1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Българското участие на CEECOOP!

Дискусия в 'PokerStars' започната от bladeto, 21 декември 2010.

1. bladeto

bladeto
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,757
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    CEECOOP

Българското участие на CEECOOP!

Серията завърши късно снощи с втория ден от "Main Event"-a и въпреки че не успяхме да вземем титла на някой от 11-те турнира, българското представяне бе изключително достойно.

Наградният фонд на сериите достигна над $327 000, като близо $30 000 бяха спечелени от български представители. С най-големи суми сред българите се отличават- 'joro1111' ($4 179), 'danistiofi' (~$3 753) и 'Darreta' ($2 537).

Влизайки 4 пъти в парите, 'danistiofi' се класира втори в ранглистата за играч на серията и това му носи допълнително 2 билета: билет за Sunday Million и билет за главно събитие (L) в 2011 SCOOP. Макар и първите трима да са с равен брой точки, спечелените суми ги подреждат в следния ред:

Ранглиста играч на серията
    Потр. име Държава Точки обща сума
    1.N4kai Полша 155 $7 883 билет за главно събитие (M) в 2011 SCOOP
    2.danistiofi България 155 $3 753 билет за Sunday Million & билет за главно събитие (L) в 2011 SCOOP
    3.Narcisus90 Румъния 155 $3 601 билет за главно събитие (L) в 2011 SCOOP

Интервю с Харитон 'Yeste' Тончев

Предполагам повечето от редовните ни посетители познават Хари. Той взе активно участие в серията и на събитие номер 6 (No Limit Hold'm - Heads-Up) завърши трети. Вижте какво ни сподели той за представянето си на CEECOOP, както и за развитието си в покера през последната година.

H.T.

Представи се първо за тези, които не те познават. От кога играеш покер?
    Казвам се Харитон Тончев aka Yeste. На 22 години съм, от Пазарджик. Играя покер от 2 години като през последната една година може да се каже, че това ми е основното занимание.

Как научи за онлайн покера и какво те накара да погледнеш по-сериозно върху играта?
    Първо от доста малък бях запален по залаганията и един ден просто реших да пробвам какво е това покер. Вкарах $10 и естествено ги загубих за 5 минути. После започнах с фрийролите, но и там общо взето, каквото спечелех го губех за минути на кеш масите. Накрая прецених, че това не е правилният начин. Започнах да чета литература, разбрах за съществуването на “bankroll management” и нещата се промениха коренно.
    И най-накрая реших, че е време да започна по-сериозно с мои пари, а не от фрийроли. Работих 3-4 месеца, спестих $400, депозирах ги и от тогава не съм презареждал. :]

Какви игри предпочиташ да играеш в момента, какви нива? В кои зали играеш и какво те привлече в тези зали, когато избираше къде да депозираш?
    Играя предимно 100nl cash 6 max NL и от време на време пробвам някои турнири с дийп структура или 6 max. Играя основно в Offsidebet кеш, а турнири в PokerStars, Fulltilt и Offsidebet. Изборът ми за основната зала, в която играя се дължи изцяло на сайта Grinders поради чудесната оферта, която предлагат там. Също така софтуера на залата е бърз и като прибавим мода на briiz става чудесна комбинация.

Игра доста от турнирите от CEECOOP сериите. На събие 06 No Limit Hold’m Heads-Up завърши 3ти, което ти донесе малко над $1 000. Разкажи ни как протече като цяло турнира за теб? Някакви по-интересни ситуации, ръце, с които ще запомниш участието си в този турнир?
    Да, тази година реших да играя повечето от Hold’em NL турнирите. За съжаление успях да кешна само в HU турнира. Като цяло за първи път играя подобен турнир и нямах представа какво ме очаква. В началото започнах доста добре и пъривите 3-4 противника ги победих доста бързо. И общо взето играех 10-20 минути и чаках по час, час и половина, което е наистина доста изморително.
    За конкретна ръка...вече бяхме влезнали в парите, падна ми се играч, който беше доста агресивен “postflop”. Рейзна от бутон, аз 3бет с К9о, при което той плати. Флопа дойде Т92r, аз c-bet-нах, той бързо плати, на търна падна още една 2-ка, при което аз чекнах. Той също чекна доста бързо, при което веднага си помислих, че е много възможно да е на някакъв дроу, нисък чифт или Аx. На ривъра дойде още една 2-ка и така борда стана Т9222. Замислих се доста дали да бетна или да check/call. Реших да бетна ¼ и в момента, в който бетвах си помислих, че този бет е много вероятно да го предизвика и да се опита да ме блъфира с по-слаба ръка. Така и стана, той мигновено рейзна, при което платих с моите К9, а той “muck”-на 68о.
    Така стигнах до топ 4, където за голямо нещастие ми спря интернета посредата на една голяма ръка, в която загубих 1/3 от стака си. После нервите си оказаха влияние и направих неуспешен 4бет блъф с 85о, при което бях платен от AJ, борда дойде 2546J и така приключи участието за мен.
    Но вече съм подготвен- прекарах си втора интернет връзка и бих искал да кажа на всички игачи, които мислят да играят турнири да не се чудят много, ами да си вържат гащите и да не разчитат само на един интернет провайдер. Никога не занаеш кога може да ти спре нета в нашата хубава страна. ;]

Какво ти е цялостното впечатление за CEECOOP? Доволен ли си от играта си като цяло? Какво ти хареса в сериите и какво не- формата, структурата, изобщо каквото ти хрумва...
    Турнирите се оказаха доста добри, както от към структура, така и от към играчи. Бяха „deep” и позволяваха повече игра. Времето, в което бяха беше също съобразено. Общо взето всичко беше на ниво- нямам забележки, а и имах шанса да играя с едни от най-добрите българи.
    Дали съм доволен от играта си... Винаги може може още. Като цяло съм доволен от това, че влезнах в парите на HU турнира, но съм леко разочарован от това, че не успях да се справя много добре на "6 handed” турнирите, където очакванията ми бяха най-големи. Но да се надяваме, че на следващите серии нещата ще се обърнат. :) Също така искам да поздравя всички българи, които взеха участие в сериите. Мисля, че се представихме на едно доста добро ниво. Само на HU тунира имаше 4ма българи в топ 10, което може само да ни радва.

Наскоро беше и на турнир в Маракеш, Мароко, за който ни разказа в този блог. До колкото разбирам това е първият ти турнир на живо? Грабна ли те силно играта на живо? Спомена, че от малък си запален по залаганията и предполагам, че тръпката играе роля? Много ли е различно усещетането от онлайн покера и възнамеряваш ли в бъдеще по-често да взимаш участие в такива турнири.
    Да, това ми беше първият турнир на живо. Играта наистина е доста различна от тази пред компютъра. Усещането да спечелиш 10к „pot” и да си събираш чиповете 1 минута е наистина доста по-приятно от това онлайн.:) Тръпката е в пъти по-голяма. Другото хубаво нещо на „live” турнирите е екскурзията, която получваш покрай турнира. Определено доста ми хареса изживяването и сега мисля да се съсредоточа върху Unibetopen, Малта.

Бил си на последният семинар на Grinders в Златни пясъци. Сега, когато част от информацията и наученото е отлежало в съзнанието ти, как ще оцениш присъствието си на такова мероприятие? Полезно ли беше за теб? Подобри ли си играта и мотивира ли те?
    Само хубави спомени имам от последния семинар, най-полезното нещо от него беше това, че се запознах със супер готини хора, с които продължаваме да поддържаме връзка, обсъждаме ръце, ситуации, което определено влияе положително на играта ми. Лекциите също бяха на доста добро ниво, още си пазя бележките от лекциите на Jully, Zografa и Pro2type в чекмеджето на бюрото!:] Всичко беше на едно много добро ниво. За мотивацията няма смисъл дори да коментирам...

От целият екип ти пожелавам Весела Коледа, весело посрещане на Новата година и големи успехи по масите през 2011. :)
    Весели празници и на вас. И все така да ни радвате с яките оферти! ;]]

Крайно класиране на всички българи

В таблиците можете да разгледате представянето на всички българи влезнали в парите. Позиция, потребителско име и спечелена парична награда:

1 - No Limit Hold'em [6-max]
    [*]8 F1rs7onFlop $962.64
    [*]48 bgigra4 $210.86
    [/LIST]
    2 - Pot Limit Omaha Hi/Lo
    [*]2 danistiofi $1488.00
    [*]3 MariaKra $1128.00
    [*]12 Endymion77 $168.00
    [*]14 nasko55 $144.00
    [*]17 vas_panev74 $120.00
    [*]27 VihrenFCB $96.00
    [/LIST]
    3 - No Limit Hold'm [2XC, turbo]
    [*]5 Thraciann $1138.03
    [*]15 KKrushed $191.93
    [*]60 istoimenov $65.48
    [*]103 vas_panev74 $47.41
    [*]108 ate1977 $47.41
    [*]116 golfr32r $45.16
    [/LIST]
    4 - No Limit Hold'em [turbo]
    [*]14 plamene $254.32
    [*]31 F1rs7onFlop $122.67
    [*]63 BonoBG $86.76
    [*]110 Endymion77 $59.84
    [*]111 don mago 777 $59.84
    [/LIST]
    5 - No Limit Hold'm
    [*]3 joro1111 $4179.00
    [*]13 petio71 $437.00
    [*]40 NikolayBibov $218.00
    [*]41 HighAsFk $218.00
    [/LIST]
    6 - No Limit Hold'm [Heads-Up]
    [*]3 fafafofo $1069.00
    [*]4 danistiofi $1069.00
    [*]7 AstraLito $552.00
    [*]8 Balance-BG $552.00
    [*]14 KKrushed $196.00
    [*]24 tengo7o $124.00
    [*]32 redmadmann $124.00
    [*]38 stotaka $71.00
    [*]45 Gramatikov $71.00
    [*]95 bgigra4 $35.00
    [/LIST]
    7 - Pot Limit Omaha
    [*]4 choksiBG $839.00
    [*]38 BonoBG $61.00
    [*]42 ElViSaRaTa $61.00
    [/LIST]
    8 - No Limit Hold'm [6-max]
    [*]3 Darreta $2537.00
    [*]11 KKrushed $318.00
    [*]21 stotaka $177.00
    [*]30 Erebgil_bg $153.00
    [*]34 tonaja $141.00
    [*]35 glen´turan $141.00
    [*]47 F1rs7onFlop $118.00
    [/LIST]
    9 - No Limit Hold'm [1R1A]
    [*]32 Tomche68 $144.00
    [*]33 danistiofi $144.00
    [*]36 Steli86 $144.00
    [*]37 F1rs7onFlop $131.00
    [*]38 rashy21 $131.00
    [*]40 stanimirK $131.00
    [*]63 mosk60 $115.00
    [/LIST]
    11 - Main Event
    [*]7 Houdini18 $2847
    [*]8 bon4u $1971
    [*]10 danistiofi $1051.2
    [*]17 daekpower $700.8
    [*]20 N1GhtFoX $525.6
    [*]28 selo_drajevo $481.8
    [*]36 AstraLito $481.8
    [*]56 vas_panev74 $385.44
    [/LIST]

2. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Mисля, че danistiofi не е Данаил Желев.

3. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    GG HT, nice interview.

4. Yeste

Yeste
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    674
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +8 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Сигурно от притеснение забравих да кажа,че посвещавам 3-тото място на rPaguHaP(EasyGame). Весели празници ;]

5. noideass

noideass
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    55
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +3 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Аз съм сигурен, че не е :). Все пак може и да има някакво съвпадение в имената.

6. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Мерси. Вече няма да трол-вам в темите :)

7. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +119 / 2 / -6
    Покер ръце:
    danistiofi е един руснак с мн яко ферари, който е известен от игрите в "Crystal Crown", поне според мен :)

8. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Моя е грешката значи:).

9. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Yeste ти преди да си играл brood s nick Tonchev ?

10. Yeste

Yeste
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    674
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +8 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Ne sum az,predi igraeh samo Mame32. ;]

11. 1grubi1

1grubi1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    85
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Браво на Дани, доста добро представяне! Определено е качил дооооста нивото на играта си !

12. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +119 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Да, аз също имах спомени, че играе по-различно, но сега определено мисля, че е задобрял доста.

13. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Той беше ударил и финална на милионния в старс преди време и си помислих, че му е връзвало мега яко, но изглежда, че не е точно така :)

14. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,025
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    danistiofi е доста странна птица и със сигурност е доста заможен човек. Има добри турнирни постижения, ама на кеша е като дядо коледа с големия чувал, определено е паралия този !

Сподели страницата