1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Agro 3-bettor зад вас

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от abvgd123, 3 февруари 2010.

1. abvgd123

abvgd123
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, младежи, играя 50NL и въпреки че не се считам за особено компетентен играч, за момента се справям сравнително добре с това ниво и нямам проблеми с типичните 50nl опонентни. Вчера обаче, някакъв пич просто ме попиля на една от масите (играя 6 макс). Позицията му беше зад мен, 3-бетваше ме много, float-ваше доста, а така и не успях да го хвана с блъф (знам ли, може просто много да му е вървяло).

Опитах да затегна играта, да крада малко по - малко от бутона (принципно на тези тайт маси рейсвам може би 70% от бутона, когато е фолднато до мен), пробвах и 4-bet с някви средни ръце, но трябваше да фолдна на шововете му. Беше ме шубе и да крада blind vs blind..

Знам, че щом по-добър играч от мен ми е в позиция е най - добре да стана от масата, но искам да се уча на играта и качвам нива.. Моля за съвети как са играе срещу такъв агро тип. Мерси:)

2. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    sitout :)

3. riffle

riffle
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    15
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Определено sitout е най-добре. Маси има колкото искаш, трябва да оставиш егото настрана и да намериш по-печеливша маса. Иначе едиственото, което аз бих провбал, ако при всички случаи трябва да играеш срещу него, е да му плащам light от бутона (когато той е извън позиция) и да му float/raise-вам cbet-a и може би check/raise някой turn като PFR.

4. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Позицията е огромно предимство. Дори да си мъничко по-силен от него - ще те бие. Не можеш да си на EV+ срещу всеки един човек на нивото, и то от всяка позиция. Ставаш и сядаш другаде!

5. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Позицията е изключително важна, ситаут от масата е най-лесният вариант и ще ти спести доста главоболия. Но, аз съм на мнение, че ще си подобриш играта повече ако играеш с такива играчи на ниските нива където всички не са толкова компетентни и правят мн грешки. Та ето няколко оръжия които трябва да имаш и можеш да използваш ако искаш.

1.Извън позиция. Ако имате предишна история, когато си извън позиция, 4бет блъфирай го първият или вторият път когато те 3бетне за сесията, ако ти фолдне, го 4бетни отново следващия път когато го направи, така в неговите очи е малко вероятно да го блъфираш вторият път и му даваш да се разбере че не си от хората с които може да се ебава. Ако си по-пасивно настроен и си фолдвал на няколко 3бет-а подред, не го 4бет блъфирай, ами изчакай ръце с който ще играеш за стак префлоп. Такива са 99+ АQ+ и тогава си 4бет, гет ин. Мн важно, 4бет сайзинга ти трябва да е същият когато го правиш на блъф и за валю и трябва да е между 24-28 големи блинда ако сте 100bb deep.

2. В позиция. Плащай с повече ръце в позция, но ръце които флопват добре в 3бет потове. Такива са суйтед броадуей и суйтед конекторите и AQo. Това са ръце с който ще можеш да флоатваш доста флопове и да семи-блъфираш с драуовете си. Също така ако е от играчите които цбетват 100% от 3бет потовете, минрейзвай неговите сибети на А и К hi dry бордове, така няма как да продължи без А или К, а и ще фолдва доста мейд хандс като 99-QQ

Съветите са доста генерални и ги приеми като такива, сега ако човека е маймуна и не фолдва на 4бети и постфлоп, определено не е оферта да го блъфираш а да изчакаш сам да се накаже. Както беше казал Зографа, МАЙМУНИТЕ САМИ СЕ БЕСЯТ.

Последна редакция: 3 февруари 2010
  6. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,727
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +428 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Хубави неща е казал Оги, само с едно не мога да се съглася "ъщо така ако е от играчите които цбетват 100% от 3бет потовете, минрейзвай неговите сибети на А и К hi dry бордове, така няма как да продължи без А или К, а и ще фолдва доста мейд хандс като 99-QQ" това за да го правиш трябва да имаш доста добри риидове и усет за играча иначе може да стане доста неприятен селф оунидж.

7. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    винаги е много тежко да имаш агресивен и добър играч в позиция ..така ч е няма нищо срамно да станеш от масата
    Още повече че на 50нл има винаги по 25 маси +

Сподели страницата