1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Bitcoin

Дискусия в 'Общи приказки' започната от TheRocket, 22 ноември 2011.

1. TheRocket

TheRocket
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    602
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    От доста време се интересувам от Биткойн, но днес излезе нещо доста интересно по темата което ме накара да се замисля и да отворя тази тема.

Първо: какво е биткойн.
    http://www.youtube.com/watch?v=Um63OQz3bjo

Bitcoin is a distributed currency that operates without any central point (such as a bank) and without any governmental control. It is very much like gold is in the offline world. Bitcoins can be exchanged from one person to another directly, anonymously and without fees.

На кратко, най-голямото предимство на онлайн валутата, е че е анонимна и прехвърлянето на пари става по подобен начин на пращането на файл (peer to peer). Това автоматично значи, че няма контрол на това за какво могат да се харчат парите, нито някой може да провери кой какво и кога е купил. Също както пращането на файл, процедурата е напълно безплатна, защото парите не минават през трето място (банка).
    И така, причината да отворя темата: Днес за първи път покер зала прие официално bitcoin като метод за разплащане.

http://www.marketwatch.com/story/sw...n-as-deposit-and-withdrawal-method-2011-11-22

Следващото са мои мисли, и определено са доста далече от реалността в момента.
    С оглед на проблемите с онлайн покера в много държави, bitcoin би било перфектното решение. Когато търгувате с биткойн онлайн, представлявате само номер. Никой не знае от коя държава сте, нито кой сте. Ако интернет валутата навлезе масово, това ще предизвика много сривове. Представете си го като кредитна карта, но абсолютно анонимно и безплатно. Носите си usb-то навсякъде с вас, и ако искате да пратите пари на някой или да платите нещо в магазина, просто пращате дадената сума на съответния номер. Очевидно това удря директно в контрола който в момента имат правителствата и банките. Дори в горната статия е споменато с две думи :
    " It has proved controversial due to its decentralized nature and the inability of governments to track its use. It has already attracted the negative attention of the Chinese government, the CIA, the US government and many lobby groups around the world. "

Проблемите с bitcoin в момента не са малко, но ми се струва, че идеята зад тях е много добра и има бъдеще. Интересно ми е и вашето мнение

Още линкове:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
    http://bitcoin.org/

2. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    too good to be true
    Банките, основните спонсори на правителствата как си мислиш, ще го позволят това?
    ще приемат някъв закон, който да го забрани под предтекст, че като е анонимно, биткойна може да се ползва за купуване на наркотици /примерно/ и гг биткойн.

3. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Доста е интересно това, така банкерите-пиявици може и да спрат да правят пари от самите пари, което винаги води до един резултат - СРИВ. Доста отдавна парите спряха да бъдат обезпечени в злато, а от няколко години вече има и пари които ги има единствено и само в виртуалното пространство, така че това изглежда прекалено хубаво за да се реализира.

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Проверявах в интенрет. Май не е анонимно. Все още не мога да разбера идеята на тази нова валута и сигурно никога няма да успея.

5. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Бях чел някъде, че само около 10% от предполагаемите пари в света съществуват реално в банкноти и монети. Останалите са просто цифри в банковите сметки.

6. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    То това е напълно официално и е напълно нормално. В смисъл няма никаква тайна по тоя въпрос. Ако влезеш в сайта на БНБ можеш да видиш колко точно точно са банкнотите и монетите в обръщение и да видиш колко е паричният агрегат М2 (това са налични пари + депозити - тоест цифрите в банковите сметки :D).
    Ето ти данни към септември 2011
    Банкноти и монети в обръщение: 8 246 439 хил.лв.
    М2: 55 412 218 хил.лв.

При нас е над 10%, но в някои от по-развитите страни процентът дори е доста под 10%

7. TheRocket

TheRocket
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    602
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Няма и 2 години от както отворих тази тема и прогреса е на лице. Тогава 1 bitcoin се разменяше за под $1 сега струва около $65 долара и все повече оналйн магазини го ползват за разплщателно средство. Напълно анонимен, напълно централизиран, и общо взето безплатен за ползване. Ако не друго, дано поне подлоги като PayPal от отнесат.. http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-03/20/bitcoin-spain-currency-run

8. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    596
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    бтв идеята на тия биткоинс е точно анонимно купуване на дрога/поръчки за кражби/ и да не ви казвам какви други неща съм виждал , но е готиното че можеш да си "фармиш" с видеокартата ти от домашното ПЦ с рейт 2138973217899873219783219873197831938217 мин за 0.0000000000000000000001 :)

9. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    С нарастването на изчислителната мощ - щяло да стане възможно разбиването на 128 битово криптиране. И то за няколко часа.

Иначе за farm-ване пускат специален hardware с който се правят доста повече "точки".

10. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    596
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    имам един познат който изкарва пари с 6 видеокарти :)

11. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Цената спрямо долара се е качила почти 5 пъти от началото на годината, определено се случва нещо и се надува някакъв балон. Да видим накъде ще избие...

Имам приятел, който се занимава с "фармване" от 2 години и почти се беше отказал, заради постоянните набези на хакери върху борсата, бяха му откраднали към 200 биткойна. Последно като говорих с него по въпроса беше миналото лято и тогава биткойнът се търгуваше за $7. Оплакваше се, че едвам покрива сметките за ток, обаче сега май му е добре при $68 за биткойн :D

EDIT: Сега се чух с него. Каза, че като сме говорили миналото лято е копал по биткойн и половина на ден, а сега със същите машини би могъл да копа едва по 2 на месец! Затова е решил да кешира и да хлопва кепенците, преди балонът да се е спукал. Явно много хора са се метнали на този бизнес, инвестициите са големи и се спекулира на пазара, за да се кешира дебело от дребните играчи и новите, които ще се зарибят. Точно като на фондовата борса ;)

Последна редакция: 21 март 2013
  12. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Копането с карти вече не е оферта. Безсмислено е, към тоя момент да се сглобяват ферми с GPU. Преди години попаднах на информация за биткойн. Стори ми се глупост, заприлича ми на пирамида и ги игнорирах. В края на 2012 отново попаднах на тая тема и осъзнах каква грешка съм направил. Имало е далавера, но късно е либе за китка. От 4 месеца следя редовно как се развиват нещата.
    Сега галимацията е около нов изключително мощен хардуер наречен ASIC.
    Все още не е ясно дали съществува или е измама.
    Според мен в момента е най-добре да не се прави нищо. :D

Какъв е смисъла да се играе покер с койни?
    Днес BTC може да е $100, утре може да падне до $0.50, "портфейла" може да крашне и ако не успееш да го поправиш губиш всичко. Може и някой хакери да те забършат.

Това е форум на българските копачи.
    http://hardwarebg.com/forum/forumdisplay.php/25-Distributed-software

13. TheRocket

TheRocket
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    602
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Litecoin главоломно расте, днес почна с 1$ сега е 4$. Мисля да се кача на влака, пък ако ме врътнат - врътнат.. няма да си позволя да го изтърва както bitcoina

14. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Хаха, преди 2 седмици Litecoin май бяха по 25 цента :D

Като цяло не виждам приложение - има ли магазини в които може да се пазарува електроника с bitcoin?

15. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Те бяха и 8 стотинки, тогава да беше купил и сега да ги шътнеш. От 1000 гушера 50000 баси якото.

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Курсът на независимата електронна валута Bitcoin премина границата от $100 за 1 биткоин

Тук продават такива устройства за mining -> Bitcoin Mining Hardware

Най-евтиното BFL BitForce Jalapeno струва 150$, доставката до България е около 40$

Според този калкулатор само за 1 ден се правят 39$ със сегашния курс, а за седмица 273$

Струва ми се твърде хубаво, за да е истина :D

Ако се съберем 4-5 човека може да gamble едно устройство и да пробваме дали върши работа. До преди 2-3 седмици ги нямаше налични, явно сега са ги пуснали. Има и по-скъпи дето правят повече пара, ама за проба евтиното е най-добре. По-скъпите мисля, че се състоят от няколко модула от тези евтините.

Последна редакция: 2 април 2013
  17. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Поразрових малко и май е HUGE SCAM (това с тия машинки за печелене на $).

Последна редакция: 2 април 2013
  18. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +289 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Аз като по просто се си мисля, че всяко нещо , което е прекалено хубаво и прекалено печелившо и лесно означава, че нещо не е както трябва. Просто тези ми размишления са получени на базата на историческите факти и то връщайки се много назад във времето.

И аз съм на мнение, че това най вероятно ще се окаже един балон и който се е усетил по рано да си бие камшиците, може би само той ще спечели, а някой по алчни и заслепени е много вероятно да усетят тръпката на комарджията, който е заложил на рулетката на цвят, ама то вземе, че се падне нулата. ;) Усещането е, като да паднеш от два стола на земята :D

Не е възможно всички да печелят и да печелят все повече и това ако не е балон па на. Няма как това да е вечно, някой все ще трябва да плати печалбите на другите, нищо, че тука не е като при пирамидите, то крайният резултат ще е същият според мен.
    Ако греша и всички спечелят и никой не загуби накрая, още по добре, нека бедните хора печелят, а богатите да изгубят малко, а защо не и много :D

19. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ето това е Hristo82 такъв, какъвто го искаме във форума :))

20. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +289 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Единственото, което мога да ви дам и то от сърце, това е моята простотия :D
    Точно днеска обаче си мислих и това е напълно сериозно, че е дошло време да сгъвам платната браточки. Всяко нещо си има начало и край и мисля, че е време да спусна завесата и да сложа край на филма и благодаря на всички, които участваха в него, всеки със своята роля, кой по малко се раздал кой повече :)

Форума е доста професионално ориентиран и е най добре да си остане само такъв.
    Дадох колкото можах, а можех да се раздам и много повече, но няма смисъл да ви отегчавам още. Имаше и доста хубави моменти :) , но вече атмосферата е много по различна, всичко стана доста сериозно и аз мисля, че е дошло времето :eek:

Оставям с най добри чувства към всички, много и само готини хора има в този форум и такива ще ви запомня ;)

Сподели страницата