1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Coaching - що е то?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Queen, 30 декември 2013.

1. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте отново! От много време валят оферти да се "коучваме" с някоя покер звезда, но никой не обяснява какво е това, как протича.
    Как минава 1 тренировка: ръцете на тренера ли се гледат, ръцете на ученика? Обсъжда се математическия аспект на играта или логически казуси под формата на игрова ситуация? На стратегии ли се набляга или изясняване на концепции? На живо ли е или по скайп? Лийкове ли се търсят? Набляга ли се над работата с ХМ? Стоплос, тилт, дисциплина, адаптиране, избор на маса и т.н. - за какво се говори?
    Сигурно всеки треньор си има свой подход, но като цяло не би трябвало да се различават в основата си. Какво получаваме в замяна на парите си?

Последна редакция: 30 декември 2013
  2. Beamer

Beamer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз получих ЗНАНИЕ.Всеки треньор си има свой подход тъй като всеки вижда играта по различен начин.При мен беше така:2 пъти седмично сесия(на живо с team viewr),1 път leak finder(записвам как играя и после ми го гледа пича и отбелязва кво греша), 1 път преглед на всички ръце за изминалата седмица.
    Кара те да мислиш самостоятелно(Не ти казва тук резини еди колко си...пита те "Според теб какво трябва да направим и ЗАЩО...вече след това ми казва защо не трябва така да се прави.

3. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Т.е. се прави преглед на ръцете на ученика и се търсят лийкове? Някакви фундаменти не се ли учат или се приема, че се знаят? Освен това треньора сигурно трябва да прегледа доста ръце, за да види повечето грешки на играча. Това ще се случили в понятието за час (не знам астрономически ли визират хората в обявите), защото повечето обяви са за време, а не за свършена работа ($/h)?

4. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    всичко е до това как се разберете... но с ревю/лийкфайндър на солидна база данни и то прясна да не е от преди година :Д се виждат най-добре грешките и мисля че това е може би най-доброто което може да се прави... естествено трябва да знаеш какво търсиш за да го намериш... иначе нямаше да има нужда от учител.. анализ на ръце, лийкфайндър и на запис на игра може да се прави... което едно че е трудоемко, защото става бавно.. но и мисля, че ако се правят такива то трябва да не е в началото на сътрудничеството :Д хубаво е да се види и какво не правиш както трябва, но преди това трябва малко от малко да си почнал да развиваш някъква концепция/стратегия или както искаш го наричай изградена от учителя ти и след известно време да се направи и такъв тип урок... и остана лайв игра.. като мисля че дори е по-добре ти да гледаш учителя си, пред това той да те гледа и той да ти обяснява логиката си за дадено отиграване в реално време... общо взето това са вариянтите.. естествено може да има и други, но не мисля че за small/micro stakes ти трябва нещо друго... а за това дали е за време/свършена работа естествено се разбираш с cоаch-a... и съвета ми е да си потърсиш учител... както и на всеки, който мисли че неможе или наистина не може да си подобрява сам играта... естествено колкото и да си добър, ако можеш да намериш добър coach и знаеш че ще ти е от полза 10к нл да играеш пак ще се възползваш... това което може да направи някой с повече опит и качества за играта ти и мисленето ти за 5-6 урока, особено ако нивото ти не е много високо и естествено схващаш добре и работиш усърдно... може би ще ти трябва година или повече да го направиш сам... а 5-6 урока могат да се вземат спокойно за 3 месеца... по-нагъсто няма особен смисъл.. защото не си оставяш време да си изчистваш играта и да прилагаш наученето... отделно когато учиш винаги имаш мотивация.. което също е голям бонус към всичко... ако си намериш сносен учител може да си сигурен, че това ще са най-добре вложените пари от теб... ;)

Сподели страницата