1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Bighazelnut - Спортни залози

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Bighazelnut, 8 юли 2014.

1. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    В тази тема ще поствам спортни залози, които пускам с реални пари. Както повечето вече знаете, в периода 2005 - 2009 година се занимавах професионално и със спортни залагания. В момента са оставени на заден план, но нивото ми е прилично, около 3% yield, на мои си неща, като преглеждам и доста от големите световни типстъри и някои платени такива.

Ето и разпределението на залозите:

1/10 и 2/10 - Нисък залог, обикновенно на високи ставки и не толкова сигурни залози.
    3/10, 4/10 и 5/10 - Среден залог, обикновенно на очаквани залози и сгрешени коефициенти.
    6/10 и 7/10 - Висок залог, обикновенно на ниски регионални лиги и страни като България, Гърция и други с много уреждани срещи. Залози с много ниски максимални лимити на приеманите пари от повечето от букитата. Големите букита рядко предлагат тези залози.

Общо взето най-често постваните залози, ще са на сгрешени коефициенти на букитата и доста VALUE очаквани залози. Няма да се ограничавам в спортове.

Приятелска футболна среща:

Динамо Букурещ - Лудогорец

Прогноза: Лудогорец @ 2.06 Sbobet 2/10
    2:4

Световно Първенство:

Бразилия - Германия

Прогноза: Германия (+0.25АХ) @ 1.76 188bet 2/10
    1:7

Последна редакция: 9 юли 2014
  2. NikolayBibov

NikolayBibov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    607
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +201 / 10 / -9
    Покер ръце:
    super GL !

3. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Срещата Динамо Букурещ - Лудогорец, можете да гледате в момента наживо по Diema.

4. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Баскетбол Жени - European Championship U20 B Women 2014 - 18:15 часа наше време

Португалия U20 - България U20

Прогноза: България U20 (-2.5) @ 1.85 Bet365 2/10 64:61

Срещите от B групата се играят в България.

Последна редакция: 9 юли 2014
  5. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    имаш ли блогабет?

иначе, нз къде да постна, мюлер да спечели golden BOOT - 4.5 5dimes

6. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не съм много наясно със залозите - в примера горе - 1.85 е коефициента - 2/10 залог ли е? В смисъл показваш че е нисък залок без да упоменаваш точно какъв е?

Последна редакция: 11 юли 2014
  7. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Браво за темата. Ще следя с интерес.
    Този 3% yield месечен ли е?

8. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +365 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Залога е според банката ти,ако максималния залог който слагаш е 100 евро, 2/10 е 20 евро.

А ако максималния залог ти е 100 Е трябва да имаш банка за залози 3к. Поправете ме ако греша за банката.

9. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    е няма правило за банката нещата са плаващи и са според разбиранията на всеки, запознат си там какво що :D. А това с 2/10, 5/10, 10/10 е по-скоро за да може типстъра да си показва резултатите, щото като ти каже , че слага 10/10 и ти се набълбукаш на макс и не излезе, приключваш курса, а това си е само една прогноза :). Малко професионално стана обяснението, а те 99.9% от хората си цъкат айляшката...

10. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Като при покера е - може да подходиш и с по-агресивен банкрол мениджмънт, може и с по-консервативен. Зависи какъв е рисковия толеранс на съответния човек. Аз лично съм ултра консервативен.

11. Ghost

Ghost
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +47 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Абе ти за тези момичета не беше ли написал че е волейбол, или аз се бъркам нещо?

12. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +365 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Ok де, но дай пример за консервативен рол :)

13. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    100+ :)

14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +365 / 4 / -8
    Покер ръце:
    100 + и при залозите ли е чуек ?

15. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    a ne ueee sweepps :D ima edno brazilche profesionalist deto na 15-16 poredni minusa i hodi da tursi pari ot nqkuv poker pro pak brazilche, che ne iskal da slaga po malko ot 500$ na sportove deto tepurva prohojda v tqh, ama da kaje nashiq pro de, shtoto moje i da sa po-malko...

16. awd741

awd741
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    209
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 1 / -6
    Покер ръце:
    някой да знае какъв е коеф. на Лудогорец да влезне в групите на ШЛ ?

17. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Банкролът зависи от средния размер на залога. Ако изполвам числата в примера - 3k ще е добър, консервативен банкрол ако средния залог е 3/10(30 евро). Ако обаче средният залог на играча е 80-90 евро нещата се променят коренно :).
    Зависи и от броя на залозите. Не е едно и също да подбираш супер внимателно 5-10 залога в месеца и да правиш няколкостотин залога.

18. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1 И аз повече от 1/20 от банката си избягвам да бетвам дори и на най-вероятните залози, че понякога много боли. Но и това зависи от банката - ако е 20 лв, няма да е фатално ;)

19. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ще отгоравям по ред на запитванията:

@ Hades

Имам blogabet, но не е едитван от 2007 година. Просто изисква много време и не си заслужава разправията. Вече с платените пикове има смисъл.

@ Mitiozo

Да 1.85 е коефициента на букито, а 2/10 е залога. Всеки типстър ги ползва тези типове залози, защото има прекалено много различни стилове при залагащите.

@ Glista

3% е върху оборота (но това са само на мои залози/виждания), пример: Направил си 2000 лева в залози за месеца. От този оборот, би трябвало да изкараш около 3% чисто или 60 лева. 3% в днешно време също не е много, но е прилично като yield (добив). Примерно големите са с 9-24% yield.

@ konselieri

Всеки си има стил на залагания. Аз като се занимавах професионално бях по-скоро Нит в банкрола, какъвто съм бил винаги и в покера. Схемата ми беше следната. Имах определена сума пари (банкрол) и залагаш дневно от нея ,не повече от 20%, като при мен беше 10%. Тези 10% ги разделяш за всички дневни залози. Защото аз следях поне 5-6 големи типстъра. Тогава си цъках с 11-17% yield, като основно "преписвах" от тях.

@ Ghost

Не, Баскетбол жени си е залога. Просто се усраха през 3-тата четвъртина и загубиха срещата.

@ awd741

Такива залози, не мисля че ще се предлагат, но просто си играй за Лудогорец в срещите, щом мислиш, че ще влезнат в групите на Шампионската лига. Там коефициентите и приеманите залози ще са на отлични нива.

Малко повече за бранша:

Преди 5-8 години, имаше хора които имаха 40%+ yield. Букитата грешаха повече в коефициентите, а приеманите пари от тях бяха доста по-големи. Сега се пазят и на урежданите първенства и долните лиги не приемат големи суми залози. Да не говорим, че най-големите букита не предлагат доста от така наречените уредени първенства. Pinnacle, едно от най-големите букита, не предлага Българското първенство от повече от 3 години.

Забелязва се и спад в % yield и на всички големи типстъри. Просто букитата са по-добри от всякога в определянето на коефициентите и в менажирането на приеманите парични средства.

Европейските букита, толкова бързо ви режат лимита на залозите, че е направо смешно да се коментира. В момента в редица европейски букита съм с до 15 евро максимален залог. Betsafe примерно, ме лимитира до 5 евро на големите първенства и до 2 евро на по-малките.

Ако искате да се занимавате професионално със спортни залози, задължително трябва да държите пари в следните букита:

Pinnacle - Дават до 30 000 евро залог на големите Европейски първенства. Не лимитират играчите, но за сметка на това не предлагат почти нищо от урежданите първенства. Единственото място, където може да залагата на геймърските спортове - Дота 2, StarCraft 2 и други игри.

188bet - Азиатско буки. Едно от най-добрите места за залози на живо. Отлични коефициенти за футбол. Лимитират до 20-30 евро на залог. Другите спортове не са с приоритет.

Marathonbet - Руско буки. Отлични коефициенти, често най-добрите на пазара, за други спортове освен Футбол. Бързо лимитиране.

Bet365 - Огромно разнообразие от залози. Добри коефициенти, особенно на не толкова популярните пазари и спортове. Лимитират, но има схема при която става доста по-бавно.

Sbobet - Азиатско буки. Най-добрите коефициенти за футбол. Другите спортове не са сериозно застъпени. Отлично за Live залози. Нямам лимит при тях.

20. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Комбо