1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

BSOD докато играя покер

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от RealSot, 17 декември 2011.

1. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Мисла, че имам проблем с харда, даже почти съм сигурен, но все пак да попитам и тук.
    Докато играя 6 маси + пуснат ХЕМ псоледните няколко дни и забива компа...Не мога да прецена дали забива и без това, защото постоянно играя :)
    Та появява се син екран, но много бързо и не мога го вида какво казва, после не може да се стартира компа, седи си преди да зареди windows-a, трябва да го изгаса от захранването за да тръгне. След това няма информация за синия екран в съответната папка, като преди това съм нарпавил всички настройки.

Тествал съм всичко възможно за hardware проблем. Всичко минава тестовете.
    Само харда не ги минава....

Харда, почти сигурно заминава, ако не сега най-скоро време...Но и да има още живот, какво от това, като ми забива докато играя...

Та въпроса ми е: Някой имал ли е подобен проблем?

П.С.То па зе да се скапе, когато стана наводнението в Тайланд ....

2. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Може да пробваш с някоя програма за откриване на Bad Sectors, на някой помагат на някой не, зависи колко зле ти е харда. Също така може да пробваш да си преинсталираш wina. Но ако е взел наистина да си заминава и да го оправиш ще е временно. Най добре си премести важните неща на сигурно място и си вземи един нов хард.

п.п. В КРАЕН СЛУЧАЙ ако тотално се прецака и не иска да тръгва има един много як трик :) Сваляш харда и го слагаш за около 24часа във фризера и след това тръгва като нов :D Аз съм присъствал на бодобна процедура и наистина тръгна, но след това свалихме важната информация и го хвърлихме :)

3. dreamtech

dreamtech
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    91
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Постни си проблема тук: http://www.sevenforums.com/crashes-debugging/

Аз имах проблеми с BSOD миналата година и те ми решиха проблема. При мен проблема беше свързан с malware.

4. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като пуснеш компа, би трябвало да ви показва съобщение,
    windows has recovered from srs problem или нещо такова, там пише и кода на проблема гугъл и газ
    И аз имах подобен проблем на скоро, компа забиваше като играех игри, оказа се че процесора прегрявал, сложих му нова паста и сега лети.

5. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Еми да ма не показва никъде ерора от синия екран.
    Нито в началото като ресна, нито след това...Дал съм да записва crash файловете, но не ще %SystemRoot%\Minidump...
    Иначе проблема го имаше преинсаталирах windowsa всичко беше чук, но почна пак и тогава направих всички възможни тестове на света, със всички програми...и понедленика го носа на сервиза и зимам нов :)
    Мисла си, че какво и да права с него щом е почнал да се разваля ще се скапе тотално...А освен това не ме кефи да ми забива точно когато залагам 3rd barrel или права чек/рейз на търн, или съм 4-бетнал някой префлоп и той ме 5-бетва и т.н.
    3-те пъти когато ми заби това правех, все едно някой ме гледа и решава кога да забие :)
    99% съм сигурен, че проблема е от него, но понеделника специалистите ще кажат.
    Мисла си зема 1 ТБ, върват около 200 лв, което всички казват че е много...не съм следил цените на хардовете от близо 2 години. Но всеки казва, че са се дигнали х2, х3, заради наводнението в Тайланд.

6. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +291 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Грешките се записват и може да ги видиш във - Контрол панел > Система и защита > Административни инструменти > Показване на регистрите от събитията

Ако ти отчита: (Critical) - Kernal-Power - Event ID 41 , това няма много да ти помогне да разбереш причината, защото това събития може да е от доста различни проблеми със системата, било от хардуера или софтуера.
    При теб проблема може и да е от харда щом имаш лоши сектори, но не е задължително да е от това. Може и да е от захранването или процесора, но в сервиза най добре ще разберат, дано само да не те метнат нещо, щото в Бг си всеки гледа ако може да преебе някой, за някой лев повече. Ако си тествал рам паметта е добре да го направиш няколко пъти, да не е само един тест.
    В Уина уж има функция да сканира и да поправя лошите сектори на харда, но дали твоите подлежат на поправка не може да се знае, ако не си опитал.

Едно време на старата щайга имах такъв проблем и уж големия специалист намери проблема в дъното и кат сложи ново ку*а му янко, проблема пак се появи и от там на друг майстор, който много бързо разбра, че процесора се е сгомнясал.
    Много майстори в днешно време деба :eek:

7. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    (Critical) - Kernal-Power - Event ID 41 Точно това дава :(
    Event Viewera го следа от няколко дни да гледам за ерори, но Уви :(
    Рамта я тестваъх над 2 часа и 2 пути мина теста, и със Windoskata тествах, и със още 2 програми не помна имената. Всички тестове минаха. CPU-то и то мина някви тестове....ХАрда кат го пусна под Sea Tools щото ми е Сийгейт не казва, че има проблеми....
    Тия няма кво да ме излъжат в сервиза :)
    Тъпото е че забива, когато не очаквам..Сега чакам да забие за да вида ерора, но уви не забива :((дал сум да не се рестартира след СИН екран)

Сподели страницата