1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Банкова сметка

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Sergo90, 24 юни 2011.

1. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Та досега бях в германия и тук имах две банкови сметки,и при всеки банк уитдроул или мб теглене,не плащах никакви такси,но доколкото знам ситуацията в БГ не е такава
    Моля по запознатите да ме посъветват къде да си открия сметка и защо :)ест приоритет са ми най-ниските такси,защото още не съм ВИП във МБ (ако стана ВИП,ще се промени ли нещо?)
    Мерси предварително ;)
    П.С МБ ми е във евро

2. Krigger

Krigger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    200
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    за лични сметки мисля , че най-ниските такси са в ЦКБ и в Първа инвестиционна банка

3. pkrjunkie

pkrjunkie
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    69
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бегай далече от Райфайзен, Пощенска и ДСК. Първа инвестиционна е добре, СИ банк е добре.

4. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако искаш да разполагаш с парите си за 1 ден - Райфаизен (аз съм на нея 20 лева стоят в сметката ти (салдо) и ти взема всеки месец към лев - два ) ,но мисля че от МБ към райфаизен няма такса ,понеже не е м/у банков превода .Мб за БГ е райфаизен сметка (извода си го прави ти )
    Все още не разбирам ,защо хората казват по далече от тях .Аз за година и половина нямам оплаквания гледал съм обмените курсове на райфаизен и ПИБ почти еднакви ,но явно всеки си брани своето като най-хубаво .
    П.П Дали сега някой ще се заяде за райфаизен-а :)
    П.п2. Бил съм на Пощенска банка (тя е най-зле заради 21321312 слифтове.. )и на ПИБ съм бил - по-зле е от РББ заради времето на трансакция и таксата от м/у банковият превод ... -мое мнение

Последна редакция: 24 юни 2011
  5. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    оферта ли е направо да си тегля със банков трансфер към Раифаизен примерно и да не използвам МБ :?

6. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тогава най-вероятно ще те обръснат за м/у банков ,ако така ще правиш си намери банка с ниска м/у банков-а такса :) (а това сиг. няма да е РББ там всички такси са високи ... австрийска му работа ..

7. fakiranp

fakiranp
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    ЦКБ или ПИБ,а Пощенска банка наистина не е оферта.

8. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мисля че не е оферта, защото от МБ към БГ банков трансфер може да се прави само в лева, демек минаваш през превалутиране, където МБ яко ебе. За това е най-добре според мен да си теглиш от картата на МБ от банкомати на Райфайзен и тва е. Даже не е нужно да си правиш сметка никъде.

9. pkrjunkie

pkrjunkie
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    69
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    E 1-2 лева на месец добре ли са ти, при положение, че ги няма в СИ банк и в ПИБ? А такса за захранване на сметка добре ли е? А малоумни служителки във всеки един от клоновете пак ли е добре? Мога да изброявам и още ма ше речеш, че се заяждам...

А иначе Серго, най-добре е да станеш ВИП, тогава преводите се правят директно от чужбина и няма значение в коя банка си в България.

10. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    mislq che ne me razbirash , govorex za direkten bankov transfer ot klienta kum bankata

11. pkrjunkie

pkrjunkie
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    69
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абсолютно винаги е най-добре, ако го позволяват условията за теглене от съответния клиент. Демек ако можеш да си депозирал с МБ, пък да теглиш с банков трансфер.

12. Krigger

Krigger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    200
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Quman лев два на месец е много за подържане , аз за 3 години поддържане на разплащателна сметка в ПИБ съм платил 1,11лв :D без да съм задължен да имам налично салдо.

Серго попринцип таксите при нас за високи поради причината , че не сме в еврозоната още и при преводи към разплащателна сметка Еврата минават първо през TARGET и после чак през българската БИСЕРА и чак тогава ти се заверява сметката.Друго е обаче при превод към дебитна карта , което сигурно знаеш ти е най-оферта стига да го позволява клиента. Наистина ти препоръчвам ПИБ имат вече и вуртуален клон , който е адски удобен и можеш да извършваш както активни така и пасивни операции през него.

13. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    3.40 e банковия трансфер от МБ към Банката и после отиваш и си ги теглиш без проблем и без такси.

14. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако МБ ти е в лева да...иначе не е баш така

15. Krigger

Krigger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    200
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    говоря от клиент към банкова сметка не от МБ към банкова сметка.Нормално да е 3,40 МБ-финансова институция , клиента - юридическо лице има малкаа разлика

16. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Krigger ,а колко си дал за м/у банков трасфер на мен ми казаха 1.50 на трансакция и ко се оказа ,че по-добре 1.20 на месец отколото 1.50 всеки път когато теглиш,а аз тегля често поне 2-3 пъти на месец проста сметка 4.50 .Салдото винаги когато си затворя сметката ми го връщат ... за мен РББ не е хубава банка ,но за МБ->сметка не виждам какво може да е по-добро ? Ако господин серго е решил МБ--> сметка РББ ,всичко останло там не е добро :)

17. craps

craps
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    35
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    първа инвестиционна определено.Правиш си една сметка в долари и една в евро с по 1 дебитна карта Visa electron към тях.Депозираш си в залите с деб карти, в зависимост от валутите и теглиш с директен банков трансфер към същите сметки, ако клиента има такава възможност и си идеален.

18. Jorga

Jorga
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    308
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Sergo az sam na CCB ot kakto sam pochnal da se zanimavam s online razplashtaniq, v izvle4eniqta mi ne namiram taxi za tranzakcii, osven ako ne teglq ot ATM na druga banka - max 1.20 ot bankomat na DSK

19. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +358 / 4 / -8
    Покер ръце:
    ЦКБ или ПИБ, ставаш и ВИП в МБ и не се занимаваш с други щуротии :)

Задължително тряа да станеш ВИП , ако ползваш МБ от България .

20. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз имам 2 сметки (ЦКБ и ДСК) до сега съм нямал проблем с нито една от двете.
    ДСК мисля беше около 2лв таксата на месец, а ЦКБ лев и нещо. Аз тегля и депозирам с visa electron(директно в клиента) което си е най-евтино.
    Но сега да отбележа един голям + на ДСК който споредм мен би се харесал на всеки:
    Така известния ДСК Директ - предполагам повечето знаят, но все пак.

"ДСК ДИРЕКТ предлага следните електронни канали за своите клиенти:
    Телeфонно Банкиране чрез Call Center на Банката
    SMS услуги
    Интернет банкиране
    РС банкиране (само за бизнес клиенти)"

Това си е супер удобно, получавам sms на секундата когато се извършва какъвто и да е превод от и към сметката ми, по всяко време мога да си влезна в ДСК директ и да си видя кога къде, колко съм теглил-внасял какви такси съм плащал, абсолютно всичко си следиш online. Доскоро и ЦКБ си имаше електронно банкиране, което беше със сертификат, но сега го направиха само с ел.подпис.

П.П И всичко е FREEE!

Сподели страницата