1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Блъфиран тежко

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от gavrosh, 23 март 2010.

1. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    History for hand R5-38170036-857
    Start hand: Mon Mar 22 19:55:59 GMT+0200 2010
    Table: Phoenix 38170036 (NO_LIMIT TEXAS_HOLDEM $0.25/$0.50 , Real money)
    User: Hero
    Button: seat 1
    Players in round: 5
    Seat 2: antall28 ($57.60)
    Seat 3: 9AstonMartin ($50)
    Seat 6: Rancher45 ($49.50)
    Seat 10: go_LHC ($140.60)
    Seat 1: Hero ($78.46)
    antall28 posts small blind ($0.25)
    9AstonMartin posts big blind ($0.50)
    ---
    Dealing pocket cards
    Dealing to Hero: :Qd: :Qc:
    Rancher45 raises $1 to $1
    go_LHC calls $1
    Hero raises $4.75 to $4.75
    antall28 folds
    9AstonMartin folds
    Rancher45 folds
    go_LHC calls $3.75

FLOP
    :5d: :3c: :4s:
    go_LHC checks
    Hero bets $11.25
    go_LHC calls $11.25

TURN
    :Kh:
    go_LHC checks
    Hero bets $14
    go_LHC calls $14

RIVER
    :Ac:
    go_LHC bets $41
    Hero folds
    go_LHC shows 6h9h
    ---
    Summary:
    Main pot: $61.75 won by go_LHC ($60.25)
    Seat 2: antall28 ($57.35) , net: -$0.25
    Seat 3: 9AstonMartin ($49.50) , net: -$0.50
    Seat 6: Rancher45 ($48.50) , net: -$1
    Seat 10: go_LHC ($170.85) , net: +$30.25 , :6h: :9h: (HIGH_CARD ACE)
    Seat 1: Hero ($48.46) , net: -$30
    End of hand R5-38170036-857

опонента е 32/22, 3бет 5.5%, фолдва флоп и търн по 55-60%, бетва по улици 25-30%. преди (а и след) тази тъка не го бях виждал да прави блъфи неща. малкият ми търн бет ли го провокира, соулрийдна ли ме, тилтнал ли е, нямам представа. мисля че няма как да колна ривъра при толкова груба наредба, слагах го на някакво асо от самото начало, но като ми показа блъфа ме шашна много. тежко е в такива стакове

2. hideNseek

hideNseek
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    56
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не знам, но аз също не бих го хванал, че ме блъфира...
    Също бих си фолднал :) Особено, когато видя този бет на ривъра и си прехвърля през главата чек/call-ването му по улиците, което още повече би ме убедило, че ще ме пребива :) А и с тези дами, в комбинация с K и А на борда... си е страшничко да скочиш :)

3. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз мисля,че даже да не беше излязло асо и ти беше бетнал пак нямаше как да платиш.Просто с тая линия чек/кол флоп,търн и бет на ривъра показва доста сила и биеш само блъф.

4. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Ми ако е мислещ, ще го индюснеш да спазне на ривъра с тоя пот на флопа и <1/2 на търна. Като се замисля малко над ситуацията, тук кола си е доста резонен. Помисли с кои ръце дето те бият стигат до ривъра. Той тук няма аса в рейнджа си - с тоя сайзинг и акшъна до ривъра.
    (едит: АКс - може да му сложиш и 2-3 комбото и АКо - демек 5 общо, но пак не променя много ситуацията). И мислиш, че има ? 22 ? Много рядко - А2 - не мисля, че ще чака на ръвъра, а и ще очаква да фолдваш ъндърпеъри и ако бетва за валю, ще е доста по-малко, за да му платиш с по-слаба ръка. Той ако има нътс и го слоуплейва да ривъра ще очаква на асото с AK/AQ да бетваш (въпреки че след тоя флоп и търн бет аз не очаквам да имаш АК) и ако имаш блъф да продължиш на асото, за да го изкараш от голяма част от рейнджа му, които е 66-ТТ в тази ситуация.

Кол и за инфо. Тук определено си добър ~29 % от времето.

Последна редакция: 23 март 2010
  5. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    А и другия път скрий резултата, зле, да стане няк'ва дискусия. Да не кажеш, че съм резулт ориентед.

6. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:

Не съм много съгласен. Значи ти изброяваш ръцете които ни бият и той може да има ОК, но какво бием ние за да колнем освен блъф и ако е на блъф, все трябва да е имал нещо до ривъра за да колва. При липсата на флъш дроуве остава стрейт дроу, ОК с 2 вече има стрейт, остава да блъфира с 6ца само и единствено. Какви 6ци има в рейнджа си ??? Дефакто рейнджа му за блъф също е супер малък и става доста по малко от рейнджа му за велиу (флопнат сет, стрейт, АК). Ако кажем че колва с много 6ци в рейнджа си (което ако не му видим ръката не може да заключим) то тогава явно е олигофрен за да плати 3бет и 2 барела, което автоматично увеличава велиу рейнджа му с какви ли не А.

Кофти ситуация, но фолда е напълно правилен без да имаш каквито и да е наблюдения и вместо да се ядосваш даже му благодари че си е показал ръката и си го записваш.

7. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    You got outplayed. Face it.

8. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    мерси Радо, че го каза вместо мен. според мен той в случая има ПРЕДИМНО аса в рейнджа си, точно от тях искам да взема валю на флопа. а на ривъра той ме лийдва ако не е забелязал брото. линията му пък очевидно сработва заради големината на стаковете и размера на бета ми на търна (който предполагам че е грешката ми в ръката). и бтв добре че постнах и резултата, щото в противен случай не знам колко още глупости щях да чуя от брото...
    @ rimpev - опасявам се че си прав :D

и все пак, някой ще предложи ли линия на игра?

9. slowgrind

slowgrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    177
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Check turn?? Kvo mislite??

10. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Брото е прав не поствай резултатите, за да се получат коректни дискусии.

Имайки предвид че си набил пота на флопа и те е платил, доста бих се замислил на този търн дали да продължа. Предпочитам да му дам свободна карта ако е на дроу вместо да набивам почти половин стак (нормалния цбет на търна е 18-22 според мен). От неговото отиграване той спокойно може да е с готов стрейт, сет, стрейт дроу. Така че чек търн бехайнд и кол ривър според сумата която бетне. С чек на търна хем правим пот контрол, хем му даваме шанс да ни блъфира с мисснат дроу.

Най важното в случая е да си направиш бележка и да го счупиш от експлоитване от сега нататък.

11. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ами това е default move, обаче тая ръка беше тотално ни в клин ни в ръкав с всичко останало което видях от него за сесията. със сигурност ще бъде следен изкъсо завбъдеще обаче :)

12. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Добре де колко А-са има в рейнджа играч, който фолдва 55-60% на СВ. Преди него има минрейз и той с АК или би могъл да 3бетне минрейзъра или да ни засили нас, все пак 32/22/5,5. Мисля, че опасенията от А трябва да са по-малки. Бета на търна ми се струва, че е под 1/2 пот.

Сподели страницата