1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Българска профсъюзна покер федерация.

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от toxic, 5 юли 2013.

1. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Хайде да се обединяваме!
    Имаме нужда от наша федерация. Само така, ще можем да защитаваме интересите си.
    Нека, първо положим основите и малко по малко да изградим една мощна организация.
    Та, давайте предложения за устав, структура, цели и действия.
    Всички тези неща трябва да се обмислят добре, за да успеем да изградим силна и неразрушима федерация. Сега ще нахвърля, как виждам нещата аз.

Устав: Федерацията да бъде с идеална и не стопанска цел. Всички, които работят за нея ще го правят безвъзмездно. Тоест, заплати няма да има. Главната задача на тази федерация е да защитава интересите на всички покер играчи.

Структура: Да започнем отдолу нагоре. Всеки играч ще има собствен рейтинг, който се получава от оценките на другите играчи. В зависимост от рейтинга си, всеки ще има различна тежест при гласуване. Организацията ще се ръководи от съвет, няма да има шеф, а двама водачи. Този съвет ще се състои от 21 души. След номинации, всеки играч ще даде гласът си за когото прецени. Този съвет ще гласува и избере не един а ДВАМА президента. Които ще са равно властни. Така няма да има злоупотреба с властта. Заседанията на съвета могат да се провеждат на живо и онлайн. Разбира се ще има пълен отчет на свършената работа. Най-интересното е, да се измисли структура устойчива на интервенции. Трябва и да обмисли структуриране на клубове и гилдии. Защото ако се запишат за членове 300 троянски коня, ще прецакат всичко. Може би трябва да се въведе вип система. Неадекватните и деструктивните трябва да бъдат ограничени. Имам още много идеи, но да не изпадам в подробности.

Цели и действия: Тотално лобиране и защита на интересите на всички покер играчи. PR кампании, за да се покаже на обществото, кои сме ние, какво правим, как го правим и какво искаме! Координирани и ясно премислени кампании. Трябва да разберат, че ние не играем хазарт а работим.

Трябва всички да разберат, че има хора на които работата им е да играят покер.
    Да разберат, че ние имаме права и ще се борим за тях. Да разберат, че имаме профсъюзна организация, която ще се бори и то здраво. След като държавата не може да направи нищо полезно и позитивно за гражданите си, поне да не им пречи и вреди.

Та, нека се организираме в профсъюз и така да се борим по-ефективно.

Последна редакция: 5 юли 2013
  2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    2ма не е добре - най-добре да са нечетен брой - 3 5 7

Не подкрепям профсъюзите и ги смятам за групи от изнудвачи.

Като цяло според мен целта е да се подкрепят индивидуалните права на хората (държавата да не им ги отнема) - примерно да имат правото на избор дали да играят хазарт или не. Като цяло мотото да бъде нещо от рода на "гледайте си вашия живот и не се бъркайте в моя" :)

3. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Ако са трима, двама могат да се съюзят и да изолират третия. Най-добре е да са двама и за важните решения да е необходимо одобрението и на двамата. Също така трябва да има лесно отзоваване на водачите и съветниците. Когато не си вършат добре работата или се скатават да бъдат заменени веднага. Когато има такива процедури властта ще бъде разделена главно между клубовете и гилдиите. Например грайндърс, ще бъде клуб, който ще се представя от няколко гилдии (отбора).

Ти не гледай какво правят другите профсъюзи, нашият ще е от нов тип. Ще бъде истински, надявам се. Всъщност няма значение как ще се нарече организацията, ако ще селсъвет да е, важното е да е функционална.

Последна редакция: 5 юли 2013
  4. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +102 / 8 / -2
    Покер ръце:
    Няма лошо в идеята на организация, която да защитава правата ни, но много усложняваш раотата. Кви клубове, кви гилдии и отбори :) Нема нужда.

И нали на 1но от заседанията на ДКХ уж се навиха да се срещнат с представители на покер играчите, някой знае ли кво стана след това ? Ако има раздвижване случайно и се осъществи вземете да говорите с някоя медия (или някой да земе камера да снима) за се отрази всичко, ще е доста полезно мисля. (но това им го кажете след като се разберете за конкретна дата за среща и всичко е финализирано)

пс Кви 2-3-7 водача, няма нужда от такива.. Не ни трябват водачи, а компетентни хора, представляващи ни адекватно, няма нужда от титлата "водач", това само ограничава.

5. odb

odb
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1

6. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Идеята изглежда смислена, проблем според мен ще е обаче да се намерят съвестни хора, които не само безвъзмездно но и неуморимо да разботят за общото благо.
    Като гледам ангажираноста ни до момента, по въпроси директно свързани с нашето бъдеще, то намирането на въпросните хора може да се окаже доста трудна задача.
    Все пак мисля, че идеята е много идейна и съм твърдо ЗА осъествяването и.

7. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Няма, кой знае какво да се прави. Всеки може да отдели 2 часа на седмица за каузата.
    За съжаление, няма интерес към идеята, което не ме учудва. Българинът е силен индивидуалист, но организирано в екип ... Един българин е успешен, много българи са пасмина. Един германец е посредствен, много германци са свръх сила.
    Дано доживея да видя някой ден и при българите "Един за всички, всички за един".
    Преди много години сме били задружни и сме постигали много, но сега сме разединени. :mad:
    Ще си останем, като мухи единаци, всеки сам за себе си. :mad:
    Затова няма да имаме бъдеще и ще загинем :mad:

Последна редакция: 6 юли 2013
  8. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Една мисъл на прадядо ми "тълпа от професори пак тълпа е" :)

Сподели страницата