ги гледали по Дискавъри и да изравни със земята и парламенто и съдебна палата и отгоре върху отломките да се забучи трибагреника и да се вее и да се пее -

http://vbox7.com/play:308980a4

Макар и да живея далеч ще дойда и ще играя хоро пред срутеният парламент и ще вея байряка !!!

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

11. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много добра идея!
    А после всички ще си бръкнем в джоба ще изкараме по една заплата и ще построим нов. Така и така парите са ни в излишък.

12. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Пиша следните редове за всички във форума, които не са доволни от сегашната обстановка в България. Всеки, които смята, че всичко върви на добре по-добре да не чете.
    Искам само да попитам кой "някой" искате да ви оправи докато вие си седите удобно в къщи пред телевизорите и псувате. Лично аз съм разочарован от липсата на участие в протестните действия от повечето съфорумци, нима не сме ние смазани от новото правителство, нима не сме ние хората с плаващо работно време, които реално могат да участват всички протестни действия(сутрин и вечер), нима не можем да отделим по 2-3ч. на ден в името на бъдещето(нашето, на приятелите ни и на целия народ) и България.
    Все повече и повече се убеждавам, че явно заслужаваме това, което ни очаква и се опасявам, че то въобще не е приятно.

Не съм имал за цел да обидя никои от членовете на форума, смятам всички за мои приятели до различна степен, но се надявам всеки един от вас да се замисли и да прецени, колко той лично прави в името на убежденията си.
    Знам, че не всеки има възможност да участва в протестните действия всеки ден, но след като чуя какви причини имат хората - "Имам среща с едни приятели", "Трябва да разходя кучето", "Мислих да ходя на пазар точно тогава", "Е защо не се обади" и ми става много тъжно как се превърнахме от хора в чийто сърца имаше пламък и страст в апатични мрънкащи подобия на човешки същества, търсещи си причина да не правят нищо. Колкото и да звучи клиширано е 100% истина: "Който не участва, съучаства".

Както е казал един велик човек, някога:

“The world will not be destroyed by those who do evil, but by those who watch them without doing anything”

Последна редакция: 14 юли 2013
  13. Askalante

Askalante
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    85
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    RealSot-а е прав, но засега няма как да го разберете, иначе плодовете от тия или ония протести, сегашни или стари винаги се разбират със закъснение. Никога не става по-добре, не го нападайте момчето. Всичко си е по сценарий не се палете толкова, винаго хората си мислят, че качват и свалят властта, но никога не е така.
    Лакмусът че има истински протести и те не са дирижирани по план е само когато се появяват миротворците, а тука 20 дни върви дързост и красота.

14. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Много интересна дискусия станала в тая тема. Та да кажа и аз какво мисля, ако изобщо това е възможно. Протестите в този им вид са напълно безмислени и са загуба на време. Аз имам много време и живея, както се казва -на един хуй място и малко да потърчиш, но отидох само веднъж и като видях за какво иде реч ... Не, благодаря. Ще се наложи да се съглася с човека от подписа ми и да обявя, че в случая е прав. Тая държава може да бъде спасена само с революция и вземане на властта, а в световната история не знам това да е ставало по мирен начин.

Вие разбирате ли, че исканията на протестиращите са неясни и напълно непостижими по този начин.

Освен това участвах доста дейно в предишните протести - 97-ма и като видях до какво се стигна.....

Следя изкъсо преките предавания и в момента, в който видя, че има нужда от човек като мен ще се включа за има няма и пет минути, за да помогна с каквото трябва.

Всичко останало е загуба на време.

15. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Следващият разбирач... някаква алтернатива, нещо? "Никога не става по-добре" , а Вие връзка с действителността, имате ли? Що не си стоите и да продължавате да си мишкувате, ами се явявате и дрънкате глупости!

16. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    @Gandalf , то и при нас 97-ма беше революционна, но резултатите са много жалки 16 години по-късно, защото народът реши, че е свършил всичко необходимо и остави безконтролно на негов гръб да се случват нещата!
    Вие, не видяхте ли какво стана в съседна нам Гърция само преди година и защо след като уж фалираха пак са години напред! Айде отидете и пробвайте нещо от нашите своеволия, които всеки един българин върши ежедневно, да видите какво ще ви се случи!
    Тук никой не го ебе за нищо, щото всеки е свикнал да се оправя сам и в повечето случаи по втория начин, и след това как да си говорим за просперитет, еми няма как да стане!
    И как разбрахте, че няма смисъл от протести 10 дни след като "някакви експерти" дойдоха на власт, след като това се случва за първи път?

17. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +104 / 8 / -2
    Покер ръце:
    Попрочетете малко за анархо-капитализъма, моля, и разберете, че това е единствения начин за някакъв прогрес и за измъкване от системата, в която сме от началото на формирането на обществата базирана на разделението между "властта" и "народа", което се наблюдава във ВСЯКА политическа система, практикувана досега в света. Хората в протестите виждат какви са проблемите, но не виждат къде се коренят и съответно се въртят в кръг, търсещи решения в рамките на системата, което е грешката.

18. TheyCallMeFish

TheyCallMeFish
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    46
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +2 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Докато не почне да осъждат политици(бивши политици)за измами,злоупотреба с власт и тем подобни...няма да се оправим.Дойдат чичковците за 4 години...вземат каквото могат...ебат мамата на всички институции,оредят общински търгове за техните фирми за години напред....станат и си отидат само с хорската омраза.

19. Askalante

Askalante
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    85
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нещо сериозно си се объркал тоя път, най-добре ти си мълчи, защото все повече се излагаш. Колкото до алтернативата, на такива като теб няма смисъл да се обяснява.

20. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Близко си до истината, но не съвсем. Трябва да се търкулнат две-три депутатски глави на жълтите павета и тогава може да говорим за стартиране решаването на проблемите. Казах го много отдавна, но не се радвам, че излезнах прав.

Сравнение с Гърция не може да има. Те са назад, но все пак живеят държава.

Сподели страницата