1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Аз ли съм, ти ли си. ( преместени коментари от темата на wabbit )

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Rhaegar7, 29 април 2015.

1. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Това е така, защото теб те интересува в дадена ръка единствено да взимаш линията с най-високо ЕВ. Никъде в това определение няма нещо, което да е свързано с вариацията ти. Ако си позволиш да афектираш играта си от нещо различно от това да търсиш винаги линията с най-високо ЕВ, просто правиш глупости.

А свалянето на уинрейта също води до по-голяма вариация така и така.

П.С. Има един начин да си намалиш вариацията.. да играеш по-добре.

Иначе - аз имах предвид нещо съвсем различно с първия си пост.

Под вариация не визирам само флуктуациите на банкрола ти. Тя има някаква връзка с качеството ти на игра, естествено като играеш по-добре ще имаш по-малко даунсуингове.

Визирам просто вариацията в самата игра. Тя е напълно извън твоя контрол и всякакви опити да се опитваш да се противопоставяш на това само ти вредят, защото ти си представяш вариацията като нещо лошо и така - парадоксално - я правиш нещо лошо.

• Like x 4
    • Useful x 3
    • Winner x 1
    • Informative x 1
    • Optimistic x 1
  2. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Това е така, защото теб те интересува в дадена ръка единствено да взимаш линията с най-високо ЕВ. Никъде в това определение няма нещо, което да е свързано с вариацията ти. Ако си позволиш да афектираш играта си от нещо различно от това да търсиш винаги линията с най-високо ЕВ, просто правиш глупости.

А свалянето на уинрейта също води до по-голяма вариация така и така.

П.С. Има един начин да си намалиш вариацията.. да играеш по-добре.

Иначе - аз имах предвид нещо съвсем различно с първия си пост.

Под вариация не визирам само флуктуациите на банкрола ти. Тя има някаква връзка с качеството ти на игра, естествено като играеш по-добре ще имаш по-малко даунсуингове.

Визирам просто вариацията в самата игра. Тя е напълно извън твоя контрол и всякакви опити да се опитваш да се противопоставяш на това само ти вредят, защото ти си представяш вариацията като нещо лошо и така - парадоксално - я правиш нещо лошо.

3. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Благодаря за отговора. Явно всичко се свежда до това как човек тълкува самият термин. Има логика и мисля, че разбирам какво имаш впредвид.

4. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Не мисля, че има нещо относително в мнението ми. :)

• Winner Winner x 1
  5. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    @wabbitt някой ден ще ме разбереш, някой ден...., но не сега :)

• Dislike Dislike x 3
  6. thefan

thefan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Rhaegar7, на теория е абсолютно прав, но ако той или някой друг от играчите играещи тази игра можеха да приложат тази истина, те щяха да са станали милионери и тази игра щеше да е мъртва от години.
    Дори играчи известни с големите си познания в тази област като "sauce123" докато играе прави непрекъснато грешки, които на теория Rhaegar7 сигурно няма да ги направи докато философства в този тема.

Много е лесно да се даде такъв съвет на играч играещ микро нива, но да се приложи на едно високо ниво близо до перфектността е невъзможно за почти всеки покер играч играещ на тази земя.

За щастие аз съм тук да ти кажа, че има стотици играчи играещи далеч от перфектния покер, които си докарват годишно шест цифрени суми.

В процеса си на развитие умишленото жертване на ЕВ в много ситуации е полезно и задължително.
    Едно добро начало за всеки лов стакес играч е да си намери комфортната зона, която ще го предразположи към развитие.

Много ясно е, че ако не си перфектен играч имащ нужната мозъчна сила на този етап или да кажем си много опитен играч, излагайки се в много сложни ситуации, за които все още нямаш нужния опит да ги изиграеш правилно и дали въобще някога ще можеш да го направиш ще бъдат -ЕВ, а на теория +ЕВ.

Излагайки се на по-малко +ЕВ ситуации, които ние ги играем като -ЕВ може да се нарече намаляване на вариацията. Не може да искаме от един лов стайк играч да играе перфектно от самото начало. За това, ако не си гений, трябва да си избираш добре битките и да опитваш лека полека да намаляваш ситуациите, които са ЕВ, пък ние ги играем -ЕВ.

• Like Like x 3
    • Dumb Dumb x 2
  7. thefan

thefan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Предварително се извинявам за спама, ще си го позволя само веднъж в тази тема.

Почувствах се тъпо от това, което направи Spitfiree на моя пост, но след това се сетих / видях, че пича играе НЛ10 и НЛ20 от 07 насам и лекичко ми мина. Това не е случайно, че този човек не може да разбере какво пиша, а то е толкова елементарно. :(

Разбирам да сложи знак дезегрее, ама това с дъмпа определено не ми хареса.

8. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Тефан, няма добър играч, който да предпочете да пропусне ЕВ+ спот, за да си минимализира вариацията. Това са пълни глупости. :) Дори на турнир ще платят койнфлип с дадена ръка за сравнително ниско (и все пак положително) ЕВ, вместо да фолднат. Слабите играчи предпочитат да рационализират слабата си игра с оправдания, това което ти изписа звучи точно като техните оправдания. Няма никаква логика реално. Ако отиграването е ЕВ+, значи е ЕВ+. Един спот ако е труден или високо вариативен, това не прави правилното му отиграване по-малко доходно. Всичко останало са глупости.

Реално играчите просто мразят да губят потове, в които са инвестирали пари, поради което им е много лесно да рационализират, че е по ЕВ+ да избягват по-вариативните спотове. Но това просто не е вярно.

И както казах вече - не можеш да промениш вариацията. Тя си е винаги една и съща. Ти просто предпочиташ даунсинговете ти да са по-чести за по-малко пари, отколкото по-редки за повече.

А и да можеше да променяш вариацията, това по какъв начин точно ти помага? Защото не виждам абс никакво значение каква ти е вариацията всъщност. Повече, по-малко, какво значение има? Никакво.

Последна редакция: 30 април 2015
    • Agree Agree x 2
    • Like Like x 1
  9. thefan

thefan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Аз съм печеливш играч и редовно пропускам ЕВ+ спотс.
    Най-често се случва срещу хора които знам, че знаят какво правят. Пари от минимален ЕВ+ равен близо до този на фолд ще ми осложни играта до такава степен, че ще ме накара да правя повече грешки. За това си избирам спокойния / лов варианце път, който в моя случай ще ми донесе повече печалба /по-голям ЕВ+

Никой не говори за ситуации, при които ЕВ е толкова голям, че да се отразява сериозно на винрейта. Тези наистина трябва да се фикснат възможно най-бързо. Тука вече си говорим за лийк, а не като в горния случай да изберем от два варианта, които са печеливши, но с голяма разлика при трудността на изпълнението им. Лов варианце път за по неопитен играч и хай варианце път с по-голяма печалба за по-опитен играч.

А от това, което пишеш ми се струва, че си далеч и изостанал от сегашната игра, но това няма логика тъй като сегашните играчи са близо десет пъти по-добри от тези по твое време. А те продължават да правят уникални грешки.
    Аз като "Тефан" на холдем манагер, когато съм в лоша форма редовно анализирам големите винери до НЛ1000 в Старс, мога да ти кажа, че имат толкова пропуски и правят такива линии, които са толкова -ЕВ на теория.
    А също така знам, че те това го знаят много по-добре от мен, но въпреки това то се случва и това го правят хора, които са елита на тези нива от години и въпреки това не могат да се преборят със себе си, какво да говорим за по обикновените играчи... ! НЕ МОЖЕ В ВСЯКА СИТУАЦИЯ И ВИНАГИ ДА ИГРЕМ ПЕРФЕКТЕН ПОКЕР! Ако приемем, че нормален човек се ражда като "Пентиум 4" компютър и иска да джитне "Старкрафт" на максимум настройки, защото така ще бие до един всички Корейци и ще вземе злато от ВЦГ.. Да ама "Пентиум 4" няма как да рънва "Старкрафт" всичко на макс, може някой от настройките да са на макс, други на лов, други на медиум и пак да разбие на пух и прах мита, че само на макс настройки може да биеш тези пусти Корейци...

Знам, че си геймър за това ще продължа с тези лесно разбираеми писания.

Вариацията я виждам като ниво на трудност при игрите.
    Пускаш си нова игра, на която си все още новак трудно ти е да биеш първите нива.
    Може би, защото си пуснал играта на хард? Без да имаш представа какво трябва да правиш.
    Не е ли по-правилно да пуснеш играта на Изи, да научиш за какво става на въпрос, да я превъртиш спечелвайки точките полагащи се за това и след това да минеш на Медиум за да опиташ да я врътнеш и тогава, ако успееш да я пуснеш на Хард. Този вариант няма ли да ни даде най-голям шанс за успех от колкото, ако се пуснем директно на Хард?

10. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,010
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +251 / 26 / -33
    Покер ръце:
    Недей така моля те, сега ти като си играл и 100кнл няма да има валиден аргумент да се защити :/

Всъщност единствените причини да ти цъкна дъмба е, че сам си противоречиш и се опитваш да обориш ГТО на начина на мислене, не че е очудващо предвид, че очевидно теб те ръководи егото предимно :D

P.S. като ще преглеждаш постовете на някой, поне не го прави по смешен начин :D

• Disagree Disagree x 1
  11. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Има много различни линии, които са +ЕВ в даден спот по един или друг начин.
    Бийста не ангажира никого с мнение, че ГТО е макс ЕВ, то не е така.

Ти говориш за аджъстменти, които се отделят от ГТО играта, което вдига ЕВ-то на стратегията ти срещу даден играч, когато имаш наблюдения над играта му.

Естествено си прав, но всичките тея аджъстменти започват от ГТО и когато си наясно с него, можеш да правиш аджъстментите по един по-добър начин и цялостно (като стратегия), а не само за 1, 2 или 3 улици, като доста хора.

Бих могъл да дам и по-конкретни примери, но мисля, че е достатъчно ясно за теб.

Знам, че всичко, което съм написал е супер логично, но все пак държах да го поясня накратко. :D

P.S. Шанса да направиш голяма грешка с хиро кол или малка грешка с хиро фолд, както ти си го описал също има ЕВ, просто няма чист математически начин за изчисляване. :)

• Agree Agree x 3
    • Like Like x 2
  12. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Иначе е нормално с времето да развиваш стратегията си от по-простичка към по-сложна. Това пак няма нищо общо с вариацията.

Единственото смислено нещо, което може да ти 'намали' (субективно обаче) вариацията е да играеш с достатъчно голям банкрол. Тук не говорим за това. Тя вариацията си остава същата, просто флуктуациите в банкрола ти те засягат далеч по-малко, както е редно.

Не смятам да ти отговарям повече, не се хаби.

И да, виждам за напълно редно да нарека някого олигофрен, ако се отнася презрително към мен и аргументите, които давам.

• Dumb Dumb x 1
  13. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Мен ме ръководи егото? Изглежда е по-просто да проектираш собствените си проблеми на този, който разбира далеч повече от теб, вместо да признаеш, че е така.

Противореча си? Как си противореча точно? Чакам да видя как ще ми опровергаеш становищата..

Смешен начин.. Значи да не очаквам никаква благодарност като изкажа мнението си, което е 100 пъти по-подготвено и рационално, отколкото вашето. И не само, че трябва да чета глупости, но и аз съм този с егото автомантично. Страшни сте..

Не ме търсете вие двамата за уроци специално. :)

• Dumb Dumb x 1
  14. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Забележителното в случая е, че ме изкарахте мен този дето не разбира както е ОС. Страшни сте. Продължавайте в същия дух. :)

• Funny Funny x 1
    • Dumb Dumb x 1
  15. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,010
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +251 / 26 / -33
    Покер ръце:
    Мне, всичко след първото изречение е насочено към thefan, моя грешка, че не съм го структурирал правилно
    Иначе добре си ме налял :D

• Like Like x 1
  16. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Пак заповядай. :)

Сори все пак за неразбирателството, щом е така. :)

• Funny Funny x 1
    • Dumb Dumb x 1
  17. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Хора! Толкова малко общество сме, този форум може да се каже ,че е един остров за кеш играчите в България опитващи се да намерят някакво актуално инфо за играта.Нужно ли е във всеки един пост във всяка една тема готовността за конфронтация да е водеща? Само за две страници (даже за една) се изпокараха няколко двойки. Това не би трябвало да е нормално, не би трябвало всяка една реплика да бъде изтълкувана като опит за заяждане. Спорът в писмена форма няма как да пресъздаде целия спектър на интерперсонални взаимоотношения който присъства в един вербален спор. В този ред на мисли искам да анализирам някой от нещата случили се на тази страница. РеалСот си има начин на писане -той навярно не се харесва на някой(доста) от другите членове,той използва кратки и точни реплики както и незавоалирано в излишни сложни думи (като моите постове) мнения. Те много често биват изтълкувани като опит за конфронтация но според мен не всеки път са това. "Тефан" :) изказва мнение ,което в последствие бива много добре обобщено от Мизъри и се вижда,че до тези заключения може да се стигне и без нападки.
    Почнах да не знам въобще какво пиша но това което искам да кажа е : "Не се карайте ! Уважавайте се ! "
    Има много играчи някой са добри някой не са толкова добри някой имат дар слово други нямат някой са склонни да възприемат друга гледна точка други по-малко, но всички са свободни да изкажат мнение. Не е задължително ако това мнение не ни харесва да се конфронтираме ,засичаме , обиждаме... Все пак целта е да дискутираме а не да спорим неслучайно двете думи не са синоними.

18. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Ахахахаха и докато съм чел темата и писал съмнителносмисления си коментар се е случило всичко това с неразбирателството ,което според мен просто подплатява колко абсурдно е да се конфронтираме толкова често и толкова крайно...

19. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    Даекпокер - неразбирателството следва от това, че хората не си дават труда да пишат пределно ясно.

А караниците в моя случай бяха следствие от това, че опонента ми вместо да оцени труда, който полагам за да обясня дадената идея, почна да ме обижда с това, че по 'мое време' играчите били много по-слаби, което си е директно префразиране на 'Ти си много по-слаб отколкото се мислиш.'

Това сега нормално ли е? Каква логика има в това? Той изобщо има ли си идея за какво говори? И не е ли обидно?

В последните 6 месеца съм давал уроци на някои от най-печелившите в момента играчи.
    А аз не играя от 2 години защото съм се фокусирал върху други неща просто. Дори когато спирах да играя преди 2 години бях с 10бб/100 на 400нл без никакви проблеми.

И после това с примера с играта, щото съм бил геймър - все едно съм някъв идиот и имам нужда да ми обяснява като на бавно развиващ се. И пише така нарочно - с цел да ме обиди; доста очевидно е, че няма някаква друга цел. Все едно съм някъв идиот, дето натиска бутони и гамболи и се надява да му върже.

Извинявай.. този за какъв се мисли? Погледни ми обясненията които бях дал преди това и ми кажи, че по някакъв начин съм го предизвикал.. Изобщо не е така.

Това като някой нов играч почне да си избива комплексите по този начин е нелепо. В неговите очи, аз още уча играта по същия начин по който той я учи. Не му минава през ума, че тези неща които той все още не разбира, аз съм си ги изяснил преди 8 години или повече. Като не може да приеме фактът, че има по-добри играчи от него и се почват такива леко завоалирани обиди и ирационално поведение.

За него е напълно естествено да смята, че всички по-стари играчи са пълни идиоти.. Все пак тогава не са взимали наготово полуфабрикатите които им предлагат по коучинг сайтовете..Как да са добри при това положение?!

Единственото логично отношение е да имаш респект към по-старите играчи, защото те като цяло са много по-напред в развитието си от теб. Обратното е просто пълна лудост, но това не ми пречи. Дразня се като ме обиждат без основание и после ме изкарват мен виновен като отвърна. Аз винаги се ежа много като някой ме обиди и го намирам за напълно нормално. Особено пък като съм се опитал да допринеса по някакъв начин.

Да не говорим, че самите обяснения които дадох останаха игнорирани. Все едно логиката е нещо субективно.

• Agree Agree x 1
  20. Rhaegar7

Rhaegar7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +42 / 2 / -8
    Покер ръце:
    "
    Твоя начин не заслужава отговор. Държането на пубер със славно минало и тегаво настояще е отвратително и за това се чудя защо въобще ти пиша...
    Явно положителната варияция в твоя случай е продължила прекалено дълго, но в крайна сметка всичко си е дошло на мястото!
    Напълно съм обеден, че ти не би могъл да биеш дори НЛ50 в днешно време. Също така силно се съмнявам в честността ти по отношение на покер уроците. Това с наплива на покер студенти се обзалагам, че е пълна лъжа.
    Няма как да повярвам, че човек като теб може да преподава уроци за доброто на другите, няма логика!

Ти говориш с човек, който е сигурен, че в крайна сметка е спечелил [не загубил обратно] в пъти повече пари от тази игра.
    Който и в този момента разполага с тях и нямащ нужда да лъже хората за да си изкара прехраната.
    Който има перфектен личен живот, за който само може да си мечтаеш.

А ти продължавай да пишеш от 20 квадратната си квартира в някое село в Германия.. колко си велик и какво си бил.... Хаха Жалко типче!
    С такова отношение няма да се изненадам, ако в реалния си живот нямаш и един истински приятел...

Не ми отговаряй, няма да си направя труда дори да прочета какво ще напише отрепка като теб в бъдеще."

ИСКАМ МОМЕНТАЛЕН БАН

Сподели страницата