1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Алкохол/или всичко за уважението...

Дискусия в 'Общи приказки' започната от RealSot, 26 юни 2012.

1. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Има доказан лек за убиваме махмурлука преди да се е появил с бирички, колкото по-рано и колкото повече толкова по-добре :)

2. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Това не е вярно. Истинските пиячи знаят, че, ако не искаш да страдаш на следващия ден, градусът на алкохола трябва да се покачва с развитието на вечерта, така че ако ще се пият бирички, най-добре е с тях да се започне. Една чаша топла вода и един аспирин/упсарин/алказелцер преди лягане и следващият ден ще е много по-приятен ;)

А пък ако случайно пропуснеш и на сутринта барабаните започнат да дръндят в главата -> Паракофдал, оправя нещата за 10 минути.

Бира+шкембе е пълен мит, те просто ти помагат да се изпотиш и да изхвърлиш част от токсичните вещества извън тялото. Същият ефект имат пикането/срането/чикията. Ако искаш да се почувстваш по-добре цялостно, то тогава удари 50-100 грама водка на екс -> помага за нeутрализирането на отровите, но пък много бързо те връща обратно на черешата ;)

ПП. Ако не искате да ви цепи глава на сутринта, избягвайте да пиете сладки и газирани напитки, както и цветни питиета (уиски/ром/ликьори), защото те съдържат много остатъчни вещества. По тази логика, най-безопасното пиене е водка с минерална вода за гасене. Неслучайно братушките пият водка с хляб, те мисля, че са достатъчно квалифицирани, за да им се доверим :D

#curethehangover

Последна редакция: 26 юни 2012
  3. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    355
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +6 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Блях .
    На кого да се обадя за да намалят звука на рекламите ?
    Дразнят ме хора с коментари от типа " всеки трябва да направи .... за да му е добре".
    Аз за своя живот съм направил каквото е нужно за да ми е комфортен , охолен и спокоен ипродължавам напред и нагоре така че ............ . Има неща който човек няма как да промени сам и може само да ги констатира , тва са ми дразнителите , неща на който не мога да повлиая . Плод зеленчука отпада от тази категория , така или иначе доста рядко купувам.

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Абе знаеме ги тия пинизи,Анчев, че и други,ама понякога нищо не помага - смятай :D
    А и като цяло аз имам предвид отпадналото състояние на тялото и мозъка на следващия ден, а не толкова преките болки в стомаха, главата и прочее, щото с тях е сравнително лесно справянето :)

ПП "Ако искаш да се почувстваш по-добре цялостно, то тогава удари 50-100 грама водка на екс -> помага за нeутрализирането на отровите, но пък много бързо те връща обратно на черешата " -това не знам къде си го прочел, но не е вярно .

5. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    То да знаеш пинизите и да ги прилагаш на практика са две съвсем различни неща :D (guilty as charged).

Има и нещо друго...На 20 можех да пия всякакви боклуци в 5 поредни дни и питах за още, в днешно време се лигавя с 12 годишно и на следващия ден пак ми е тежко. С годините си плащаш данък на тялото за всички тези нощи ;)

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Дааам, така си е, и аз съм същия :)

7. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Ей момчета, навлизате в моя територия. Недейте така. Това е все едно аз да коментирам някоя ръка от 100НЛ нагоре. Пия повече от 25 години сериозно и ще ви кажа, че ако пиете качествен алкохол няма да ви се налага да прибягвате до каквито и да е пинизи. Аз от доста години на 90% пия домашно произведен алкохол от доверен производител, пред който 12-годишното на Анчев е като еФтина водка. Говорим за количества до литър концентрат, от там нататък спасение няма, но така като ви чета, надали някой надхвърля това количество. В този ред на мисли, ако не мразите организма си сериозно, в заведение пиите само бургас 63. За уискито, Анчев ще ви каже - признавам, че това последното дето той го поръча се разбра перфектно с ракията.

8. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Много мога да изпиша по темата за алкохола, а и така като гледам може и да се наложи. Направете обаче отделна тема. Направо не мога да повярвам, колко покерджии пият. Навремето, като си спомня ...... май само аз се наливах яко. Другите се лигавиха с някакви бири. Имаше и един пич, Иво от синьото. И той много пиеше ама съм загубил връзка с него. Само Васко Панев може да помогне евентуално.

9. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Като стана въпрос за купешки ракии.По-добра от Стралджанска ракия в заведенията няма да намерите.Малко по-скъпа е, но Бургас 63 е помия спрямо нея.Опитайте я сега на финала на Евро-то като ще се събирате, доволни ще останете :)

10. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    С цялото ми уважение към теб не мога да не задам два въпроса:

1. Какво количество си пил наведнъж от нея?
    2. В колко различни заведения?

Благодаря предварително.

11. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    ХАХАХХАХА. Ама ти верно отвори тема. Айде НАЗДРАВЕ тогава.

12. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    На скоро го намерих това алкохолно бижу и за това все още нямам голям опит с него, но колкото пъти съм си я купувал от заведение/маркети съм бил доволен.
    PS: http://www.blitz.bg/news/article/141136 ;)

13. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    По принцип отскоро играя ХУ, но ето какво става след 5-6 големи домашни ракии:

И това в Старс, като съм терзвен се гаврят някакви идиоти в 888 с мен и то на доста по-ниски нива.:D

14. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Щом е отскоро трябва да се пробва, от някой млад и жаден "лъв". По-скоро бих играл Съндей Милиън без стейк, отколкото да пробвам нови ракии, особено в заведение.

Ето и един поздрав по темата:

http://www.youtube.com/watch?v=UFixQUj_h_M

Последна редакция: 26 юни 2012
  15. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Аз ще си замълча на тема алкохол + покер, че имам малко болезнени спомени :D .
    Но ти пък се справяш добре.Само не прекалявай с ракиите, че понякога на сутринта освен остри болки в главата, ще имаш още по остро любопитство да си провериш баланса в покер акаунта :D

16. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Сега остава да си направим и една тема за ку.ви, за да затворим цикъла :D

17. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Тоя момент го минах преди няколко години. :eek: По принцип винаги съм имал обяснение за нещата, които съм правил по покер масите, но тогава бях наистина шокиран - бях играл хорс на кеш маса 2/4.:eek: По интересното беше, че тогава изобщо не знаех правилата на стъд и разз.:confused:

18. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    витамин B6 комплекс редовно + 0.5-1 литър вода докат още мое се сетиш да ги изпиеш и махмурлука почти го нема, даже след литър и половина червено джони :]

19. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Е това вече е сериозно постижение. Аз по принцип винаги пия алкохол с много вода. Само с вода. Количествата на изпитата вода са също потресаващи - около 3.5 л. вода на литър изпит концентрат.

20. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    ХАХАХХАХА. Ей голям си.