1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

AKs 20NL

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Queen, 19 октомври 2010.

1. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 5906927821111 (On Game)
    $20.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , October 19 , 11:09:58 ET 2010
    Table Gold Coast (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 2: hallucinagen ( $16.02 USD )
    Seat 5: Hero ( $23.11 USD )
    Seat 6: Scholja ( $21.26 USD )
    Seat 8: NOPECE ( $7.92 USD )
    Seat 1: IceFire_BY ( $5.96 USD )
    hallucinagen posts small blind $0.10 .
    Hero posts big blind $0.20 .

Dealt to Hero: :Ah: :Kh:
    Scholja calls $0.20
    NOPECE folds
    IceFire_BY calls $0.20
    hallucinagen raises $0.50
    Hero raises $2.00
    Scholja calls $2.00
    IceFire_BY folds
    hallucinagen calls $1.60

FLOP ($6.80)
    :2c: :5h: :6h:
    hallucinagen checks
    Hero checks
    Scholja bets $4.50
    hallucinagen folds
    Hero raises $20.91

..........

противника ни е 19/16/3bet - 15.6/fold to 3bet - 0! за 210 ръце
    агресията му е 7 като на флопа бетва 90% в позиция
    чек-рейза има ли място тук?

2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,195
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Аз бих чек/кол и на търна ще му платя всичко (и ще го вкарам ако ми бет-не по-малко). Ако чекне търна и не хвана нищо на ривъра - лесен чек/фолд.
    Ако хвана нещо на търна или ривъра и ми чекне търна - набивам го на ривъра

3. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Кви са тия съчинения не знам.Бет/стакоф не можеш да сбъркаш.Интересно с какво 19/16 играч лимп колд кол 3бет утг.

4. hastalavista

hastalavista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    112
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    pp

5. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    в 99% от случаите бих го изиграл по същия начин :)

6. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами предположих, че с някоя ръка с огромен потенциал: сиютед конектори или чифт. Човека си има позиция и е агресивен, бях сигурен че ще поиска ръката след 2 наши чека. Ако има чифт и не е сетнал - сме 50/50, ако е на сет - си имам флъш дроу. Същото важи и за конекторите: при 43 (малко ме съмнява да колне с 43с тук ама да речем, че са му в колинг рейнджа) и 56 - имам флъшдроу, при всички останали съм 50/50, като доминирам всички флъш дроуове без 2ка в ръката си.
    Още като видях флопа бях сигурен, че ще се вкарвам ол-ин, особенно срещу тоя агресивен играч, но точно защото е агресивен предположих, че ще бетне и така ще издоя ощя някой лев, ако на ол-ина ми фолне. Другото което е - мислех, че има добро фолд екуити и е възможно човека да си фолдне съвсем спокойно по-добрата ръка, нещо като 77+. Ако го играя пасивно:чек/кол, рискувам да потконтролира до ривъра и ако не хвана нищо - той прибира дори с 33!!, а така да го видим как ще колне с такъв тип ръка.
    Ако не съм прав, приемам предложения за по-добро отиграване...

Последна редакция: 20 октомври 2010
  7. SpLiFT

SpLiFT
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Igra4a tuk e sys small pocket pair ili suited connectors.

Spored men tuk A i K sa ti outs samo v okolo 50% ot slu4aite, a v drugite draw-va6 samo za flush.

Check/shove-a e ok kato se ima predvid golemiq mu Cbet % IP (no tova sa samo 200 ryce).

Az li4no bih check/call flop. I check/fold, ako ne hvana na turna kupa ili A/K. Ako hit-na na riv sym check/shove.

8. karataBG

karataBG
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    180
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Az sym Bet/allin, rykata ni e super. pi4a nai-veroqtno e s malyk pocket i nishto 4udno da raisne flopa dori i ako ne see setnal, pyk ako e, si imame monsdrow

9. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Има някаква идея ч/р, но го караш да даде още пари и тогава търсиш фе.Единственото хубаво е, че последен вкарваш парите, но ако според него ти в 80-90% от случаите ще си сбет с оувър пеър, само му помагаш и си намаляш фе.Да не говорим, че ако той не заложи и не хитнеш търн, ръката ти вече не е това, което е на флопа.

10. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ако човек с тия статитки НЕ заложи на флопа, значи или има еър или има монстер. В такъв случаи залогът ми на следващите улици ще е безсмислен, защото той едва ли ще плати с по-слаба ръка от моята и едва ли ще фолдне с по силна! А по този начин (въвличайки го още на флопа във ол-ин) мога да го накарам да фолдне 77,88,99,ТТ и реално аз печеля от това, защото той фолдва по-добрата ръка, но не го знае ;) В противовес на това пък са ситуациите когато той има готова ръка на флопа: сет, стрейт, 2 чифта. Тогава ми остава да се надявам на на флъшдроу.
    Описано така , ръката е очевиден семи-блъф, но дали е най-доброто ориграване. Защото аз разчитам ползите от фолдекуитито да компенсират липсите срещу готова ръка. Не знам дали ще съм над 0 от такива маневри.

И още нещо - ситуациите когато съм 50/50 срещу някой : да речем ОЕСД + флъшдроу срещу почти всяка ръка е коинфлип(, дори срещу сетове май е маалко под 50%, но се компенсира от парите които вече са в пота), предпочитам да играя агресивно и да вкарам парите колкото се може по-бързо в средата. Защо? Защото ако играя пасивно и изчакам ръката да ми се подобри, може да се случи така , че да платя голяма цена докато ми излезе дроу-а и след това като опонента ми да не ми плати велюбета. Така отиграването ми може да стане -ЕВ. А като вкараш всичко в ол-ин, тогава 99% си 50/50 и всеки път когато противника ти фолдва - ти печелиш пари от това. За това в подобни ситуации предпочитам по-агресивната игра за сметка на пасивната.

11. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз предпочитам ч/р примерно до 12 и се стаквам.Така линията ни изглежда по-силна и може да хвърли тук 99,TT с които иначе би те сложил точно на ръката с която си, ако рейзнеш направо олин.

12. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Абе Куин, какво се обясняваш. Супер си е отиграването. Сега нямам възможност да го направя, довечера ако ми се занимава, ще сметна какви са екуитита срещу негов рейндж в случай, че колне (овърпеърс, 2 чифта, сетове, стрейтове, дроуове) и ще го сравня с опцията КОЛ флоп (която е ужасна!!!) и ще покажа, че втората опция изобщо не е вариант в случая. Иначе и това на gulf също е мн. добре. Фолд очевидно тук няма.

13. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    оспорвам. Точно ч/р изглежда супер силно, какъвто и амаунт да го направи на лошия ще му стане ясно че няма никакво ФЕ, което значи че ще се вкарва със един и същи рейндж и на ч/ш и на ч/р. Личните ми наблюдения са че с/у шов се филмират повече,

14. Deizoo

Deizoo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    така изиграно е ок , вкарваш се дори с усмивка с толкова equity и deadmoney

15. Deizoo

Deizoo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ако колне с 99 ТТ е перфект

16. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ние си доминираме 77-QQ, а с половин стак мъртви пари долу сме императори. Achtung, за какво противниково ФЕ изобщо говориш?

17. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ако го ч/р малко, лошия със сигурност няма да репопне с надеждата че ще фолднем (ФЕ=0)

18. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1, в тоя спот много често ще очакват да чек-фолдваш като не бетнеш и ще стабват мишките като видят някой на земята нападат.

19. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Добре, доволен съм, че не съм правил глупости. Междудругото (чисто информативно, без връзка с отиграването) идиотчето ме изненада - колна и показа 22!!! Честно казано очаквах всичко друго да вивя но не и сет от 2ки. Не виждам особен смисъл да колва с тях префлоп. Но той ще си пати от глупостите си

20. thuglifeee

thuglifeee
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    379
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    събра ли го?