1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

ATo 50nl pre w story

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от zxcvb, 24 януари 2013.

1. zxcvb

zxcvb
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer Game#65868739124

bolapool ($18.09)
    volcano68 ($51.50)
    ernestus ($22.75)
    Chrisandrews ($93.71)
    indianassassin ($50)
    Hero ($123)

bolapool posts (SB) $0.25
    volcano68 posts (BB) $0.50

Dealt to Hero: :Td: :Ah:
    fold , fold ,
    indianassassin raises to $1
    Hero raises to $3.75
    fold , fold ,
    indianassassin raises to $9

Здравейте, противникът е рег 26/20, отваря от СО 38% и фолдва от там на 3бет 58%.
    Въпросът тук е, че имаме история за сесията. Стакнахме се един път бтн вс сб АКvsQQ,
    5бетнах го от сб пак вс бтн стеал и той си фолдна. Та като цяло мисълта ми е, че си плейбеквахме и опеделено ме има за агресивен => рейнджът му е разширен. Предполагам и че може би съм го изнервил.
    + другото, което е се опитвам да си вдигна 3бета от бтн за сметка на кол опена и предполагам си е стандарт 3бета?

от бележките единствената, която има полза е:
    ne 4bet QQ pre op, igrae gi pasivno

Какво мислите за ръката до тук и как продължаваме?
    Кажи ни нещо повече за 4 бет % или 4 бет рейнджа му от съответните позиций. Също така ще е добре да добавиш към този рейндж твойте наблюдения за разширяването му. По този начин ще се получи интересна дискусия и ще ти дадем пълен отговор със сметки кое ще е най-добре :)

4bet range от СО му е 3.2% като към него най-много да добавим някои сютед аса и някои бродуей карти. Това са мойте разсъждения, така че незнам доколко са правилни.

Последна редакция: 25 януари 2013
  2. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нещо не разбрах в сесията ти се е стакнал с АК от бутона срещу дамите ти, а имаш записка че с QQ само колва 3бет извън позиция. Дай му и 4бет рейнджа от тази позиция.

След като имате такова заиграване вече очаквай да ти се стакне доста по лесно AJ,77,88 мисля че след като си създал тази динамика с него трябва да си затегнеш 3бет рейнджа изцяло за value и съответно когато те 4б да си се стакнеш лесно. В дадената ситуация ако не бях му 5бетвал вече щях да му шипна тук, но в момента бих се предал. Взел си му един стак вече, опонента очевадно не се нагажда на играта ни и динамиката, остава ти да си изчакаш value ръцете.

3. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Не мисля,че има кой знае каква динамика тука. Следователно просто си фолдваш. Виж фолд на 5бет колко му е и колко 4бетва CO ( това разбира се ако имаш достатъчно ръце).

4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз лично мисля че сме си чист фолд. АТо вс 3-5% рейндж има около 30% при ол ин пре,което е твърде малко при положение че сме дали толкова малко пари.
    Аз лично си правя 3-бетите 3х на опъна, т.е в случая съм до 3$ и ако ме 4бетне до 8 примерно съм си фолд.
    ''+ другото, което е се опитвам да си вдигна 3бета от бтн за сметка на кол опена и предполагам си е стандарт 3бета?'' това не е точно така..... кол опена от бутона не е такъв проблем ...проблем са ти големите кол опън от утг и цо. Най-добре е да вземеш най-слабите ръце с който колваш и най-силните ръце който фолдваш и да ги превърнеш в бутон 3бети!
    Както konselieri каза виж колко му е фолд на 5бета (ако имаш сампъл)....но не бих се доверявал чак дотам на статистики и лично аз мисля (наречете го предубеденост или дървения) че не е оферта на 50нл (особено ако играем на повечко маси) да се стакваме на 3-та ръка с АТо. За мен това си е спю. Не знам за вас но аз лично от доста време не съм пушвал АТо пре 6 мах игра и не се оплаквам от уинрейта си :)

5. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Каквато и да е динамиката АТо не може да е шов, най-малкото е далече от топ 3бет рейнджа ни.

Сподели страницата