1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by aazz, Jul 28, 2015.

1. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +88 / 7 / -6
    Poker Hands:
    Hand History for Game 1111111111 (Poker Stars)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em
    Table Sadalmelik II (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: Hero ( $113.96 USD )
    Seat 2: Player2 ( $196.70 USD )
    Seat 3: Player3 ( $133.62 USD )
    Seat 4: Player4 ( $117.93 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 16 , 3B: 8 , AF: 3.1 , Hands: 197
    Seat 5: Player5 ( $101.50 USD )
    Player3 posts small blind $0.50 .
    Player4 posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :Ah: :Ac:
    Player5 folds
    Hero raises $2.45
    Player2 folds
    Player3 folds
    Player4 calls $1.45

FLOP ($5.40)
    :9c: :2h: :5h:
    Player4 bets $4.12
    Hero calls $4.12

TURN ($13.64)
    :8h:
    Player4 bets $10.42
    Hero calls $10.42

RIVER ($34.48)
    :6d:
    Player4 bets $26.34
    Hero raises $96.97
    Player4 folds
    Hero wins $70.63 USD
    Hero wins $84.36 USD from main pot

• Like Like x 1
  2. Kralicha

Kralicha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +7 / 2 / -0
    Poker Hands:
    Не е ли по-добре кол?

3. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +88 / 7 / -6
    Poker Hands:
    От валю рейнджа му не биеме почти нищо, а той тук с всичко под К хай фльш ще му е много трудно да плати, дори и него може да фолдне.

4. Kralicha

Kralicha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +7 / 2 / -0
    Poker Hands:
    Какъв му е валю рейнджа тук? Ти държиш ли му блокъри ? Питам, защото тая линия с донкбета изобщо не намирам смисъл в нея.

5. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +88 / 7 / -6
    Poker Hands:
    Прав си че няма голяма логика да се лидва на този борд 2 уей в тази ситуация. Аз нямах някакви ридове (имах стат ~17 донк бет, но семпълът не е голям) за да имам представа какъв му е донк рейнджа, затова се придържах към ридовете за поплулацията които имах. Сетовете и флъшовете с 2 овер стандартно се чек/рейзват, но не ги изключвам от донк рейнджа му. Ако има изграден донк рейнж например ръка като 67о може да я играе така JT спатийй и 2 овер с БДФД, всички флъшове може да има(предимно средно високи), някои 9х; 33 или например 77 не бих очаквал да ги играе така. Аз играя с доста нисък флоп с-бет около 50% може и за протекшън да валюбетне 77 или 5х. След като играе бет/бет/бет е доста поляризиран на ривъра като 2 чифта не мисля че има, но сетове със сигорност очаквам да има, също някои стрейтове и флъшове. Относно блокърите точно А купа е супер, че го имаме, защото след като рейз-жамваме на ривъра поляризиран рейндж нашето валю е нътс. Тук с ТТ-JJ бих флднал със сигорност.

На мен ми се случва понякога, когато се разсеям да донкна мислейки, че прая с-бет, но това не го мислех по време на ръката.

• Bad Spelling Bad Spelling x 1
  6. Kralicha

Kralicha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +7 / 2 / -0
    Poker Hands:
    Не знам, тая ръка за мене е необяснима :D . Най-вероятно не съм дорасъл още за нея. Какво ти е отиграването при негов чек на ривъра? Защото, аз ако имам силна ръка, от сорта на сет/7х, че даже и 2 чифта понякога, и плана ми е бет/фолд на ривъра, предпочитам да чек/колна с риска да изгубя малко валю при твой чекбек. Също, предполагам, че ти трябва да имаш и блъф рейндж в тоя спот, не знам защо мислиш че ще фолдне толкова лесно флъш, че даже и Кх флъш. Единствените ръце, в които намирам логика са флъш и тотален въздух, a тоталния въздух го биеш с АА.Точно затова и първоначално ми се струваше кол като най-правилно. Пак казвам, аз ако стига до ривъра със сет или 7х, предпочитам да чек/колна, освен ако не трябва да плащам ол-ин, там вече става малко по-тегаво.

Общо взето вече май съм по-объркан отколкото бях в началото :D :D

7. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +88 / 7 / -6
    Poker Hands:
    чек бек съм, съгласен съм с теб, че 2 пейрс и сетове е по-добре да се играят чек/кол в тази ситуация от негова гледна точка, обаче всеки има различни виждания и хората правят подобни отигравания. Като цяло малко хора блъфират с рейз на ривъра и то в подобен спот затова си мисля, че при моят рейз изглеждам супер силен (а и всички нът флъшове така ще ги играя). Нека и други хора да си споделят мнението си, но аз като цяло не съм много хепи да колвам 3 улици с АА тук, но си мисля че е +ЕВ и ще колна, просто линията с рейз ми се вижда с по-голямо ЕВ.

Share This Page