1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Блог - winday

Дискусия в 'Общи приказки' започната от winday, 2 юли 2017.

1. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    408
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Май наистина форума за момента е по-удобното място за водене на блогове от блог секцията :D
    За това ще продължа да си пиша тук в тази тема. :)
    А ето и линк за предни постове
    The blog ! | Grinders.org

• Agree Agree x 2
  2. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    408
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Позагубих се, но ето ме пак.

Какво се случи с мен юни месец. Not much at all бих казал, но със сигурност ако трябва да го поставим в графиката на живота ще сочи на горе. Общо взето в моя живот за сега няма много големи спадове и подеми. А просто един плавен и лек прогрес. Със сигурност не е оптималното и не е ГТО начин на живот, но приличен и срaвнително добре балансиран.

Иначе ходих до златните за IPC. Не бях играл турнир на живо от около година мисля. А онлайн последните 2 год. Я докарам 20 мтт тотал, я не. Въпреки това мисля, че имах солиден едж над по-голямата част от фийлда, който естествено беше потресаващ. И с изключение на 1-2 може би не оптимални бет сайза. И може би един спорен сбет съм играл близо до перфектно, на което съм способен. Общо взето добрите ръце, които направих бяха красиви с това, че изгубих минимума в тях. Например UTG (тениска на емпорио армани) отваря последна ръка преди почивката, солид евреин от МП колва. Аз скуизвам с АА от бутона, армани колва МП мисля, че също. На флоп KJ8 аз сбетвам около 60% и получавам чек мини рейз от Армани бяхме 100бб+ (не помня точно) преди ръката, профила на играча беше, че обича да вижда флопове, но после си играе г.д според ръката затова си фолднах г.д снап и му показах какво фолдвам. Той доста удивен обърна КК. Спокойно можеше да бъстна в тази ръка ако беше 4бтнал пре. Иначе момчето беше доста земно и игра прилично като за непрофесионален играч през целия ден.
    Другата ръка екшъна беше нещо от сорта на лимп. Изо. И най-неадекватния дядо на масата 3бетва биг от Бутона мисля. Дядото си оупан лимпваше АК, не беше 3бетнал веднъж QQ, в същото време май след ръката, но помня, че беше рейзнал 63 от utg. В случая ме покриваше аз бях с 40тина блинда мисля и с АКо. И реших, че турнирния ми живот в подобен фийлд е доста ценен и си спестих стакването. Дядото беше с АА в случая. Бъстнах в ден 2 въвв флип пре. Получи се приятна почивка и видях доста приятели и познати.

Също така прекарах няколко дни в Пловдив, където празнувахме рожден ден на най-успешното ми конче до момента, който вече е на 100. В смисъл на 100$ играе иначе на 26 стана момчето. Да е жив и здрав и успешен. Забавлявахме се доста и успяхме да поработим заедно с останалите момчета от групата. Те работят заедно от офис и се опитвам всеки път като съм там да създам продуктивна атмосфера.

През останалото време от месеца общо взето си бях в София. Където главно учех и играх. Но отново не съм доволен от обема си за месеца. Това че играя в доста разпокъсани периоди от време ми пречи осезаемо да задържам фокуса си за по-дълго време. На колкото повече места е съзнанието ти толкова по-трудно изглежда да го събереш в една точка и да останеш концентриран върху едно нещо. Което автоматично означава повече грешки и пропуснати тънки спотове. Опитвам се да подобря този скил чрез медитативни практики и мисля, че има доста добър ефект. Смятам също така да прочета Фокус на Даниел Голман, която вече чух да препоръчват хора като Симо Найденов, Федор Холц (който е доста топ конкретно в тази част от покера и развива бизнес в момента в тази насока) Както и приятел, който е завършил неврология в Шефилд. Та тъй като в момента хем искам да пътувам и да се кефя на лятото и всички неща покрай това :Д Хем да играя и уча покер, същевременно се опитвам да се образовам и в сферата на криптовалутите и други иновации, мисля че е важно да работя и върху фокуса си и да задържам мислите си концентирарани в това, което правя на момента.

Тук са резултатите ми на 100$ до момента без последната седмица, в която поиграх доста като за последно с рейкбек в старса.

И за финал ще дам гледната си точка за това какво ще се промени в спиновете след като рейбека в старс намалее на 5%. Ако вземем за пример 100$, общо взето ще правим с около 1.2$ по-малко на игра. Което означава, че ако бием нивото с 50 чипа на игра до момента очаквахме да правим по 5$ на игра с 28% рейкбек в случай, че не печелим 100х+ множители.

С 5% рейкбек това става 3.7$/рой. Което освен всичко означава и значително по-голяма вариация. Всъщност ето 5 различни сценария за 50к игри, което за средния грайндър за момента е 30-35 месеца игра.
    Червеното е реално очакваното ЕВ (в байини) останлото са 5 различни симулации за 50к игри. Горе долу ще сме почти винаги в един от тези сценарии.

Ако свалим обаче чип ев-то на 40 - около което са повечето регове. Вече очакваме на игра да правим около 1.8$ с новия рейкбек. И рой-а ни да е почти 2 пъти по-нисък отколкото ако правим 50 чипа. Това означава и мнооого по-голяма вариация. И примерно шанса да си ги бием и да стоим без парички около година е малко под 20%.
    Така, че горе долу 1 на 5 рега ще има солидни финансови проблеми и ще губи увереност във формата, ще се замисля дали да продължава с покер дали да сменя формата и тнт. Така че първо става важно да имаш стабилен банкрол или да си намериш стейкър. И второ може би е по-добре фоуса да е върху качеството вместо количеството, ест най-добре и двете. Ще намалее наистина потока от регове и игрите може да започнат да стават малко по-софт след половин година. Ще има и регове, които от сега ще се откажат или ще имигрират в други зали. Доста е възможно в другите зали да се окаже по оферта да се играе особено за ниските лимити. Но трябва да се има предвид, че там се пада значително по-малко % риба на рег. Което ако играем добре би се компенсирало все пак с високия %. Но мисля, че като цяло трябва да си им кажа Nh ! На старса, които явно много точно са си сметнали еквилибриума и ни правят индифърант към това да продължим да си играем на нисък рекбек в старса с повече фишове или да сменим залата и да играем с по-висок рейкбек, но същия рой. Наистина направих някои изчисления и цифрите са потресаващо близки :D

Като цяло интересно време е да си покер играч в момента. Не е dead покера, но доста по-суинги и енергоконсумиращ :)

Последна редакция: 3 юли 2017
    • Like Like x 16
    • Informative Informative x 1
    • Useful Useful x 1
  3. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    408
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Записах и едно клипче докато играя. Тези дни може да го постна ще го прегледам пак дали си заслужава..

• Like Like x 4
    • Agree Agree x 2
    • Useful Useful x 1
  4. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    408
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 5 / -1
    Покер ръце:

• Like Like x 8
  5. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    887
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +140 / 3 / -4
    Покер ръце:
    nice blog, gl

• Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  6. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,017
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +204 / 6 / -11
    Покер ръце:
    Ще следя с интерес.

• Like Like x 1
  7. wsop9999

wsop9999
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    297
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +219 / 4 / -66
    Покер ръце:
    Браво.Ти си ги мажеш направо,респект.

• Friendly Friendly x 1
  8. paf85

paf85
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    гг бро, ще следим задълже , много успехи и весело лято -)

• Like Like x 1
  9. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    408
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 5 / -1
    Покер ръце: