1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Blogadeto Part 2 – Grinders Summer Camp 2014

Дискусия в 'Grinders събития' започната от bladeto, 20 септември 2014.

1. bladeto

bladeto
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,757
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Summer Camp
    На това събиране се обърна доста внимание на тема здраве и спорт. През втория и третия ден в дискусиите се включи Лазар Радков, който внесе яснота по някои теми като влиянието на съня, храната и спорта върху продуктивността на човек. Акцентът падна върху съня – очевидно това е нещото, от което повечето страдаме най-много. Лично аз съм изпитал всеки негатив от ставането в 3-4 часа следобед и през последната година се боря с вредните навици в ежедневието ми, които ме държат буден до късно. От споделеното от Лазар разбрах, че никой заместител не се доближава до ефекта от съня между 10 и 12 вечерта. Как обаче да проспим най-добрия екшън по масите?

Едната от опциите, която се обсъди в залата беше лягането около 9-10 вечерта и ставането около 3-4-5-6 сутринта, за да се хване екшъна сутринта. Не най-добрия възможен екшън може би, но след тези 5-6 часа сън вероятно ще сме на 100% от капацитета си, което може да се окаже много по-доходоносно. Не е ясно за кого какво ще работи най-добре. Това е строго индивидуално. Едно е ясно – единственият начин да разберете дали ще ви е по-добре е като опитате и сравните.

Същото се отнася за храненето и движението. Опитайте и сравнете резултатите. Няколко от участниците в дискусията споделиха личния си опит след лекцията на Лазар. Много пресен пример за рязка промяна бе историята на Zografa, който в началото на година промени ежедневието си коренно заради контузия. До какво доведе промяната в храненето, спането и движението? Мисля, че е най-добре да го цитирам – „Животът ми се подобри във всеки един аспект! Започнах да имам много повече желание за игра и учене. Резултатите ми се подобриха. В личен план също започнах да се чувствам много по-добре, защото буквално се събудих за много неща, които ми бяха убягвали през последните години.“

Бро-то (Brobebrato) също ми направи впечатление още по пътя в колата, че говори за разни супер храни, годжи берита, накиснати ядки и за тренировки. По-късно разбрах, че преди малко повече от година е започнал да взима съзнателни мерки в тази насока.

От доста години вече съм заобиколен от покер играчи и наблюдението ми е, че покера като професия е доста изчеждащ. Помислете как се отнасяте към тялото и мозъка си – те са част от формулата да бъдете по-успешни.

Последна редакция: 20 септември 2014
  2. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Vodorasli...

3. bladeto

bladeto
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,757
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Пробвай с малко повече думи моля те. Не успявам да доловя нотката в коментара ти. Тролна ли ме или генерално тролна? Твоето мнение по тези въпроси ми е доста любопитно.

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +354 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Нотката е позитивна, водораслите са нътс.

5. aimless

aimless
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    17
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Проблема на повечето "супер храни" е, че им трябва време, за да пристигнат от далеч. Или са сушени, или мариновани, но не и пресни. При това се губи значителна част от "нътс потенциала" им. Пресните био зеленчуци от градината на баба или дори от някои търговци "флопват" значително по-добре, и също лесно могат да покрият голяма част от необходимия ни "рейндж". ;)

6. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    hahah, keep it unreal.

Препоръчвам Цикория (добавя се към вода/чай) за късни сесии (няма кофеин).

Иначе ще тествам Acetyl-L-Carnitine-a. по препоръка на Лазар.

п.п.
    Блогадето рулира.

7. h0rNe7

h0rNe7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    385
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +143 / 3 / -5