1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

back up internet

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Ion4ef, 18 ноември 2010.

1. Ion4ef

Ion4ef
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    179
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Преди малко ми спря нета за минута-две докато имах зверски ръце на 2 маси и по половин стак в игра.:mad: Та май ми трябва някакъв back-up нет. И тъй като не съм ползвал мобилен нет до сега, въпроса ми е ще ми свърши ли работа в случаи като този? Най-вече достатъчно бързо ли се логва и има ли някакво значение от кой мобилен оператор е?
    Мерси

2. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нищо няма да те спаси.Ти докато се усетиш, че си дисконектнал и да закачаш другия нет и работата ще е game over...

3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Не може ли едновременно да си на 2 интернет-а? Някак си ако едния не работи - само да си смени на другия при нужда и да не стават такива шитни?

4. 2easy4me

2easy4me
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    165
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мобилният интернет е доста гаден от гледна точка на пускане, с мтел всеки път преинсталирам софтуера докато тръгне...

5. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам нет на globul и го ползвам като ме disconnectne докъто играя турнири. Иначе може да има приложение в ft/stars/ongame , където при disconnect има специална тайм банка. Може да го пуснеш за 15тина секунди.

Също има опция да си вземеш на vivacom някакви мегабайти без да плащаш месечна такса.

6. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Wirless + lan на различни оператори :)

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    И как точно става номера и може ли да се задава някакъв приоритет. Примерно да ти ползва LAN-а и ако го няма - тогава да минава на wireless-а?

8. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Еми аз съм с нет на Глобул на телефона, който ползвам и през wireless за лаптопа, но не мога да ги сменя от нормалния ми ADSL на Виваком да мина на Глобула за по-малко от 30 секунди.

П.С:Никой не отчита момента, в който има дилема лагва ли или дисконектва.А там се губи ценно време за реакция.

9. pits

pits
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    40
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Някой ако се взима насериозно http://www.pfsense.com/ ето с този безплатен софтуер и една щайга за 50лв. + доста настройки може да се направи (fail over i loadbalancing) на две интернет връзки

10. piskun

piskun
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    730
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Някой ако се взима на сериозно за него е ето това устройство: http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?pmodel=TL-R488T

Цената е около 200 лв.
    Работи на принципа на рутер, но може да се вкарат до 4 различни интернета, които да се настроят да работят ЗАЕДНО! Или просто като спре единия да тръгне другия.

Това е единственото сравнително евтино и наистина работещо устройство за да се използват няколко интернета едновременно без притеснения за превключване.

11. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Като добавка трябва да се ползват различни "големи" доставчици, много вероятно ако ползвате 2 LAN мрежи в квартала да са през един доставчик. Най-добре да са с отделни международни канали.
    Също така този рутер работи с ток, а не е рядък случай да стават аварии. За да е по-сигурен бекъпа е необходим един малък UPS за рутера и независима 3G връзка.
    Ако сте с лаптоп добре, ако сте с нормално PC и голям монитор, ще трябва малко по-голям UPS.

Това е теоритично сега въпросът е дали някой го ползва реално и може да направи тест като спре приоритетната линия за да види дали покер софтуерът няма да има проблем че го достъпват от различни IP-та в една ръка.

12. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За последното може да се пита съпорта.

13. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    up след 2 години застой.

TL-R470T и TL-R480T май пак стават. Според ръководството всичките имат функция за backup line с failover, но май реално не е така (май в едно ръководство за набутали всички съществуващи функции (не за този модел, а за всички) и само сменят името). Някой запознат?

14. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1 за mitkosa.
    Разбира ги нещата момчето.
    Жалко че отиде да живее на село :(

15. stefan0303

stefan0303
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ползвам оптичен интернет на Виваком а резервния ми е Близу. Проблема е че като спира Виваком спира и Близу защото ползват обща шахта. Какъв резервен интернет можете да ми препоръчате , който няма общо с Виваком?

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Трябва да се тества. Аз исках да взема MaxTelecom да тествам, но нямали от тези устройства който искам (с лан интерфейс).
    Иначе си взех рутер, ама не мога да го настроя :D

17. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бисквитките на макс телеком са най-добрия вариянт.

18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    За какво ми е таз бисквита, като няма LAN порт и като ми спре нет-а на компютъра няма да мога достатъчно бързо да сменя на резервния? Номера е като ти спече единия нет, автоматично да прехвърля на другия (failover).

Решението щеше да е от устройствата dsl 2 (понеже има LAN интерфейс, който може да се свърже към рутер), но в момента нямало никъде такива, понеже в София тествали следващата версия и не се заело кога ще ги пуснат (сигурно за коледа).

Иначе с рутер на routerBOARD е най-добре, понеже може да го настроиш както ти е удобно. Само дето настройката не е като другите рутери и трябва някой дето повече разбира

19. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    RouterBoard е за професионални нужди, не са за домашни поребители.
    Има много рутери които превключват интернета, има между няколко WAN-а и/или 3G/ 4G , но не съм се интересувал колко бързо и качествено го правят. Почти всяка марка има такива предложения на пазара.
    Тези например, превключват между WAN и 3G/4G. Модема се забучва на самият рутер.
    http://www.tp-link.com/en/products/?categoryid=202
    http://www.airlive.com/product/category/3G-4G
    Cisco, Netgear и т.н. също имат такива продукти.
    Има и с повече екстри, но нямам представа дали са читави.
    http://www.draytek.co.uk/products/index.html
    Ако има няколко маймуни на рутера е хубаво да има шейпинг (разпределяне/ограничение на трафика) за да има нет за всички потребители. Ако няма, когато един пусне торенти, другите умират.

Тука има мнения за MaxTelecom, ако са верни ...
    http://www.oplakvania.com/list/telekomunikatsii/max-telecom.html

20. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Аз затова се спрях на RB - понеже възможностите са много повече спрямо другите устройства.
    Цената също е добра. Примерно рутер на TP-Link с подобни възможности струва около 130-150лв, а взех ruterBOARD за 90 и то с wireless. Отделно няма да се чудиш дали някоя опция я има или не. Единствения проблем е в настройката, за която трябва да се чете е сайта на производителя или да намериш някой който разбира :)

П.С. И аз четох някъде, че Макс Телеком са пред фалит, но само така беше написано - без някакви конкретни данни.

Сподели страницата