1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Bankroll management

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от nev3rm1nd, 23 януари 2015.

1. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Здравейте грайдъри,

Бих искал да ви попитам с каква банката играете на различните нива? При колко БИ и какви условия можете да се решите да играете на горното и съответно на долното ниво? Например аз разполагам с около 40-50 БИ за 100нл, но не чувствам достатъчно сигурен в играта си и за това миксирам 50 и 100нл.

2. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Много зависи от стила ти на игра и съответно вариацията ти. Аз лично за професионалист, препоръчвам минимум 100 входа, като за мен 200 входа е оптимално, за спокоина игра.

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +447 / 10 / -17
    Покер ръце:
    500 входа 1000 входа... аре стига излагации, за нивата до 100нл можеш да си спокоен с 40-50БИ естествено зависи в колко зали играеш но ако залата е 1 и не теглиш някакви покъртителни части от банката си всеки месец 40-50би са абсолютно достатъчни.

4. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Имаме 40-50 би за 100НЛ, на колко би загуба трябва да спрем да играем 100нл и да играем само 50нл ?

5. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +367 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Не са излагации,Зограф, а реалности. Това че на тебе ти връзва не се коментира :D
    С под 80 би е несериозно да се играе в днешно време.

6. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    кви 40-50би , ултра несериозно е това.

7. niko38

niko38
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    85
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +15 / 0 / -0
    Покер ръце:
    40 би са предостатъчни , ест ако не си някой тилтак да лискаш яко :) тука специалистите казват 80 100 200 би - може ако губят на сесия по 20 би което ми се струва несериозно

8. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Хора, май рънвате добре :)

9. NikolaT

NikolaT
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    41
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +12 / 0 / -3
    Покер ръце:
    80 би еххеее има да си играйкаш :) спокойно можеш да изгубиш 30 и да си легнеш да спиш :) и утре ще си ги върнеш от регуларите :))

зареждам си картата и хоп сядам на масата бум седнах на маса с 100 лева :) чеквам акаунта си ааа имам 9900 баси кефа .

хора това не е сериозно.

Последна редакция: 23 януари 2015
  10. bonev70

bonev70
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    325
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Моето мнение,че бройката не може да е точна,а за всеки е различна зависеща много и от броя на масите.Мисля,че ти сам си дал правилния отговор като казваш,че не се чувстваш спокоен с 40-50БИ.
    Играй с толкова колкото се чувстваш спокоен и да не се налага някой път да почнеш да просиш пари по форумите.

11. Desis

Desis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    337
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:

lol

12. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +447 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Загубата на 50би на нива под 100нл за 60 000 ръце говори че проблема е основно в нас. Дали сме играли когато е трябвало да почиваме, дали сме си спестили тъй нареченото "учене", дали не сме тейбъл селектвали достатъчно... а понякога и всичко това на куп. Това е драстичен суинг, който имайки предвид качеството на играчите по тези нива би трябвало да постави под въпрос основно нашата игра, подготовка, нагласа, умения и моментно психическо състояние.

Прост съвет при голям суинг надолу - почивка 1-2-3 дни без абсолютно никакъв покер, малко по-задълбочен анализ следващите 1-2-3 дни(то това е добре да бъде постоянно), може да вземете някой урок, да накарате някой да ви погледне тракера, да си поговорите с вашите покербъдита повече от колкото обикновенно. Сваляне на 1-2 нива и игра с къси сесии с максимална концентрация на малко маси в следващата седмица.

Последна редакция: 24 януари 2015
  13. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    +1 zografa

14. cnapta4e

cnapta4e
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    154
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    35-40 би винаги са ми били достатъчни за микро и лоу стейкс.

15. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    По-важно е един играч да има дисциплината да слиза на по-ниски нива. Има прота, които играят със 17 БИ. На теория 40БИ даун суинг, ще се случва много рядко и 50БИ са достатъчни. Това при положение, че играете със девиация 80bb/100ръце. При стандартна абц игра HE 6-max до 1NL е толкова . На практика не е така, защото софта нарежда картите. :D
    Ако един играч е дисциплиниран и има самоконтрол, спокойно може да играе с 50БИ абц. Когато загуби 25БИ слиза на долното ниво и играе там докато не възстанови.

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    То може и с 30 стака да качваш, ако ще свалиш нивото като загубиш 5. Всичко е строго индивидуално.

17. palavIVO

palavIVO
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    28
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здрасти, и аз да си кажа реалността ... навремето ме учеха в един друг сайт да играя с 25 стака ... от 3 години играя в Прима и на сесия от 3часа имам суингове от + 15 до минус 15 стака ,което е брутално .... играя 25/21 с 8 3 бет стд рег ,не тилтвам и не правя спю .... така ,че под 50-60 до 100 стака за ниво вече на нивото на покера в момента ми е хипер несериозно и измислено ..... и да не се лъжем покера малко или много се променя и всеки ден не знам къде се намирам ....добре .че не си гледам банката ,която е 100 + бай ина и добре ,4е има РБ ....тва е ....

18. Peio

Peio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    182
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 2 / -2
    Покер ръце:
    50-60 стака са достатъчно и според мен реално погледнато, но има и доста други странични фактори, които са важни като това ще ти се налага ли често да теглиш от банката си, стил на игра, тилт контрол, качество на играта ти спрямо опонентите, срещу които играеш ( като според мен това е и най-важният фактор за това с колко БИ да играеш), дисциплина да сваляш нивата, когато се наложи, но пък това може да ти действа демотивиращо или да разтройва качеството на играта ти...
    Най-важното е според мен да се чувстваш комфортно на нивото, на което играеш! Иначе и аз съм за по-нити банкрол мениджмънт!

19. Tumbleweed

Tumbleweed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    517
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +86 / 4 / -3
    Покер ръце:
    играя 25/21 с 8 3 бет стд рег ,не тилтвам и не правя спю

Ако е така вече щеше да си 1к неспюлващ рег (не се заяждам)

Всичко строго индивидуално, както при всичко останало. Подкрепям и на Зографа мнението.

20. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,015
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Това, че не тилтва и не спюва не означава, че е достатъчно добър да отиде толкова напред, просто е една от много предпоставки.... А ако е същото момче, за което си мисля на 20нл в прима, значи е единствения дето не прави мега глупости в сравнение с всички други ( най-вече българите дето трябва да печелят всяка ръка )

Сподели страницата