1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

AA in 3bet pot OOP vs nit 200bb deep

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Pro2type, 9 декември 2009.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $1(BB) Replayer Game#3010923389

Hero ($200)
    allin-lol888 ($233)
    Dasvidos ($267)
    Rubecula ($200)
    ricmondo1 ($354)

Hero posts (SB) $0.50
    allin-lol888 posts (BB) $1

Dealt to Hero: :Ac: :As:
    fold ,
    Rubecula raises to $3
    fold ,
    Hero raises to $13.50
    fold ,
    Rubecula calls $10.50

FLOP
    ($28) :3c: :3h: :5d:
    Hero bets $17
    Rubecula calls $17

TURN
    ($62) :3c: :3h: :5d: :Th:
    Hero bets $36
    Rubecula calls $36

RIVER
    ($134) :3c: :3h: :5d: :Th: :8d:

Човека е доста нити 18/14/2 за 4,3к ръце. От позицията отваря 22% и фолдва на 3бет 45% и 4бетва 7%. На флопа фолдва на сибет в 3бетнати потове 41% и рейзва 9%. Бележките ми за него са:
    - pfer-flop caller OOP with A9o ch/call 3 streets on Axx
    - pre-flop raiser IP CB/shove 100bb w FD&MP
    - dont tin value bets
    Направих така бетовете, че на ривъра да имаме, колкото е пота.Въпроса ми е харесва ли ви така изиграно и какво правите на ривъра вие?

2. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    looks like a shove

3. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На флопа и търна повече бетваш, за да не му оставиш голямо fold aquity на ривъра и отделно от това за да не му даваш одс да си гони някакви draws :)

4. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това е перфектен флоп да сбетнеш малко с цел да индуснеш нещо, но според мен има прекалено малък фолд на с-бет в 3бетнати потове, както рейза му е малък, за да го правиш. По-добре ми се струва да билднеш пота достатъчно, за да няма както казва колегата fold aquity на ривъра. С неговия стас изглежда ясно, че ще запазиш всеки пп на флопа, а и особено с първата ти бележка :) Така както си я изиграл и щом не thin value bets бих бетнал 75-80 щото пуш едва ли ще ти колна с 77, 99 JJ, единствено може би QQ от нещата които биеш. Ама пък може би шов пък да изглежда блъфи де да знам. Най-добре е да иградиш по-голям пот щом играча не е трики, а такъв колинг нит :)

5. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +108 / 9 / -2
    Покер ръце:
    ok e si4ko ma turn 42-47 bih betnal, river standarten 6ov.

6. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Доста 'квалитетен' коментар.

Ми братле, трудно е да ти кажа нещо градивно без да дадеш инфо за това той как те вижда (особено в момента на игра). В мойта датабаза за 16к ръце фолдва на рестийл 57% на 3бет сбет 48% - рейз сбет 8% и 4бет рейндж 0.6% (4%)... Не съм играл с него почти и ми е трудно да кажа с к'ъв рейндж ти плаща - при положение, че сте дийп - ясно че с всички чифтове, доста суитед конектори и гапери...незнам как играе лесно доминираните от твоя 3бет рейдж ръце като KQ/AJ. При положение, че ме съмнява като сте дийп да го 3бетваш по лайт извън позиция. Предполагам, че вместо боклуци го 3бетваш със суитед контектори/гапери на семи блъф, които като направят приличен драу + фолд Екуити имаш добри шансове ръката + по тайт валю рейндж от сорта на JJ+,AQ+ и предпочиташ ръце като KJ/KQ/AJ/AT които доминират пф рейнджа му да ги флатваш като сте диийп и е кофти да се изиграят извън позиция с/у човек, с неговите статсове.
    В рейджа му има ПОНЕ 80% от комбо QQ, които биха ти платили шов на ривъра. Ако при положение че имаш по тайт имидж аз бих бетнал по-малко с цел по-голяма част от рейджа му да плати ривър бета ти... и доста зависи от твоите тенденции в 3бетнати потове :). А ако сте се веселили на масата с jully и мислиш, че ще ти плати пот бет на ривъра като блъф кечър ми харесва отиграването ти. Щом плана ти е бил такъв, се одобравя разбира се :) :).
    Ти постваш за да има малко движение във форума и ти е предално ясна ситуацията ;) - за което похвално... че ми писна да гледам смешни ръце по в тоя форум.

п.п.Айде Интер в кофите

7. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    На този флоп според мен трябва да вкараме повече пари в пота, той чифта едва ли ще си го хвърли.

8. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +367 / 4 / -8
    Покер ръце:
    На мен ми харесва как си я изиграл ,ako " мислиш, че ще ти плати пот бет на ривъра като блъф кечър". Но аз лично ги отигравам стандартно(по-големи бетове на флоп и търн),което за моето ниво мисля,че е по-подходящо. Ръката наистина е подходяща повече хора да кажат какво мислят за тази линия :)

Сподели страницата