1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Да минаваме на Евро?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Queen, 10 август 2011.

1. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Чудех се покрай задаващите се кризи (фалити на борси и т.н.) дали долара няма да падне под лева и дали е правилно да се мине към зали на Евро, за да не страдаме от слабия $....

2. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    То пък EС и еврото са цъфнали с държави като Гърция, Италия, Португалия...

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +429 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз отдавна си държа парите предимно в евро. Просто ми писна един ден да имам 160 лв другия 110 и после пак.:) Пък и пътувам предимно в страни в които еврото е валутата и е доста по удобно.

4. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    от 3-4 дни играя в паундове и евро и е 100 пъти по добре от мада факания долар

5. Forums

Forums
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    56
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И Queen и Lag4hapiness са прави. Трабва да се държат и долари и евро. За долара ще кажа, че Китай си държат предимно валутния резерв в долари :D

6. ROSSI

ROSSI
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    USD-то няма накъде повече да пада, но и на мен не ми е хич любима валута.

7. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Още един пример да дам. Руските валутни резерви са 45% долари, 10% паундове и 45% евро. Не го отписвайте $ толкова лесно :).

8. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Старс имат опция да си добавиш сметки в евро и паундове, така че можеш да си държиш парите в каквато валута желаеш. Аз лично имам вяра в долара и мисля, че е много по-вероятно 1 долар да стане равен на 1 евро, отколкото на 1 лев.

9. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    аз пък съм съгласен и с това :)
    $ е много променлива валута. А с нещата дето четох тия дни и като цяло финансовите настроения за САЩ са доста минорни. Не съм и 1во класник в сферата на финансите, но мисля че всички вещаят 1 и това е фалит на американците. И не виждам вече с какви спекули и закони ще задържат $ на сегашното му ниво...

10. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +359 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Да имаш вяра в долара е като да имаш вяра на врачки ;) Не следите ли какво се случва бе, хора ? Наскоро дори китайците преосмисляха дали да сменят долара , като засега няма да го направят заради обещания от Вашингтон .

11. kardzhaligrind

kardzhaligrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Доларът е.а майката на комунизма, еврото ли ще пожали :)

12. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +429 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз генерални изводи не се наемам да правя, просто споменах кое е по практично в момента. Разбира се че ако играете в сайт с долари трябва да имате сносен банкрол в долари, но ако играете в еврови сайтове не виждам причина да обръщате спечелените евра в долари.

13. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
  14. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Гледате много повърхностно на нещата под светлината на последните събития. Испания, Италия и Португалия ще повлекат ЕС към дъното много по-бързо, отколкото дълга на US ще "фалира" американците. Това, което се случи с Гърция е само лека загрявка, бас ловя, че до 5 години еврото няма да съществува като валута, даже има прогнози, че Еврозоната ще се разпадне още през 2013-а. Всичко е една игра, която се играе вече почти 100 години и в нея победители винаги излизат хората, които определят правилата...А те са американци.

ПП. Аз също си държа парите в евро, веднъж излязат ли от сайта. По-практично е, защото разплащанията са ми в евро. Ако някой иска да обръща в някаква друга валута за инвестиция, по-добре да е в швейцарски франкове или йени.

Последна редакция: 10 август 2011
  15. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +429 / 10 / -17
    Покер ръце:
    В същност хората които определят правилата едва ли са американци, тъй като играта се играе от доста повече от 100 години. По скоро хората които определят правилата едва ли отделят значение на своята националност:).

16. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И в този ред на мисли...

http://zamunda.net/details.php?id=99337&hit=1

Последната част е за тези хора, които определят правилата. Гледайте го, доста е интересен и всичко, което изтъкват като доказателство на теориите им, са реални факти.

17. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    taq 4ast v zeitgeist e vzeta ot toq film
    http://www.youtube.com/watch?v=JXt1cayx0hs

he Money Masters is a 1996 American documentary film produced by attorney Patrick S. J. Carmack and directed and narrated by William T. Still.[1] It discusses the concepts of money, debt and taxes, and describes their development from biblical times onward. It covers the history of fractional-reserve banking, central banking, monetary policy, the bond market, and the Federal Reserve System in the United States. The film is widely available online.[2][3][4]

3h;20min

no po dobre da se iztegli ot kolibka.com tam ima i subtitri

18. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Има два по-нови филма от Zeitgeist поредицата, безплатни са за сваляне от официалния им сайт, DVD-тата имат и БГ субтитри:

http://zeitgeistmovie.com/

Далече съм от мисълта, че те представят универсалната истина, но определено отварят много въпроси за размисъл. Ще бъдат интересни на хората, които се интересуват от света отвъд собствения им двор.

19. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Аз говоря за банките и прогресивното задлъжняване на целия свят, май за това си говорим в тази тема. Иначе борбата за световна доминация е от време оно - навремето основен способ са били огънят и мечът, след него е използвана Църквата, за да държи хората в страх...Инструментът на нашето време е банковата система и поставянето на обикновените хора във все по-голям дълг чрез задлъжняване на държавите, в които живеят. Създателите в днешния й вид са именно американци, няколко фамилии от еврейски произход, които неизменно имат представители във всяко правителство на САЩ. Следващият способ вероятно ще бъде разпределението на храната, защото ресурсите на планетата се изчерпват...Но ние едва ли ще доживеем до този период. Сега се налага да преживеем банките :)

20. Lakov

Lakov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    570
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Zeitgeist II Addendum
    Много добър филм. Дори само половината от това ,което казват и прогнозират да е вярно, Америка са затънали до ушите...

Сподели страницата