1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Безредици под дъгата

Дискусия в 'Общи приказки' започната от rvg, 13 юли 2015.

1. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Във почти всеки сериал до 3ти-4ти епизод вече са подкарали педалските истории, бах мааму.

2. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    ахахахахахаха личи си че гледаш тру детектив и господин робота :П

3. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Много ми е странно как 90% от познатите ми + същия процент по форумите, в които пиша силно се възмущават от гейски изпълнения. Това е някакво соц възпитание, което е набило сериозен комплекс в хората и едва ли не ако например детето им стане гей това ще е по-лошо от колкото да стане сериен убиец.
    Какво ви пука кой по какви дупки си бърка, стига да не бърка във вашите. Няма проблем в Троновете дядката да спи с малолетните деца и да им прави деца. Няма проблем да се гледат всякакви брутални извращения в повечето филми и сериали, но гей сцените са упадъка на обществото :)
    Чак мнения чета как това било тенденциозно, рекламирали го и го набивали в главите на подрастващите. Няма проблем да ни набиват в главите от зората на киното да сме войници, лоши момчета, биячи каращи с 200.
    Много ме учудва този дискомфорт, който изпитвате от гей сцени. Чичо Фройд дава една гледан точка по въпроса, ама айде да не ви вкарвам и аз допълнителен филм ;)

• Agree Agree x 2
    • Like Like x 1
  4. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    При мен примерно няма никакво соц въпитание. А това, че е по-добре да си гей ,от колкото сериен убиец, не виждам какво общо има, по тая логика и обикновен крадец е очевадно по-добре от убиец, ама искаш ли детото ти да стане крадец? Пука ми точно понеже вече не си бъркат по тия дупки вкъщи, ами задръстиха цялата телевизия, паради правят(бтв, ако излязат мъж и жена, облечени както някои от тия по парадите, в някоя по-нормална държава веротно ще ги арестуват, ма щом са педали - нема проблеми), те не искат да са равни, искат да имат привилегии, което вече е нагло и точно това ме дразни мен лично. И отново - това, че да ти набиват в главата да си войник, бияч и т.н. е зле, не значи, че да те облъчват с гейове е добре. Ето набивали са им ги тия неща в миналото, днес е пълно с хора с такъв манталитет, след няколко години ще се напълни и с педали, при това - вероятно също толкова нагли. И докато при ГоТ просто са си му в стила всичките извращение(включително педалските), то примерно в сериали като Black Sails или True Detective не виждам какво търсят, набутани са си там просто за да ги има, айде в MR. Robot има някаква идея от към изграждане образа на персонажа.

• Agree Agree x 2
  5. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Това всички го повтарят в захлас. Предполагам за да го пишеш си го обмислил.
    Какви привилегии искат в повече от "нормалните" хора?

6. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Логиката е, че едното е лошо по твоите критерии, които едва ли са вселенски. Другото е малко по-всеобхватно. Ако някой иска да си бърка в дупето си е негов проблем. Няма да ме ощети и няма да ми навреди на здравето, докато ако тръгне да ме трепе вече проблемът е мой.

И да, дори да приемем, че твоите критерии за добро и зло са меродавни (а съм убеден, че същото го мисли и някой с чалма за харема си и не би дал на жените "привилегии" да се правят на хора ) аз пак не разбирам, що не се правят демонстрации и да се залива интернет със злобни коментари против "Бързи и яростни" щото там ефекта директно се наблюдава в статистиката по пътищата всяка година?

7. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Едната привилегия вече я показах горе, друг пример са всякакви организации, които уж защитават гей-ве, а всъщност изискват точно провилегии, в някои държави ги е страх да уволняват, арестуват или т.н. хомосексуалист даже, трето - точно като и при сереиалите навсякъде задължително трябва да има поне по 1 гей, просто за да го има, та (уж) да не са им нарушени правата, поддържат се навсякъде(тип българската шуробаджанащина, ама вместо роднини и познати - други гейове) и съответно прецакват останалите, в България още не са стигнали чак дотам поне.

Никъде не съм казвал, че за мен е проблем някой да е гей. Казах, че ме дразни да облъчват мен лично, както и подрастващите, и наглите им прояви. Ако просто си седят по домовоте и си бъркат където си искат - мен ми е все тая. На никого критириите не са вселенски, така че това е безмислен аргумент, трябва да не изказвам никакво мнение ако се хванем за това, а също и ти. По същата логика - за някои хора и масовите убиици не са проблем.
    Не съм глобален админ(имаше една такава култова тема в един форум), че да знам кое как и защо се/не се залива с коментари, но предполагам, че различните хора си имат различни причини. Някой са си възпитани в омраза, други са латентни хомота, при трети е ответна реакция срещу масовото облъчване и т.н. Аз лично никаква злоба не изпитвам нито към педали, нито към малоумни филми, просто ме дразнят и двете, когато ми се навират в очите(т.е. не искам всичките педали да се пържат в адски огън, а чисто и просто да не ме занимават лично мен с тях). Гонки тип горепосочения дебилен филм да ми бяха вкарали във всичките сериали които гледам - пак щеше да ме издразни.

• Agree Agree x 2
  8. Peio

Peio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    182
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Е ако тръгне да те ебе не е ли твой проблема пак :D

9. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Чакаааааааай, чакай ти сега да не казваш, че е техен избор сексуалната им ориентация ? :D

Филмите като цяло са за да те облъчват с ненужна информация, дали ще е с гейове, омраза, расизъм, насилие и т.н. е все тая, смешното е, че конкретизираш точно гейовете. Има още 100 неща, който 100% не ти правят впечатление, които са дразнещи, просто защото такова съзнание си си изградил... Излез малко от възприемческите предубеждения

Самия факт, че трябва да ги споменаваш като нещо негативно е проблемен. Честно казано съм ЗА да ги натрапват по всякакви медии,сериали,филми и т.н. за да може след 20 години да няма изруди, които имат безпричинна омраза породена от техните комплекси. Това е единственото нещо, което ще промени тая пропаганда. Спокойно броя на гейовете няма да се увеличи, все още не съм чувал някой да е станал педал, защото е искал :D

По темата - True Detective много слаб втори сезон ...

Последна редакция: 14 юли 2015
  10. RuNNuR

RuNNuR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    104
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +21 / 0 / -6
    Покер ръце:
    Опасността да се напълни с педали е минимална(освен ако природата не реши така), защото педалите се раждат такива, а не стават(за разлика от войник, бияч и т.н.). Е има и примери(от миналото) как може хетеро да се превърни в хомо, но това не става само с показването на педали в филми, а е дълъг процес. Ако беше иначе, вече щеше да е пълно с педали, а не някъде в бъдещето. Само виж за няколко години как се разви метро модата и вече всеки трети е метрос... Същото щеше да е и с педалите, ако беше толкова лесно да се променя ориентацията.

11. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Аз пък изпитвам злоба към вероятността, някой ден децата ми да гледат как два вмирисани анорексични негра се лижат на публични места, както е в УК в момента...

12. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    318
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    нещо съм изостанал ...що за чудо е това "метро мода" ?

13. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Интересно тогава защо в разни племена не се реждат(Cultures without Homosexuality: They Do Exist! | rethinkingtheology примерно, има и други), а в нашата "велика" цивилизация, където ни облъчват се "раждат" все повече и повече? Естествено един човек на 20+ години едва ли ще се изпедерасти, ама едно дете на 7-8, като го пооблъчат 10-тина години и го има за съвсем естествено вече?

• Like Like x 2
  14. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като си за - никой не те спира да се облъчваш по цял ден ако искаш, ама аз като съм против, от къде на къде ще ми ги натрапват навсякъде? А точно околната среда има най-голямо влияние върху човека, т.е. колкото повече гейове има там, толкова повече ще се появяват, просто са още малки тия дето ги облъчват, ще видим след 10-15 години какво ще стане.

15. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Че ти може да си ЗА робството тва не те прави ПРАВ

Разбиранията са ти развалени още от фундаменталностите

Нека ти посоча малко ГЕЙ цивилизации, които са контролирали голяма част от света :
    Рим, Египет, Персия, Гърция, Монголия, Наполеонова Франция - хората са се шили, с който са си искали и на никой не му правило впечатление.

Такива проучвания, които са изградени на базата на предубеждения с цел да спечелят малко пари от ограничени създания, които им споделят възгледите са нещо много често срещано.
    Сега ще трябва да падна на нивото и да използвам малко малоумен израз, но " хомосексуализма" съществуваоще от преди хората и през цялото ни съществуване, единствената разлика сега е, че обществото постепенно почва да го приема за нормално, което е ЧОВЕШКОТО нещо в случая.

Хора като теб искрено ме забавляват как сами попадат в собствено изградените си капани и си стоят с капаците за да се чувстат удовлетворени с убежденията си. За да си излезеш от зоната на комфорта се искат топки. Имаш толкова много пропуски във възприемането си, че ако трябва да почна да пиша накрая никой няма да ми прочете поста. Приключвам с тоя спор живей си с нацистките възгледи

16. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Какво общо има робството - аз казвам, че ми пречи МЕН ЛИЧНО да ме занимават, не че съществуват изобщо. Не виждам кой друг може да е прав по въпроса с какво да ме занимават мен. От къде накъде някой ще ме облъчва с нещо, което не искам - питам вече няколко пъти, но ми се обеснява какво ли не друго. Това, че е имало гей цивилизации, не противорече на това, което съм показал - има култури без нито 1 гей, дори без концепция за гей, т.е. явно гей не се раждаш. Човешко е да го приемат, и аз го приемам, но НЕ ПРИЕМАМ ДА МИ СЕ НАТРАПВА и ДА СЕ НАТРАПВА ДЕЦА по всякакви възможни начини, което отново няколко пъти съм написал, ама е нямало кой да прочете.
    П.С. А относно паданнето до нивото - прочети си последната част от поста, след това намери подобна в мой.

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +365 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Виждам,че сте се разгорещили само да ви кажа: Няма никакви научни доказателства, заради които да се твърди, че хомосексуалността е нещо вродено. Т.е. педал се става, не се ражда !!! До '92-ра година в България това е било болест ( в психичните разтройства ),която се е лекувала ! Не знам точно коя година СЗО ( световната здравна организация) я маха от квалификацията на болестите,обаче това става под натиска на гей активистките организации ( не поради научни доказателства)
    Твърди се, че произходът на хомосексуалността са специфични семейни взаимоотношения в детската възраст.
    Както и да е, не сериалите и филмите, или общественото мнение(което умишлено се променя по тая тема,чрез същите и други)ще направят някое дете хомосексуално,но ще помогнат доста,ако то е в труден момент и е объркано.Защото то няма да знае че хомосексуалността не е нормалната сексуалност. Това е основния проблем. НЕ трябва от малки да се учат,че това е нормално! От етапа да се търсят правата се стига до етапа да се пропагандира и да се налага в обществото хомосексуалността.

Защото на Mitkos i Spitfire им е лесно, след като са осъзнали някакви неща от житейския си опит и вече са се изградили като личности да не им пречат подобни неща. Но в случая проблемът е малко по-голям от това на тях какво им пречи или не :)

• Like Like x 4
    • Agree Agree x 2
  18. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    В смисъл длъжен си да го гледаш ли?
    В руското и китайското кино няма гей сцени, не е като да нямаш избор :)

Твърде много се впрягаш с това облъчване по мое мнение. Всяко чудо за три дни.
    Виждам че избягвате паралела с правата на жените, но нещата са доста сходни. На мъжете не им е било морално някак да са равнопоставени на жените (или по-скоро не им е било угодно). Нелепо е било да се твърди, че момичетата са достатъчно умни освен да мият чинии и да правят с*ки да вършат и интелектуален труд. Минало-заминало, в момента на никой не му прави впечатление, че жените работят почти всички професии както мъжете и дори носят дънки гадините!
    След време и тази гей-драма няма да е вече драма, а нещо нормално.

19. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    А изпитваш ли злоба, като видиш как напарфюмирани каки с големи цици, се ближат? Разлика има ли?

20. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +104 / 8 / -2
    Покер ръце:
    е затва продължавам да влизам тук, малко смях сутрин винаги е гарантиран :) + тоя пича със стейка, само христо липсва да ми каже нещо ново за циганите и програмата е пълна

• Like Like x 4

Сподели страницата