1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Бъдещето на покер ?!

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от DevilsTime, 26 декември 2014.

1. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    734
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +91 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Дойдоха празнците и некакси ми остават свободни часове от 1 до към 4-5 и както предполагам повечето от вас си правят ретроспекция на годината така и аз. И ми нахлуват някакви ментални мисли свързани с покера и живота. Осъзнах, че подсъзнателно от както се занимавам с това нещо не съм бил сигурен дали искам да го правя цял живот и респективно съм използвал този факт за извинение пред себе си, че съм посредствен и не влагам достатачно в развитието ми в тази сфера. През последните 3-4 години съм го възприел като средство за изкарване на не лоши пари за България, с които мога да си живея окей, да си правя квото ми е кеф и т.н. Изкарах си бакалавара остава ми още малко от магистъра и почвам да осъзнавам, че дефакто до голяма част уча за да не ми се налага да взимам все още решение относно професионалната ми реализация за на пред (това бтв не значи, че няма валю в ученето дори и да си решил твърдо да се занимаваш с покер, защото ако си достатъчно умен да четеш между редовете може да си извадиш много поуки, които да ти помогнат да се реализираш социално, имайки пред вид, че това си е доста голям проблем за много покер играчи според мен, а пък и да не говорим, че ако си избереш готина специалност тя може да ти отвори очите за много неща в света). И така осъзнавам, че съм посредствен и никак не ми се иска да изоставя покера и многократно съм си мислил, че плюсовете от него са много голями и като добавим факта, че не ми се робува на мазни лизогъзци, много клонят везните към него. ОБАЧЕ, замислих се за играта и по-конкретно колко се е променила само от черния петък до сега и темпото, с което тя става все по трудна и трудна е плашещо. Респективно си мисля дали след 10 години примерно тя няма да е до такава степен професионализирана, че всичките усилия, които се влагат в нея няма да станат с по-малко валю, от това, ако си избереш друга сфера за реализация. И реално дали няма да съжалявам, че съм си избрал този път и да се окаже, че съм на 30 примерно без никакъв друг опит, а играта вече да се озверила до толкова, че да ми е апатична.

Та бла бла дрънкъм аз но конкретния ми въпрос е как всеки вижда и си представя бъдещето на покера след 5-10-20-30 години, монополизирането на пазара от старс, дали "комарджиите" в покера няма да намаляват тенденциозно и т.н. И мислите ли, че валюто от усилията, които хората влагат за игра, учене и т.н. няма драстично да намалее ?

2. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,617
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Само времето може да покаже отговорите на тези въпроси,защото има прекалено много променливи в развитието на играта и на нейния пазар.

Константите обаче също не са малко:

-комарджиите няма да изчезнат( казина и залагания има от хиляди години ). Причината е алчността на хората, която е непреходна,а в съвременния свят дори ескалира.

-мързела е фактор,който не може да се пренебрегва при голяма част от протата

-валюто от учене и усилия няма как да намалява, тези неща ни държат в крак с развитието на играта. Колкото и да се развива тя, все пак се развива от хора.

- ментала в играта е толкова дълбока материя,че винаги ще бъде фактор равен или по-голям по значение от техническите познания. А той най-трудно се развива и усъвършенства (поне според мен)

Сериозният проблем е пазара,понеже трафика постоянно пада навсякъде. Мен това най-много ме притеснява. Но от друга страна - при някакъв световен икономически растеж (поредния балон,който няма как да не се надуе) този проблем би следвало да се реши.

Та с 2 думи аз съм оптимист.

3. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Много хубава тема. Според мен да разчиташ само на покер не е оферта. Имам предвид, че щом досега не си се реализирал "професионално" в този сегмент вече е малко късно. Иначе е ясно, че много хора се издържат и ще продължават да го правят от покер. За мен лично покерът е супер подходящ "допълващ бизнес", но изобщо не е лесен. Все пак той помага доста като начин на мислене в доста други сфери.

4. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    596
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Аз гледах някакво интервю за което стана на въпрос дали може да се живее от покер атм , та човека каза (не помня кой беше) , за момента да изкарваш 500к+ на година от покер е трудно , но отвори ли американския пазар ще има пак " покер бум"

5. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,092
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Има ли някакви новини какво се случва с американския пазар?
    Това е огромен бизнес и едва ли затварянето на този пазар е спонтанно хрумване. Та очаква ли се все пак да има промяна и то по-интересното ще бъде ако се отвори с каква регулация ще бъде.

6. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    596
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
  7. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Верно е тегаво да се изкарват по 500к+ на година от покер, за това няма смисъл да се губи време в игра. Много по-добре е човек да се захване с някоя от многото други дейности в България, от които лесно да печелим по половин милион на година.

8. dekaimetan

dekaimetan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За какво да си тровиш нервите с покер..като за 2 3 месеца търсене на работа..ще си намериш някоя работа за 400 лева.

9. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Интересно как ли лесно се печели по 500 000 на година.

10. mitkos

mitkos
    Expand Collapse

Съобщения:
    1,092
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Последна редакция: 29 декември 2014
  11. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    596
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Е обв за някаквите американци 500к е по различно отколкото за нас :)

12. mitkos

mitkos
    Expand Collapse

Съобщения:
    1,092
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Колкото и да е различно средната надница е около $20/час.

13. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Американец с 500к долара годишен доход се счита за богат!

http://www.usnews.com/news/articles/2013/03/29/the-10-highest-paid-jobs-in-america

Общо взето за да ги изкаарваш тези пари или трябва да си бизнесмен или голям мениджър в голяма компания или на wall street. И във великото us половин милион си е половин милион...
    Не знам защо си мислите, че средния американец е супер baller, обаче истината е много различна. Всичко над 6 цифри се счита за много висока заплата там.

14. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Ето: При това става въпрос за брутен доход

HOW MUCH INCOME DO YOU NEED TO BE CONSIDERED RICH?

Instead of just saying what I think, I’m going to share my thoughts on various income levels per person for populations living in coastal cities such as San Francisco, New York City, Los Angeles, Boston, and Washington DC and work out the answer. The idea is to focus on the more expensive parts of America, which can therefore translate into living in other expensive countries in the world such as Paris, Hong Kong, London, Tokyo. Of course, if you move to much cheaper places, you’ll be considered that much wealthier.

Various Income Levels

$50,000: Not rich, but lower middle class. After contributing $22,000 to your tax-exempt 401K and IRA, you are left with $28,000 in gross income to live. With an effective tax rate of about 15%, you have about $24,000 left after taxes. $24,000 or $2,000 a month is enough to live a frugal lifestyle, however, you’ll probably want to find a partner who makes at least $20,000 a year to be comfortable with a family.

$100,000: Not rich, but middle class. After contributing $17,000 to your tax-exempt 401k, you are left with $83,000 a year in gross income, and ~$62,000 net income based on a 25% total effective tax rate. Notice there is no more $5,000 tax-exempt IRA contribution because you make over $68,000. That’s right, the government doesn’t want you to save money if you make over $68,000. Hopefully, you are following my savings guide and saving another 20% of your after tax income, equaling roughly $12,400 a year. You’ve got around $40,000 to spend on whatever you want and you’re breathing pretty good now.

$200,000: Upper middle class. After retirement contributions, you are left with $178,000 in gross income, leaving you with roughly $125,000 in after tax income. You boost your after tax savings rate to roughly 30%, leaving you with about $87,500 left. By the time you are making $200,000 in your career, you’re probably in your 30s or older and have a mortgage and kids to consider. Kindergarten/daycare may run $15,000-$20,000 a year, followed by $30,000-$40,000 in shelter costs for a reasonable home. You’re left with $20,000-$40,000 to spend on food, travel, groceries, gifts, lessons, and so forth. Not bad.

$350,000: Still upper middle class. After retirement contributions, you’re left with $333,000 in gross income, or roughly $250,000 in after tax income. With a 30% after-tax savings rate, you have $175,000 left to spend. Your family has grown to 4, and you seek a bigger home. An average 3 bedroom, 2.5 bath home in a good area in San Francisco will run you about $1,300,000 to $2,000,000. We’re not talking anything super fancy at 1,800-2,800 square feet. Your mortgage at 3.5% on $1.1 million will therefore cost around $60,000 a year + $15,000 a year in property taxes. I choose $1.1 million because that is the maximum level for mortgage interest deductibility. As a result, you’re left with about $100,000, or $8,333 a month in after tax income for school for two, travel, food and so forth. You’re doing well, and if you are frugal, you can certainly save more than $75,000 a year in after tax money along with the $17,000 401K contribution.

$500,000+: You are rich! With $483,000 in gross income after maxing out your retirement contributions, you have about $300,000 in after tax income (effective at 35%, which includes 10% state). That’s right, you are paying around $183,000 in taxes alone, yet the government still wants to take more from you! Undeterred, you crank up your savings to 35%, and put away another $105,000, leaving you with $195,000. Subtract $70,000 for annual mortgage/property tax leaves you with $125,00. Then subtract another $40,000 in tuition for two. With around $7,000 a month in money available for travel, food, entertainment, goods, gifts, you are sitting pretty, especially since you are putting away away $122,000 a year in savings.

- See more at: http://www.financialsamurai.com/how-much-income-do-you-consider-to-be-rich/#sthash.GQQ0h3Mt.dpuf

15. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Според мен покера, ще залязва все повече и повече. Не е хубаво да се ограничавате само с него.

16. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    500к са си 500к :)
    Дори през най-добрите години на покера, 500к са изкарвали много малка част от хората.

Мнения от рода на това, че покера ще залязва са несериозни и необосновани.
    Честно казано в момента е най-лошия момент за покера до сега. От сега би трябвало да започне да върви нагоре. Върви се в посока регулиране на пазара, което може да е лошо за рейкбека, но за привличане на риба, това е повече от супер.
    Все пак когато ти пуснат реклама за легална зала си е друго.

Да, ще отнеме още време за да започнат да обединяват лицензираните пазари, но със сигурнос това е крайната цел. Вече видяха, че да разделят пазарите не е в ничии интерес.

А относно трудноста на играта, еми тя играта си еволюира. Както е с всяко едно нещо.
    Хората които искат да изкарват пари от покер, трябва да се трудат. Не става - сядаш и печелиш.
    Не познавам играч, инвестирал достатъчно време в учене, който да е губещ...

Също така съм и съгласен с toxic, че не е добра идея да се ограничава човек само с едно нещо. Всеки си има глава на раменете и трябва да измисли какво да прави със спечелените пари :)

17. atimbalanda

atimbalanda
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    178
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +49 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Baazov не ми изглежда глупав, нито пък и хората,които е трябвало да убеди за да получи тези пари. .Просто трябва да мине малко време за да си оправят политическите глупости.

Доколкото съм запознат ,той е предвидил и се справил с доста неща ,които му бяха пречка. Едно от тях мисля че беше,че Amaya не са оф шор компания и т.н. Тоест нови данъци и разходи,а се съмнявам това да им е целта .Сега само чакаме американците да удвоят бизнеса :)

18. Sanz87

Sanz87
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    212
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

Данъците в БГ не са такива и това доста променя нещата! Тук и със 100-200к си ЦАР!

19. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    За тука махаме една нула

20. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    95
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +29 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Във всяка една сфера правиш ли 500к значи си супер талантлив и полагаш 2 пъти + повече усилия от др.

В началото онлайн покера е бил нещо ново даже повечето хора са били скептици, че има шанс за развитие.Тогава и най-вече в бума всяко хлапе с над средното IQ и малко усилия е мелел.

Ама това няма как да е вечно и следва естествения си път... Хората разбират, че има пари там, налазват хора с воля, желязна дисциплина и желание за себеусъвършенстване и изравняват трудноста както във всяка др сфера - искаш ли успехи трябва работа.

Малко са хората които правят 100-150к+ и имат свободно време.Не са толкова много и тея които ги правят изобщо.

Който иска да е както в началото да не се надява, а да търси бум някъде др(на някои хора това им е играта да скачат от сфера на сфера и да търсят възможности ама и тая игра не е хич лесна)

В покера ние сме просто едни работници които сами си определят времето и бюджета колкото по-квалифициран толкова по-добре но все пак работник.

За тия които искат да забогатяват им трябва по-скоро финансова грамотност,пестеливост и добри инвестиции(ако се оделят по 200лв на месец и им се прави 15% възвръщаемост на година след 30 години ще са 1,4млн)

Всеки много успял човек тръгнал от 0 е успял не заради парите а заради това, че обича това което прави.Парите идват в последствие.

За бъдещето на покера съм оптимист.И аз мисля, че в момента е най-зле от както съществува и, че по зле не би трябвало да става, а само по-добре.Най-голямата заплаха за онлайн покера са бъдещите ботове имо.

Последна редакция: 31 декември 2014

Сподели страницата