1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Първите два фрийрола (за ръце и рейк в залите на Betsafe/Betsson) с пакети за Grinders Summer Camp са вече в лобито на мрежата. За повече инфо четете в темата на промоцията. Ако смятате, че сте изпълнили изискванията, но не сте автоматично регнати за турнира, ни пишете веднага по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Best line for represent strenght?

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Tapun4o, 16 януари 2013.

1. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Table Anon Holdem 22 100 Max (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player 1 22 100 ( $120.28 USD )
    Seat 2: Hero ( $255.17 USD )
    Seat 4: Player 4 22 100 ( $100.18 USD )
    Seat 5: Player 5 22 100 ( $117.15 USD )
    Seat 6: Player 6 22 100 ( $132.66 USD )
    Player 5 22 100 posts small blind $0.50 .
    Player 6 22 100 posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :6d: :7d:
    Player 1 22 100 raises $2.50
    Hero raises $8.00
    Player 4 22 100 folds
    Player 5 22 100 folds
    Player 6 22 100 folds
    Player 1 22 100 calls $5.50

FLOP
    :3h: :Tc: :Ah:
    Player 1 22 100 checks
    Hero bets $11.00
    Player 1 22 100 raises $30.50

Table Anon Holdem 22 100 Max (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: Player 1 22 100 ( $161.59 USD )
    Seat 2: Hero ( $212.17 USD )
    Seat 3: Player 3 22 100 ( $100.50 USD )
    Seat 4: Player 4 22 100 ( $200.50 USD )
    Seat 5: Player 5 22 100 ( $113.65 USD )
    Seat 6: Player 6 22 100 ( $132.99 USD )
    Player 3 22 100 posts small blind $0.50 .
    Player 4 22 100 posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :Tc: :7c:
    Player 5 22 100 folds
    Player 6 22 100 folds
    Player 1 22 100 raises $2.50
    Hero raises $8.00
    Player 3 22 100 folds
    Player 4 22 100 folds
    Player 1 22 100 calls $5.50

FLOP
    :6s: :Qd: :5h:
    Player 1 22 100 checks
    Hero bets $11.00
    Player 1 22 100 raises $32.00
    Hero calls $21.00

TURN
    :9d:
    Player 1 22 100 checks
    Hero checks

RIVER
    :Kc:
    Player 1 22 100 bets $54.00

Здравейте, това са две почти последователни ръце на Анонимка маса. Противникът е агресивен, аз в неговите очи също, борим се за пространство така да се каже :), обаче нямаме много ръце заедно, за да дам някакви точни ридове. Нещо от сорта на 29/22/9 беше. Аз съм с подобни статс за сесията с малко по-висок 3бет.
    Имам следните два въпроса:
    1. Коя е най-силната линия която мога да приема, за да репрезентна максимално широк валю рейндж постфлоп. Така както се изиграха ръцете според бордова текстура и сайзинги ми се стори, че противника ми плейбеква и се чудих как е трябвало да подходя :eek: ?
    2. Има ли въобще смисъл продължавам в тези ръце с-у агро рег, когато сме на анонимка - т.е. няма да имаме дългосрочна история?
    Мерси!:)

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,878
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +670 / 14 / -20
    Покер ръце:
    Здравей,

от всичко което си дал като информация ми се струва, че и сам си си отговорил на въпросите, но да ти кажа и аз какво мисля:):

-Абсолютно си прав, че когато играем анонимна маса няма да имате дългосрочна история, много по-важна би била моментната динамика в "мача". Т.е да следиш за големи потове, които той печели/губи(не само срещу теб а срещу другите играчи на масата), за това да го атакуваш точно в момент, в който той би изглеждал разколебан след някоя голяма загуба/поредица от загуби и когато можем добре да репрезентнем рейндж/ръка според борда.
    -Това че си усетил, че се бори за потовете повече от необходимото е и причина, да затегнеш линиите си на игра, т.е ти вече си постигнал ефект от по-лууз 3бетовете си и сега трябва да изчакаш удобен момент и ситуация, в която да го стакнеш/да му вземеш голям пот.
    -Линиите на игра, които са най-неприятни за опонента, когато сме в позиция очевидно са бетове на всички улици. В конкретните ръце обаче не виждам смисъл да продължаваш(просто картите, които подобряват нашия рейндж(този който представяме) са доста малко и в двете ръце и ще ни бъде трудно особено срещу агресивен и недоверчив опонент.

3. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +84 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Напълно съм съгласен с казаното от Зографа.
    Ако мислиш че човека плейбеква и ще създва проблеми най-разумното нещо което можеш да направиш е да изчакаш просто по-силна ръка пре с която да го 3бетнем и съответно да го стакнем когато се опита да се прави на ''хитър''.
    Чрез марджинал 3бетите ни (дори да са в позиция с ръце в които има идея) наливаме допълнително масло в огъня.
    Също така трябва да имаме в предвид и стаковете които са 120 и 160бб .
    Най-лесният аджъст според мен е да изчакаме подходящият момент (ръка) и да стакнем неверника.
    Ако веднъж му вземем 150бб ще му е трудно да навакса с плейчетата си особено като ни е ооп.
    Според мен след като му вземем стак може да се измисли нещо за допълнителен тилт :)

Между другото флоута ти 2-рата ръка изобщо не ми харесва с ръка без никакво екуйти. Ако поради някаква причина съм колнал флопа с тази ръка (най-често мисклик) бих си бетнал търна, но пак казвам флоута не ми харесва изобщо и незнам какво трябва да се направи освен фолд на флопа.
    В случая той те е изкарал от твойта игра не ти от неговата което е проблем.
    Според мен доста трудно се бие сляпата агресия със сляпа агресия.

Последна редакция: 16 януари 2013
  4. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за изчерпателните коментари :)
    Пожелавам Ви успех в инициативата за вдигане нивото на форума! Ще опитам да допринеса с каквото мога и аз като потребител:)
    Jully флоутнах втората ръка, защото чек-рейза му с този размер на този борд не репрезентва почти нищо и предполагах че ще се откаже след като му колна. Не бетнах търна, защото мисля, че с по-широк валю рейнжд бих чекнал търн и бих колнал ривър, отколкото да бетна търна, защото очевидно той нищо не репва и ще искам да извлеча макс валю ако имам ръка и ще го лиша от възможността да ме чек-шипне блъф на търна , защото и моята линия, ще клони повече към флоут ако бетна търна.
    Поздрави!

5. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +84 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Съгласен съм с мнението ти.
    Аз обаче си бетвам търна почти винаги (особено като дойде тази карта).
    Лошият трябва да е супер трики за да отиде за ч/р ч/шав на този сух флоп и на този конекнат търн. Въпреки че от този май всичко може да се очаква :)

Сподели страницата