1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Цел : да сваля шкембето

Дискусия в 'Общи приказки' започната от ko4a, 4 март 2011.

1. ko4a

ko4a
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    127
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Поради зачестилите случаи, в които гриндер се зарича през новия месец/година да свали шкембето реших да помогна и да ви спестя лутане и безрезултатни усилия в тази посока :)

http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4&sid=c715a595525ea71c2a83293497ba87c2 е мястото, където ако прочетете дори само важните 6-7 теми ще сте супер.С две думи това е единственият начин за трайно отслабване/ оздравяване, което е и най- важното - за какво са ви всичките тези $$$ ако не живеете по 100 години нали. Всичко това придружено с мръвка,сланина и прочие мазнотии на корем - найс.

За пример мога да дам Роската от форума, който постигна всичко това само за няколко месеца :D, на партито сте видяли колко е втален и елегантен.Малко спорт остава и всичко е 6.

Дано ви е от полза и дори ако само няколко човека се конвертират, мисията ми ще е успешна

2. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    А незнаех че и други хора от форума ходят. Аз ходя в до малкия мол в лозенец вие къде и кога ходите ?

3. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,785
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Не Диди, тук става въпрос само за статиите и съдържанието им :)

4. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Вот на доверие за коча, изглежда налудничаво и в контраст с модерната медицина, но работи за тях :)

5. skydiver

skydiver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Съвсем не съм съгласен че това е единственият начин за трайно сваляне на шкембето. Начините не са 1 или 2, лично аз свалих 15 кг мазнини за 1 год като през това време качих и 5-6 кг мускул, визията ми се промени драстично. Направих го чрез въглехидратна ротация, спорт и мн постоянство. Въглехидратите не са лоши стига да знаеш кога и как да ги приемаш. Има една поговорка във фитнес средите и тя е че "Мазнините изгарят в пламъка на въглехидратите".

6. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И все пак НВД -то е най-простия начин за това (като вкараш и един бърнър си готов- не е за начинаещи)

7. ko4a

ko4a
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    127
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    То че може да се отслабне по 1000 начина не споря, просто на фона на дълготрайните последици от ядене на доста въглехидратни храни във вида им в момента, ако искаш да си здрав и прав като натрупаш годинките е добра идея да се знае за последиците.

8. skydiver

skydiver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не си прав..изпитал съм го на гърба си. Най-важното е да си на отрицателен калориен баланс за деня...а структурата на приетите Мазнини, въглехидрати и протеини можеш да си я сменяш както ти е удобно и в зависимост от целите. Само 1 бърз факт...знаеш ли че мозъка ти се храни с въглехидрати и когато не приемаш достатъчно, най-малкото което получаваш е нерви...а от там почваш да играеш лошо и т.н :D

Прочетете тая статия http://lubomirivanov.com/3075

Последна редакция: 4 март 2011
  9. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,092
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Определено, НВД-то е най-простия начин, но нито е най-ефективния, нито най-полезния. В дългосрочен план е непостижим, защото ще нанесе увреждания на организма.
    В последните години въглехидратната ротация е доста популярна и поне върху мен има същия ефект както НВД. Разликата е че не се, чувствам уморен и тъп(това не е шега, въглехидратите са основна храна за мозъка). Ако ще показваш 6-пак за снимка е ок, но ако искаш енергия например ако спортуваш нещо друго освен фитнес не става.
    Друго много важно нещо, е стремежа на организма да се приспособява към стреса. Започнеш ли да го лишаваш драстично от бързи калории той се приспособява да доставя необходимото с по-малко, а дадеш ли малко повече веднага складира.

10. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Lubo ivanov FTW!

11. haemorrhage

haemorrhage
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    399
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    мозъка може да се храни и без въглехидрати...

Глюконеогенеза

Глюконеогенеза (ГНГ) – de novo- биосинтез на глюкоза от невъглехидратни източници.

Биологично значение – най-важен път за образуване на глюкоза през периоди на гладуване (постабсортивна фаза) или изчерпване на въглрхидратните резерви.

Централна роля за обмяната на тъкани като:

Мозъчна тъкан – силно зависи от постъпването на глюкоза.

Еритроцити – глюкозата е единственият източник на енергия.

Главни места на ГНГ – всички тъкани осъществяват ГНГ. Черен дроб и бъбреци отделят глюкоза, в останалите органи продуктът е глюкозо-6-фосфат.

Глюконеогенезата в черният дроб и бъбреците е отговорна за потдържането на нормалното ниво на кръвната захар, необходима за нормалният метаболизъм на мозъка и еритроцитите.

ГНГ до глюкозо-6-фосфат протича и в скелетните мускули и миокарда.

ГНГ единствено в черният дроб и бъбреците е отговорна за освобождаване на глюкоза в кръвта.

Особености на ГНГ:

Не е обратен път на гликолизата.

3 необратими реакции (термодинамични бариери) в гликолизата се заменят с други в ГНГ.

Пируваткиназа

ФФК-1

Хексокиназа / глюкокиназа

Локализация на ГНГ.

Митохондрии

Цитозол

Субстрати на ГНГ:

Глицерол

Пропионил – КоА

Аминокиселини - левцин и лизин не са глюконеогенни.

12. skydiver

skydiver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1. Личи си че посещаваш и други форуми :D

13. skydiver

skydiver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Haemorrhage, то и аз мога без покер...ама ми е трудно и ще дам фира ако не играя известно време :D. А и аджеба...тва глюкозата кво е...аз май бях чул че е въглехидрат или се бъркам? :)

14. ko4a

ko4a
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    127
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Миткосе нищо което каза не е вярно :D

Tука може да се засипем с информация но като гледам всеки си знае своето и няма мн смисъл - идеята ми беше необременените от фитнес форуми/познати да се запознаят И с този вариант на хранене и сами да решат дали да го ползват - определено работи но най-вече защото ти щади здравето,което е много по-важно от сикс пак-а

Иначе след адаптиране от няколко месеца нито си уморен и тъп, нито си увредил организма си нито нищо, а напротив.Всички дегенеративни заболявания са следствие от кофти храната, която се яде масово днес и се е яла от родителите ни

15. haemorrhage

haemorrhage
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    399
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    @skydiver,
    ще ти дам още 1 прочит време. И ако нямаш какво да кажеш, по-добре не казвай нищо.

16. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Роска, нещата в тая материя са доста сложни. Процесът на глюконеогенезата се включва при определени условия и обстоятелства. Не може да служи като независим източник на глюкоза за мозъка . Настъпват процеси на компенсация и декомпенсация , които се последват от драстични промени за организма. Не съм запознат с въпросната диета, но за мен всяка диета , която изключва нещо изцяло е вредна за организма, без значение какъв ефект има .

17. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
  18. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,092
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    @ko4а
    Ех такава хубава тема бях написал за различните видове диети, ама щом нищо не е вярно няма да се напъвам :) Предполагам ти си го пробвал това доста пъти върху себе си и други хора, знаеш ефекта на всички диети, така че най-добре да замълча :)
    Информацията, която черпя не е от форумите, а от спортната биохимия. Все пак се изкушавам да напиша една думичка "кетозис", ако имаш желание прочети как работи кетонната ти диета и какви рискове се поемат за да ги намалиш.

@haemorrhage
    Прав си за другите източници! Не съм писал, че няма друг начин, а че въглехидратите са най-бързия и ефективен и според целите ти преценяваш, кое работи най-добре за теб.

Последна редакция: 4 март 2011
  19. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    НВД - НИСКО въглехидратна диета,а не БЕЗ въглехидратна диета haemorrhage ...
    Коч, НВД-то не мисля че е най-безопасната диета ... на всеки 100 гр белтък е добре да приемаш ПОНЕ 1,5 л вода за да си нямаш проблеми ...
    За мен лично РБР е най-безопасната диетка :) ,но става бавно и е доста трудна (макар че на мен ми се струваше МЕГА ЛЕСНА )

20. ko4a

ko4a
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    127
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз явно съм прочел само 2-3 статии в някой лъскав сайт и бам вече не признавам нищо друго и не съм запознат с алтернативите.И аз чета биохимия

Както аз съм опитвал какво ли не съветвам всеки да опита и това и ротациите и каквото иска,но не виждам как след обстойно разглеждане на всички страни, последици, ползи, рискове, как се чувстваш и прочие някой би се върнал на друг начин на ядене след НВД

Сподели страницата