1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Чисто нова геймърска конфигурация !

Дискусия в 'Обяви' започната от diantonio, 14 септември 2012.

1. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    за триене !

За триене

Последна редакция: 17 септември 2012
  2. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Точно пък с видео картата и в момента ще има проблеми на 1920х1080 с някой игри, ако се надъни пък и АА, направо ще си издиша здраво...
    Иначе що не си взел Ivy bridge поне, то разлика в цената почтин няма?
    И да дам едно предложение - конфигурацуята даже и да не ти се продава на части, поне монитора го продай отделно, щот много хора не им требва или конфигурация или монитор.
    П.С. това в Plesio може и излиза 2300, но от други места ще излезе макс 2к ново + че за 2к може да се сглоби и по-добра машинка, та по-добре си помисли добре за цената.

Последна редакция: 14 септември 2012
  3. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ОК, има гаранция.
    Обаче в UK, а какво значи това? Че ако се прецака нещо, ще трябва да платиш транспорт до там и обратно на цялата конфигурация (щото трудно ще откриеш кое прави проблем, ако примерно вземе да ти вади сини екрани).

Иначе не е лошо видеото, тая конфигурация ще изкара >30 FPS на Crysis 2, 1920x1080, 2x AA, AFx16. Разгледайте чартове.
    Обаче за мен top избора в момента е Geforce 670 + 3470/3570

4. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абсолютно всички нови игри съм тествал, нито една не пада под 60 фпс, което е максимума за резолюцията.
    Взех санди процесор защото има разлика в цената от порядъка на 10-15 паунда, но на практика разлика в производителността почти няма (чел съм/гледал съм десетки ревюта).

Дал съм линк за монитора - винаги може да се извади от цената.

Колкото до гаранцията - точно за това съм взел частите от SCAN, защото там гаранциите са международни и в България има представители (единственото което трябва да се направи, е всяка част да се регистрира в официалния сайт на производителя).

Ако намерите по-ниски цени, пишете, въпреки че плесио предлагат едни от най-конкурентните цени в момента(най-много някъде да има няколко лв разлика). Имайте предвид, че примерно дъното го няма в jar, или друга част я има на едно място, но я няма на друго.

5. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Я тествай metro2033, crysis 2 с dx11 pack-a, battlefield 3, witcher 2,че даже и dragon age 2 примерно, че не е особено тежка ,ама на макс всичко ги пусни, да видим дали няма да падне много под 60фпс, пък след тва с 4xAA i 16xAF ги тетсвай пак, и метрото примерно и под 30 ще падне...
    иначе за нормални цени гледай тук - http://nikem-bg.net/magazin.php или тук- sky.bg
    за не чак толкова нормални, но пък в пъти по-добро обслужване и по-сигурна гаранция от jar примерно - тук : iskampc.com
    A относно Ivy - баш за тия 15 паунда има достатъчно разлика, ма даже и да нямаше дъната са хем по-евтини, хем с повечко екстри, така че причина да се вземе това дъно с 2500к, вместо примерно Asus P8Z77-V PRO и 3570к няма никаква.

6. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Аз горещо ти препоръчвам да пробваш по сайтове за обяви и други форуми. Тук едва ли някой ще го купи защото дори и да има парите , никой няма да е за тия 185 лева по малко на база цялата сума това са по малко от 8% , за използван компютър на 6 месеца !??!? Да не говорим че ако се поразтърсиш и имаш познати тук там същата тази конфигурация я взимаш за под 2к без проблем. Не искам да ти тролвам темата но офертата е повече от -ЕВ (май я тролнах) :) Примерно 1500 би била добра оферта в твоя случай и лесно реализируема за машина на 6 месеца. Казвам го от голям опит и практика.

Последна редакция: 15 септември 2012
  7. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    RGV - Benchmark - разлика между 2500 и 3770. Също така отиди на "Final thoughts and rating" , където пише :

The Bad
    Our ES chip gets very toasty under load
    Not a huge leap over the Core i5-2500K

Мислиш ли, че дъното е от съществено значение за една гейминг конфигурация ? Ако бях взел дъно за 80 паунда (с 35 по-малко), щеше ми върши същата работа. Взех това дъно защото е здраво и работи добре с огромния потенциал за overclockvane на картата (единственото което е важно, е да поддържа 16гб рам и i7 процесори ако реша да ъпгрейдвам някой ден + SLI).

Частите са купени на 7 Август, а компютъра е сглобен на 26ти, тоест е използван около 2 седмици (не 6 месеца).

Witcher 2 - ultra high 1900 - 30fps

Виждам, че има по-ниски цени на някои от артикулите. Ще направя преоценка и ще обновя предложената цена, благодаря :) (ако видите още по-ниски цени някъде, свиркайте :) .

Последна редакция: 15 септември 2012
  8. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Здравей скъпи приятелю :)

Скъпичко си го взел в UK и затова е разминаването.

9. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нова и финална цена за момента - 1910лв без монитор.

10. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    еми пак хубаво си сменил някой цени, със съответните от магазините дет ти показах, ама си забравил, че в тях се намират и неща много по-евтини от твойте, които ги няма там, и не са по-лоши...
    примерно ASROCK Z77 EXTREME4 /Z77/1155 253lv
    SAPPHIRE HD 7850 2GB OC GDDR5 416lv
    A-DATA XPG SX910 SSD 209lv и по-бърз
    кутия и захранване точно за тия пари не знам дали има по-добри , ама за 60тина лева отгоре има МНОГО по-добри
    Като цяло, без монитора, бих могъл да сглобя еквивалентна или по-добра конфигурация за 1600лв макс нова, така че си помисли по-добре пак за цената или пробвай в дата.бг обявите където нема коментари, така че мое намериш некой, дет не е в час, и нема как некой кат мен да му каже навреме, че не е в час :)

11. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не знам какъв ти е проблема и защо пишеш такива безмислени коментари... Или си търговец и се представяш като конкуренция или си един от онези които разбират от всичко и си бъркат носа навсякъде. Не искаш да си продам машината ли ? Не съм дал добра цена ли ?
    Вместо да кажеш - да, това е една добра геймърска машина(то е ясно, че винаги с повече търсене се намира нещо по-добро, но това изисква време и търпение и това не е темата) ... Аман...

Последна редакция: 16 септември 2012
  12. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не съм търговец и нямам претенции да разбирам от всичко, но конкретно с компютърни конфигурации мисля да се оправям, тъй като тва е покер форум и хората може да не са много навътре в нещата , пиша за да не прецака някой. И да това не е лоша геимърска конфигурация, ама не на тая цена. Както казах за 1600лв може да се сглоби поне толкова добра - нова и с гаранция в бг и не изисква никакво време или търпение, дал съм магазини, има си много добър бг форум за тия неща, ако някой не знае какво да купи - там ще го опътят достатъчно бързо. Иначе грам не ме интересува дали ти конкретно ще си продадеш конфигурацията или не.

13. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    И да не говорим че е втора употреба ти му търсиш цена като за нов.

14. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Пак повтарям, че компютъра на практика е нов - на 3 седмици... Цената е ТАЗИ НА КОЯТО СЪМ КУПИЛ ВСИЧКО - нито лев повече или по-малко (тоест съм назад заради доставките). Цената е 100000% по-ниска от колкото ще намерите същите части на българския пазар в момента.
    Писна ми да повтарям едно и също..

15. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Приятел, всяко едно нещо, което купиш и излезеш с него през вратата на магазина - то вече не е ново. На практика или не, то твоята конфигурация не е нова. Оттук насетне си отговори каква е цената и с колко трябва да се 'минеш' - само с доставката или и с доста повече.

16. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Въпроса е там, че съм купил частите по-евтино от Англия и мога да си позволя да ги продам тук, поне на същата цена на която съм ги купил (133лв разлика).

17. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мене пък мнооого ме съмнява, че може да се сглоби еквивалентна машина за 1600лв. =)

18. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    верно, забравил съм ссд-то в грубите сметки, ама пак ето набързо нацъкано :

с ivy bridge, по-добра кутия и по-добро захранване и по-бързо ссд, по-евтина от това което предлага той

19. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Те не взимат под внимание дори overclock потенциала... Повечето хора, когато се чудят дали да си взема АСУС карта или моята MSI (дори ако не е power edition), избират МSI заради много по-доброто охлаждане и потенциала който споменах по-горе...
    Дъно със 100+ лв по-малко е по-добро от моето ? Та то е предишна серия...

Последна редакция: 17 септември 2012
  20. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    не разбирам от компютри, но общата практиката е, че за всяко нещо, което излезе от магазина, цената намалява с двуцифрени проценти, а не 5%, както е твоята оферта

Сподели страницата