1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Да помогнем на колега в борбата му за живот

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Gandalf, 12 март 2014.

1. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Здравейте съфорумници,

наш колега, бивш покер играч, се бори за своето оцеляване. От повече от 10 години Божидар "sashot" Георгиев страда от тежкото заболяване множествена склероза и само благодарение на силната си воля, помоща на колеги/приятели и жажда за живот все още е между нас. През последните години сме организирали няколко кампании по събиране на средства, в които съм сигурен, че и доста хора, посещаващи този форум, са участвали. В понеделник на Боби предстои операция, а освен това ежедневните разходи за лечение и облекчавне на непоносимите болки са доста големи. Пускам тази тема с надеждата, че ще намерим още хора, които са готови да помогнат на този Човек да продължи сравнително нормално своя живот. Прилагам цялата история в цитати, публикувани от самият Боби в различни български покер форуми, както и някои документи.

Ако искате да се включите в това благородно начинание, ето и къде може да пращате парични средства:

IBAN: BG64RZBB91554024761817
    Bozhidar Tsankov Georgiev - Райфайзен БАНК.

ПС и ФТ - sashot

Божидар Георгиев: "Няма проблем с кешаутите, писах им, че почти не играя, но колеги ми помагат в борбата с МС. Свалиха всякакви изисквания за точки."

Скрил - sashot4@gmail.com

Ето и цялта история:

24-ти октомври 2012 г.
    Преди десетина години ме диагностицираха с множествена склероза и по принцип се скапвах бавно, но последните няколко години по ред причини започнах да се разпадам сериозно. Кулминацията дойде преди около месец, когато гледах как Калинчо дисциплинира Негреяну на най-голямото пот Омаха събитие за годината, когато някъде около два и половина сутринта получих криза и до сутринта не можах да стана от земята. Мои близки уредиха престой в Токуда, където бях през последните няколко седмици. Престоя ми там се делеше на две части- първата ме изследваха за основното заболяване, за щастие там нещата са доброкачествени, няма развитие, а втората половина бях в рехабилитационното отделение на болницата. Там обаче успехи нямаше и за съжаление продължавам да съм почти неподвижен, в легло.

1-ви декември 2012 г.
    Благодаря ви за моралната подкрепа и желанието да помогнете. Проблема е комплексен. Въпросния уред - "Thera vital" е върха на сладоледа.
    Най-важно е по някакъв начин да си набавям поне стотина долара месечно, за да закърпя пробития си бюджет. Ако изкарам малко повече, ще се спазаря с някой физотерапевт, да идва няколко пъти седмично вкъщи, от близката поликлиника. Чак тогава идва въпросния уред, за който имам оферта около 6000 лева. Много трудно бих дал тези пари, ако ги имам, ако преди това не си осигуря екзистенц минимума.

4-ти декември 2012 г.
    През уикенда колега от сайта се свърза с мен на лични и ми прати в Moneybookers 100$. Тази нощ друг колега се свърза с мен на лични и ми изпрати още 20$. И двамата пожелаха анонимност, но съм длъжен да напиша, че съм им безкрайно благодарен. Така до Нова Година екзистенц минимума е осигурен, дори остават средства за две, може би три посещения на рехабилитатор вкъщи.
    Добрата новина е, че ми обещаха на 21-ви декември за две седмици- Коледните празници- Theravital.
    Това е едно рядко опровержение на българската поговорка "Ненаказано добро няма". Преди много години покойната ми майка уреди една католическа монахиня, на която бяха открили някакви образувания в черния дроб, съмняваха се за рак, да бъде прегледана от един от най-добрите рентгенолози в България д-р Петър Попсавов, тогава в МА.
    Мойта скромна роля тогава беше с вехтата си кола да превозя игуменката и сестрата до МА и обратно. Петър, мой трети братовчед направи съответните снимки и ги разчете, че сестрата няма рак, а някакви възрастови изменения и и даде най-общи насоки, за да няма проблеми.
    Преди няколко дни се обадих в католическия манастир и новата вече игуменка, сестра Максимилиана, се сети за този случай и обеща да ходатайства пред шефа на един детски център за деца с увреждания, издържан от католическата църква, който се намира на няколкостотин метра от нас. В крайна сметка чакам с нетърпение 21-ви декември.

22-ри декември 2012 г.
    Здравейте!
    Не съм писал тези дни, защото през цялото време било съзнателно, било подсъзнателно мислех за уреда, който трябваше днес следобяд да ми докарат вкъщи.
    По някаква причина не го докараха. Братовчед ми, чиято жена работи в този център доведе рехабилитаторката, която ми даде разни напътствия, но факта е такъв, че уред няма, щели да го използват през празниците. Сега, под влияние на емоцията няма да взимам решения, утре на трезва глава ще мисля какво може да се направи.
    Искам още веднъж да благодаря на всички, които ми изпратиха някой долар, и по този начин ми осигуриха спокойно посрещане на идващите празници, а сигурно и още месец след това.
    Не съм горд със себе си. В този форум има човек, който е теглил кредит, за да се лекува, за мен това е достойната позиция на мъж, който се бори със живота. Утре ще пиша подробно. Тези дни изкарах няколко долара, не много, но е плюс. Приятна вечер на всички и успех по масите!

7-ми януари 2013 г.
    Доколкото всички вие се оказахте съпричастни към здравословните ми проблеми, ето как стоят нещата сега.
    Преди няколко месеца можех да сядам сам, сега само с чужда помощ.
    Въпреки опитите на хората около мен за рехабилитация, ставите на краката ми са сковани и лежа в ембрионална поза.
    Резултат от залежаването през последните няколко месеца е тотално отслабване, усещам го при най-малкото усилие.
    Виждам само уреда като средство за излизане от това положение. Там ходенето по мъките продължава. След като дълго време шефа на центъра, беше против уреда да излиза от там, след разговор със сестра Максимилиана, се е съгласил на 21-ви декември да бъде у нас за две седмици.
    Уви, в уречената дата вместо уреда, братовчед ми доведе новоназначената рехабилитаторка в центъра.
    Тя застъпва тезата, че уреда не трябва да се мести оттам, а при мен трябва да идва рехабилитатор два пъти дневно.
    Днес се обадих, да им честитя Нова Година.
    По принцип не им е проблем, да ходя и да въртя.
    Проблема е, че общо взето съм жив труп и превоза ми е
    Заел се е братовчед ми, дано да устиска. Чакам го в сряда.
    Доколкото усещам нещата, май трябва да се купува.
    Каквото мога, ще направя да не се купува, или да се вземе на най-ниска цена. Давам си сметка, че всеки който ми е изпратил някой лев, го е откъснал от залъка си и този на семейството си.
    Ще гледам съответно, да ги харча целесъобразно.

24-ти януари 2013 г.
    Нещата ескалират и навлизат в решителна фаза.
    Понеже се усещах много зле, в понеделник ме прегледа д-р Куюмджиева.
    Тя твърди, че състоянието ми е необратимо и не може да ми помогне.
    Предписа ми Мидокалм и предложи нещо за болките.
    В Токуда ми даваха, засега отказах.
    Вчера в къщи дойде старшата на рехабилитаторите в Токуда.
    Тя разкритикува грижите за мен, препоръча пенсионирана медсестра, чакам.
    Утре чакам - Бисер, дано помогне.
    Успех по масите!

2-ри февруари 2013 г.
    Както си спомняте старшата на рехабилитаторите в Токуда беше в къщи и се изказа неласкаво за хигиената ми. Уговорихме се, да даде телефона ми на сестра, която да ме приведе в ред.
    В неделя сестрата дойде с още една кака, разхвърляха ме по организъм и ме лъснаха с вещина и професионализъм, от глава до пети. Тази неделя ги чакам пак. Те искат да идват всеки ден по два пъти, но ме е страх, че ще им се напукат петите.
    В понеделник, сряда и петък имах час с Бисер.
    Много болка и смях, определено има напредък в необратимата според медицината ситуация. Бягам от прибързани изводи.
    Пожелавам успех...и стискайте палци!

4-ти - 5-ти април 2013 г.
    "От личен опит знаем, покрай многото благотворителни акции, които сме правили през годините, че ефективното разходване на събраните средства, както и отчета и контрола над тях, са много по-трудни от самото събиране на средствата."

Ще се опитам, да хвърля светлина, за какво харча събраните пари през последните близо четири месеца.
    Който е следил темата знае, че след Токуда бях уредил Thera Vital за събота и неделя от близкия център за деца с увреждания, под егидата на католическата църква.
    Отлагаха ме седмица след седмица.
    Накрая, след намесата на сестра Максимилиана, игуменката на католическия манастир, го обещаха за две седмици през коледните празници.
    Обаче пак останах излъган в очакванията си. Царя дава, пъдаря, не.
    Така посрещнах Нова Година, много отслабнал, свит и скован в ембрионална п0оза.
    Като минаха празниците се оказах със сериозна сума, недостатъчна за уреда, но позволяваща ми да продължа борбата.

През януари започна да идва в къщи Бисер по един час (25лв/час), три пъти седмично.
    Препоръчаха ми една рехабилитаторка, която правела хубави масажи (20лв/час), тя пое вторниците и четвъртъците.
    Бисер ми препоръча „Светлина за живот”

Там попаднах на председателката на фондацията, Мария Терзиева. Тя любезно ми обясни, че може да ме запише за рехабилитация, но имат само един рехабилитатор и ще трябва да чакам на дълга опашка. Предложи ми психологическа помощ, като ме попита имам ли нужда. Аз и отговорих, че е напълно възможно да съм изперкал съвсем, но понеже не мога да съм сигурен, да приемем, че имам нужда.
    След няколко дена дойде една много симпатична психоложка, Борислава. Тя започна да ми задава въпроси, които на пръв поглед нямаха много общо със ситуацията ми. Аз я попитах дали смята, че ме мъчи "злостна" перцептуална ноема, при което разговора доби по-свойски характер.
    Таксата, която взима фондацията за посещение на психолог или рехабилитатор е дисциплинираща- 5лв/час. Посещението явно е задоволило и двете страни, защото след това от тази фондация направо ме осиновиха. Всяка вечер ми носят топла вечеря и някакъв сандвич за прихапване за другия ден. Отделно след близо два месеца ми дойде най-после реда и започна да ме посещава техния рехабилитатор, който също като Бисер е много добър. Междувременно, понеже почти не можех да се въртя в леглото, от фондацията ми намериха електрическо болнично легло - Scandinavian Mobility.

По този начин ми спестиха между 1000 и 2000лв, колкото ми искаха разни фирми, които доставят такава техника.
    По някое време разбрах, че имат MotoMed. Направих си устата ако може да ми го докарат за известно време, те ми отговориха, че ще помислят, защото е много скъп и в техния рехабилитационен център го използват над трийсет души. След известно време ми го предложиха под наем за шест дни, при което с чужда помощ успях да го използвам по два-три пъти дневно.
    Техния уред е и за ръце и струва около девет хиляди лева. Мария ми обясни, че ако представя банково извлечение пред някаква комисия за 70% събрани средства, евентуално може да бъда дофинансиран от държавата. През тези няколко месеца няколко пъти идва Raiden, водейки по някой колега. Както винаги по нещо помогна из къщи, и както винаги ми повдигаше настроението.
    Доволен съм, че въпреки, че разполагах с голяма сума, не си позволих да изхарча една стотинка от парите за някаква лъскава и много рекламирана глезотия(таблет, смартфон и т.н.). Също така устоях на съблазните на някой много "изгодни" турнири и си позволявах само къси събития. Понеже си давам сметка, че отчета навярно е непълен, моля задавайте въпроси, ако има нещо неясно.

16-ти юли 2013 г
    За рехабилитацията:
    Условно може да се раздели на пасивна и активна.
    Първата е с цел да не допуска или забавя влошаване на състоянието.
    Втората е когато успяваш да правиш поне част от усилието.
    Тя общо взето може да изправи човек на крака.
    Края на януари ентусиазирано започнах с на практика ежедневни посещения на рехабилитатор.
    Усещах, че нещата помръдват от мъртвата точка.
    От фондация "Светлина за живот", ми дадоха за първи път под наем техния уред.
    После изкарах една пневмония.
    Започнах да намалявам часовете, не толкова заради парите, а се усетих, че количеството не е решаващо.
    Неусетно се появиха спазмите.
    Краката ми са като на гладувало негърче, но като получа конвулсия, Бисер се пързаля на паркета като на лед, опитвайки се да я овладее.
    Взимах уреда още два пъти под наем. Уви, най-малкото усилие, водеше до спазъм.
    По това време Калитко намери уреда в е-бай.
    Съжалявам за троснатия си пост тогава.
    Бях изнервен от ситуацията, реално нямаше значение дали е първа или трета употреба, а дали мога да използвам активната му компонента.
    Знам, че се изразявам объркано, ако нещо не е ясно, питайте.

За сега ще се въздържа от събирането на голяма сума, понеже закупуване на уреда в този момент не е оправдано.
    Ако преодолея спазмите в мускулите на краката при натоварване...

11-ти март 2014 г.
    Здравейте!
    Отдавна не съм писал, защото съм свикнал да пиша малко от малко позитивни постове.
    По-драматични са промените в здравословният ми статус.В началото на ноември се разболях от нещо вирусно. Не можех да мръдна и се молех на дъщеря ми като се прибере от работа да ме завърти на някъде,да поразпъне малко вкочанените ми крайници. Тя ми казваше : Добре,тате, и си отиваше в другата стая при бившата ми съпруга, която цялото лято и есен беше окупирала апартамента въпреки нежеланието ми. Не ме е яд, за това, което успя да открадне, защото е човек, който никога не е работил, а се е прилепвал към някой и го е изсмуквал, а ме е яд, че някак успяваше да манипулира детето, така че то вместо да дойде и да ми помогне малко на на другата сутрин ми викаше от вратата : Чао,тате,закъснявам за работа.
    Въобще не я виждах.
    През тази седмица на лежане почти неподвижно се появи първата декубитална рана от ляво. Междувременно бившата ми съпруга си получи парите от продажбата на наследствения апартамент и се изнесе на квартира, взимайки и детето със себе си. От тогава видях дъщеря си само веднъж, и то
    не за друго, а защото искаше да си вземе нещо. Така разбрах, че колкото и да я обичам, нямам дъщеря. Детето е добро, но лесно манипулизуемо и уви, доколкото живея във филм на ужасите, явно загубих тази борба с бившата ми съпруга. Понеже полека-лека ме оставиха поти всичките ми близки хора, все си мисля, че аз съм виновен за това, а не заболяването ми или разни други неща, но в момента не мога да разсъждавам обективно и не мисля по тези въпроси. В края на декември вече имах рани и отдясно,тогава дойде една смотана млада хируржка, която ме прегледа и предписа едни антибиотични лепенки, които се поръчват в аптеката и струват 2.50лв. едната. По някое време през януари от една лепенка на няколко дена,станаха 4 лепенки през ден.
    Разбрах,че тези лепенки може да са много хубави,но не ми помагат и от тогава започнах да чакам от 3 места опитни операционни сестри и хирург. Най-после преди няколко дни дочаках опитна сестра,която през цялото време докато ме обработваше ми говореше, че съм много занемарен случай и , че сега ми слагам нещо,което не мога да си позволя(за илюстрация почукваше по някой оголен кокал, по който трябваше да имам много месо). В крайна сметка гледайки ме като жив мъртвец, ми обясни, че ми е сложила някаква специална система,която струва 41 лв. и 2х25лв., които хем изсмукват гнойта, хем лекуват, хем не знам си какво. Обясни ми че не мога да си позволя тези неща. Аз и казах, че ще карам докато имам някой лев, а после ще лягам в сандъка. Накрая за треволяка - оказа се, че действа. Изчезва напрежението, което стяга бедрата ми или каквото е останало от тях и ги навива все едно на макара, болкатае ужасна. Спастиките намаляват до минимум.
    За съжаление ако съм предизвикателно облечена ученичка в горните класове, докато вляза в класната стая няколко пъти ще ми предложат да си купя. Уви около мен няма човек,който да ме снабди и аз само мога да си вия от болка и яд. Ако съм в някой Европейски страни или много от Американските щатове, невролога ще ми напише рецепта и ще пратя някой да ми купи от аптеката на съвсем прилична цена, а в Родината се чувствам престъпник дори и само да си мисля за това.
    Това мина малко на заден план, защото декубиталните рани, ако не се оправят съм пътник. Надали ще намеря достатъчно пари да наема човек, който да ме завърта 6-7пъти на ден вместо 2пъти, както до сега. Единствената ми надежда остава бившата ми приятелка, която ако успее да се споразумее със сегашният си партньор, да прекарва повече време с мен.
    Очертава се истински финансов колапс. Говорят ми за болница, операция за отстраняване на мъртвите тъкани и пр. ужаси.
    Скоро Ludman пак ми изпрати 100 долара, знам, че и вие ще помогнете, но както писа Стамен миналата година за да има успех, е хубаво да се обедини цялото покер общество. Затова моля някои колеги, които имат позиции при стратезите, гриндерс и джинкс да пуснат теми и там.

Последна експертиза от ТЕЛК:

http://prikachi.com/images.php?images/960/7151960l.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/962/7151962K.jpg

Снимка на Божидар "sashot" Георгиев:

http://prikachi.com/images.php?images/964/7151964K.jpg

2. bonev70

bonev70
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    325
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    На Скрил: Bozhidar Georgiev,ли е името?

3. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Да.

4. Thracian

Thracian
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    8
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Каква е валутата на този акаунт?

5. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    В лева.

6. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Кураж!

П.п Мисля чe все пак в България има някакво покер общество и може да се очаква подкрепа поне до някъде в подобни неприятни случаи. Дано съм прав и повече хора помогнат на човека.

7. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +330 / 3 / -3
    Покер ръце:
    +1

8. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Кураж, момче! Борба и вяра!

9. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Евала за борбата ти!! Не се предавай , а ние ще помагаме!

10. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Проверете skrill-а.
    Дано помогна поне малко !

Успех в борбата !

11. palavIVO

palavIVO
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    28
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Смелост и кураж!

И от мен в Скрила...(Йорданова. Ив.)

Успех и да се оправяш бързо!!!

12. GameOn

GameOn
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    38
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз изпратих в Skrill.

Успех!

13. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Единственото място на света, където се лекува това заболяване и се овладява проблема това е Индия в тамошните клиники по Аюрведа. Има не малко българи, които всяка година ходят там на курсове и живеят съвсем нормално сега.
    Не мога да кажа обаче какъв е ефекта за хора с вече по прогресирало заболяване и да ли е същият като при тези които са започнали с лечението още в началото.

Това е едно от не малкото заболявания с които конвенционалната медицина не може да се справи, а дори може да се каже, че тази конспиративна медицина всъщност не лекува никакви заболявания, тъй като при нея не се търсят първопричните за заболяването. Тук става въпрос за един бизнес с лекарства, но темата е дълга.

За такива заболявания за които се знае предварително, че конвенционалната медицина е безсилна не трябва да се губи време, а да се търсят алтернативни лечения и много примери има за такива заболявания които са излекувано с алтернативни медицини. Жалко, че не е имало кой да насочи още в самото начало Божидар и да замине за лечение в Индия, там ходят хора от цял свят точно за лечение на множествена склероза, където никъде другаде не се лекува !

Друго което се сещам като алтернатива, която може да помогне, особено за раните, а инак този препарат се дава и за множествена склероза. Става въпрос за веществото (хлорен диоксид), което е известно под името MMS (Натриев Хлорит), който се смесва с лимонена киселина и след реакцията се отделя хлорният диоксид. Сега обаче има и чист хлорен диоксид (ЦДС), който има предимства, защото от него не се получава гадене и разстройство, което може да се получи от MMS.

В този сайт може да прочетете подробности - http://www.mmsbulgaria.com/2011/06/2_02.html
    Хлорният диоксид се използва за дезинфектиранен на питейната вода в много държави в хранителната промишленост, санитарията и т.н.
    Хлорният Диоксид е отхвърлен остро от медицината и от "FDA", защото не е добре това за бизнеса с лекарства. Най-малко за раните би помогнал доста !

14. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря на всички от името на Боби. Наистина РЕСПЕКТ. За да се стигне до каквото и да е лечение, първо човекът трябва да оживее. В понеделник Боби влиза в болница и ще ви държа в течение с всичко, което се случва. След като мине операцията ще се мисли за вариантите за лечение. Още веднъж благодаря на всички, които са съпричастни и помогат за спасяването на един човешки живот.

15. katera4a

katera4a
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    23
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Успех на Боби в борбата с МС . Доколкото хора чули недочули за разни лечения , има форум за множествена склероза http://msobg.org/forums/, там са описани всички опити за лечения на многострадални български граждани . За момента държа дебело да подчертая че все още няма доказан нито един излекуван от МС /множествена склероза/ , с ядрено-магнитен резонанс преди и след . Всичко останало са спекулации - марихуани , д-р Емилова , Индии и т.н . Имам близък човек , който има МС , ако не знаете за какво иде реч спестете си усилията , МОЛЯ .

16. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Искрено се надявам, че тези неща не си ги споделил с твоя близък. Нещата свършват САМО, когато човек загуби вяра и надежда.

17. katera4a

katera4a
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    23
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Райдън , повярвай ми , човека до мен е запознат абсолютно със всичко и е най - големия боец , който някога съм срещал . Просто много се ядосвам когато хора , които въобще не знаят за какво става дума коментират - Калитко от един друг форум беше по същия начин . Не съм казал , че трябва да се губи надежда напротив , но фармацевтичните компании , клики , лобита и т.н са много силни . Никой няма да позволи да изгуби бизнес за милиарди .Не мисля че тук е мястото да водим тази дискусия , в момента здравето на Боби е по-важно .

18. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    "Най-обичам" е така, като се появи някой професор който всичко знае и не пропуска да отбележи как другите нищо не знаят. Първо аз не парадирам много със знания и само ако има някаква такава дискусия се изказвам, но мога да кажа, че едва ли има човек във този форум, който да се интересува повече от мен от алтернативна медицина и когато аз съм казал нещо, касаещо толкова сериозен проблем и засягащо човешки съдби, то е повече от сериозно и достоверно !

Някой от вас да е запознат с Аюрведа ? Май няма такива, а тогава как може да отхвърляш нещо по дефоут, след като нищо не знаеш за него ?

http://novanews.bg/news/view/2013/08/02/55131/%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B0-%D1%81-%D0%B0%D1%8E%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B0/

19. Ma4oPik4U

Ma4oPik4U
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    40
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте!
    Ника ми тук е плод на старо желание, в моя случай мечта - да си седя на Мачо Пикчу в царевичака, да отпивам текила и да гледам отсреща руините.:)
    Иначе съм sashot.
    Първо искам да благодаря на всички които ми изпратиха и ще ми пратят пари!
    Правите за мен нещо, което аз самия не мога да направя.
    Миналата година помагах на колегите, които ми осигуриха оцеляването и рехабилитацията, може да ме пуснете по тракерите, сега не мога.
    Както писа Gandalf в понеделник влизам в болница за операция и лечение на декубиталните рани.
    В неделя вечерта ще направя кешаути и ще дам отчет за събраните суми.
    Още веднъж благодаря за подкрепата и успех по масите!

20. YoUarMyBaby

YoUarMyBaby
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Успех в борбата , всички вярваме че ще се справиш !

Сподели страницата