1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

AA on sqz pot 240bb deep

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Pro2type, 30 септември 2009.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $1(BB) Replayer Game#2865318048

jujucana24 ($45.45)
    Hero ($238)
    slob-743 ($185)
    Hihihihiihi ($233)
    newfield27 ($246)
    Koba08 ($200)

jujucana24 posts (SB) $0.50
    Hero posts (BB) $1

Dealt to Hero: :Ac: :As:
    fold , fold ,
    newfield27 raises to $4
    Koba08 calls $4
    fold ,
    Hero raises to $18
    newfield27 calls $14
    Koba08 calls $14

FLOP
    ($54.50) :4h: :3s: :7s:
    Hero bets $36
    newfield27 calls $36
    Koba08 folds

TURN
    ($126) :4h: :3s: :7s: :Qs:
    Hero checks
    newfield27 bets $63

Човека е 45/19/1.7 за 230 ръце, рейзва от тази позиция 24% и фолдва на 3бет едва 20% агг.фрек 31/37/27. След флопа за 3бетнати потове имаме само една ръка на която е колнал флопа. Какво мислите за чека на търна, и решението при бет 1/2п на този борд?

Последна редакция: 30 септември 2009
  2. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Мисля, че 3бета ти е много малък след като той фолдва само 20% и сте толкова дийп и си ооп, а и Koba08 не е играч, който ще се фолдне в тази ситуация и 80-90% от случаите ще играеш 3-уей пот ооп за 200-240бб.И на тоя борд става мазало и мисля пот контрол още от флопа е добре.Така изиграно става много тегаво, защото ако платиш пота става ~$250 и оставате с по ~$100..pfff no idea

3. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз съм за алл ин в тази ситуация. Според мен няма кол тука или алл ин или фолд. След фолд ще се намразиш адски много, след алл ин дори да си назад имаш аутове, но той като го виждам колко е агресивен този търн бет може да го направи и с 88-JJ.

4. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    В случая си задължен да колнеш, имаш 1;3 ако е на флъш, а в много от случайте ще си напред, и вече ривера си пак чек и ако бетне над халф пот аз съм фолд. Аз не виждам друг вариант освен кол на търна както си го изиграл, най-голямата грешка която можеш да направиш е да го рейзнеш, защото така той ще може да изиграе перфектно своята си ръка. Все пак аз бих си бетнал търна, и евентуално ривера акко мисля че ще колне с нещо по слабо

5. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Е ти сметна ли парите които остават. Пота ще стане 250 а му остават 120 и след чек на ривъра оня си чеква средните ръце и набива всичко което го бие.

Ако беше рейзнал малко повече префлоп и беше бетнал повечко на флопа щеше да се улесниш, но в случая си точно на кантар, но според мен няма кол понеже ривъра ако не дойде пика и ще е още по кофти ситуация.

6. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    единственото с което ще колне шове на търна и ние бием е КК, тъй че не виждам каква е логиката да се набием с някъв драу за 250бб, а фолда също е безумен защото имаме супер odds а и може нашият чек да е индуцентнал някакъв халф пот блъф

това не е ли перфектно за нас, ако се набие сме бити и си фолдваме и пестим пари, ако чекне "средните" си ръце прибираме голям пот и играем казачок

Рейзваме поради две причини, или за валю или на блъф, в случая е за блъф, а блъфираме за да фолдне нещо което ни бие, е тука се съмнявам да фолдне сет или нисък флъш

7. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз не виждам нищо суперско в одовете които ни дават. Имаме 22-23% шанс да си хитнем, а са ни нужни 33% за да е кола правилен, не мисля че е правилно да смяташ имплайд оддс ако дойде пика. От тука кол и чек фолд ако не хитнем ривъра, кол и чек чек ако хитнем. 3тата опция е да миснем и да чекнем на по слаба от нас ръка като ТПТК или втори пеър 88-JJ. Заплетена ситуация като цяло, но кола на търна ми се вижда възможно най грешното отиграване, ако ще фолдваме изобщо търна е мястото.

8. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ръката я играхме заедно :)
    и е доста тегава ....радвам се че се породи смислена дискусия :)
    определено трябваше да скуизнем повечко пре :(

9. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    шоооооооооооооввв

10. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Дам, по-голям скуз префлоп. Както е играно ми харесва - и аз бих чекнал този търн и бих колнал този 1/2 пот бет. На ривър надеждата ми ако не хитна е че другият ще чекне(доста често някой би бетвал по подобен начин с по слаба ръка или на блъфи). Ако дойде флъша бих си лииднал със сигурност, ако дойде асо съм чек/рейз.

Сподели страницата