1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

България - ислямска държава след 30 години?

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Lag4Hapiness, 3 октомври 2012.

1. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Провокативно заглавие, но така сигурно ще привлече доста внимание :). Заинтересован от процеса срещу радикалния ислям в Пазарджишко преди няколко дни, започнах да чета различни материали в нета по темата.
    Интересна статия за уахабизма:
    http://www.pravoslavie.bg/Анализи/Единобожие-или-смърт:-При-изворите-на-радикалния-ислям
    Предполагам, че и всички са чували за мрачните демографски прогнози за следващите десeтилетия. Разбира се има разлики в обявяваните числа, но като цяло всичките са в една посока.
    Статия за обезбългаряването на България:
    http://argumenti-bg.com/1211/obezbalgaryavaneto-na-balgariya/
    Комбинирайки двете неща се получава една доста неприятна за живот държава, някакво гето от типа на Косово, само че по-голямо (стига да си запази сегашните граници). Дайте мнение по темата. Сигурно има и колеги, които живеят в така наречените "смесени райони", които имат някакви преки впечатления. Абсурден ли ви се вижда такъв сценарий? Или да хващаме пътя към чужбина докато е време?

2. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нафта, точно заради последното ти изречение можем да стигнем до такъв сценарий и то го знаеш много добре..

Трябва да се научим да се борим за своето, за жалост обаче сме народ, който се сеща, когато вече е късно или е почти свършило. Дано да греша..

3. Plazma

Plazma
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    75
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Az sam tur4in ( ne sam vqrvast ) i tova mislq 4e nqma kak da se slu4i, v dne6no vreme se po malko hora vqrvat v religii tezi radikalni muslyumani nikade ne gi iskat daje v muslyumanskite darjavi. Po veroyatno e sled 30 godini da nqma vqrva6ti otkolko da vqrvat na nqkvi muslyumanski ne6ta. Sa6to ako gi 4uete za kvo stava duma 6te razberete 4e 99% ot horata nikoga nqma da povqrvat na takiva gluposti po tezi " extremni religii "

4. IwillMyouQQ

IwillMyouQQ
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    47
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Прост и неграмотен народ лесно се манипулира. Не съм расисит но е известно че голям процент от циганите са такива , аз от там очаквам проблеми .

5. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +246 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Българите сме толкова образовани, че просто няма накъде повече... всъщност проблема е точно в такъв тип изказвания, които започват с " аз не съм расист, но ....". И ми е интересно много като кажете, че трябва да се борим за своето. За кое свое по-точно говорим ? Единствената причина да чувстваш страна си своя е, че всичките ти приятели и роднини са тук. Точно в момента живеем в времена, където границите на държавите са просто формалност

6. kardzhaligrind

kardzhaligrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Prochetoh psvedo agitaciqta i nqma kak da ne citiram "
    Има обаче и и едно много тревожно явление. В редица райони на Кърджалийско, Търговищко, Разградско, а и на други места, като официален език се смята турският. Ако там попадне българин и на български поиска да си купи хляб от магазина или кафе от заведението, му отказват да го обслужват. " stoq si az na 90 kg, ne znam turski, a to ot kvo bilo :)
    iskam samo da kaja, che povecheto turci sa mnogo dobri i skromni hora, Bulgariq nikoga nqma da bude islqmska durjava. Mnogo po - golqm problem e ciganizaciqta na Bulgariq :)
    sega shte otavq pole za izqva na vsichko purvosignalni hateri :) i posle moje da drasna neshto pak, shtoto mi e kef :)

Пиши на кирилица !

Последна редакция от модератор: 3 октомври 2012
  7. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    По-скоро смятам, че циганите могат да се окажат проблемни (не че и в момента не са). Липсата на образование и пълната невъзможност за интеграция в обществото ги правят лесно податливи за ислямско радикализиране.

8. Plazma

Plazma
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    75
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Само искам да ви кажа не вярвайте много на медите, Повечето от вас знаят че медите извартат нещата в зависимост кой им плаща или какво ще е интересно.Аз съм бил в кържали и хората си говорят Български. Сигорно са намерили някакви малки селца с по един магазин дето хората са на по 60+ години и просто не знаят български щтото са само турци с население 20-30 човека.
    > Както има български села в смолян които не могат да говорят български а си говорят някав техен диалект който се води "български" като отидох там и питах някой човер за патя такива думи говореше че никой българин нямаше да го разбере след няколко минути и жестове си трагнах и се окоза че ме е пратил на грешно място :)

Последна редакция: 3 октомври 2012
  9. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Пишете на кирилица, моля. Трудно се чете иначе.

10. Plazma

Plazma
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    75
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Сажелявам така съм свикнал, явно е време да отвикна. оправих си я. :)

пс. лол по 10 едита на всеки пост докато оправя правописните грешки :Д

11. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Не съм расист ама циганите на сапун :)

• Like Like x 1
  12. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    ceno, с някакви писания в нета от рода на "циганите на сапун", "турците под ножа", неонацисткото "14/88" и т.н. абсолютно нищо в цялата ситуация не се променя. Това дори не е принос към дискусията, а само се излагаш.

• Funny Funny x 1
  13. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нафта, изкарването на позиция не е излагане, приятелю.

Колкото и грозно да звучи, това неговото е позицията му. Както и на много други хора.

• Agree Agree x 1
  14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    ^Това не може да бъде позиция в 21-ви век. Образовайте се малко, преди да пишете.

15. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Това е несериозна позиция. Кой ще ги направи на сапун циганите? ceno83 ли? theworldleader ти ли? Или "многото хора"? Никаква агресия не може да има към циганското или турското малцинство, за да си нямаме случай Кипър №2.

16. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Аре образования пак се разписа. Много ясно че може да е позиция. Мразя циганите и никога не са ми били симпатични, така че - на сапун :D Колкото до Турците - те са готини хора и не мога да кажа нищо лошо за тях.

17. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    иначе нищо по темата(както и моя пост, който изтрих поради koeтo)

18. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    По принцип всички крайности водят до обратен ефект. Познавам доста турци - над 100 човека и мога да кажа, че в процентно отношение са много по-работливи и честни от нас българите. За циганите нямам положително мнение и не са ми симпатични, но чак пък на сапун .... По принцип много повече ме дразни държавата ни, отколкото самите цигани.

• Like Like x 1
  19. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    От такива позиции за цигани,турци и прочие, дереджето ни е цветущо и цветущо се очертава и бъдещето ни! Всичките ни позиции, се характеризират с мразя този, мразя онзи, мразя това или онова и дотам, а след мразя какво има... избиване... а след това... празни тикви и болни мозъци, а нещо градивно, нещо съзидателно, нещо което ще бъде полезно за тези след нас, кога ще има? Утре вашите деца с мразя циганите и турците ли ще ги възпитавате и какви ще станат с подобно възпитание?

20. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Децата сами могат да си изградят мнение, като дойде цигането в първи клас и му открадне химикалката и парите за закуска и на другия ден го набие , детето само ще си направи преценка що за стока е мангеса

Сподели страницата