1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

AA 100nl

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от sedefah, 19 април 2012.

1. sedefah

sedefah
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 4388533781 (Prima)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Thursday , April 19 , 04:13:43 ET 2012
    Table Turbo Hijack 17 100 Max (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: acce-A ( $205.16 USD )
    Seat 2: Dylan_McKay ( $100.00 USD )
    Seat 3: Vo2Max ( $137.66 USD )
    Seat 4: Hero ( $100.00 USD )
    Seat 5: Doberman001 ( $133.15 USD )
    Seat 6: Casiraghi ( $127.34 USD )
    Casiraghi posts small blind $0.50 .
    acce-A posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :Ad: :Ah:
    Dylan_McKay raises $3.00
    Vo2Max calls $3.00
    Hero raises $12.00
    Doberman001 folds
    Casiraghi folds
    acce-A calls $11.00
    Dylan_McKay calls $9.00
    Vo2Max calls $9.00

FLOP ($48.50)
    :2h: :6c: :7d:
    acce-A checks
    Dylan_McKay checks
    Vo2Max bets $30.00

Здравейте, да обсъдим тази ситуация:

acce-A е рибата на масата - 51/23
    Dylan_McKay е тайт 17/12 62% фолд то 3бет
    Vo2Max е агро рег 25/20 48% фолд то 3бет

Тук статса фолд то 3бет предполагам не е много актуален, заради конкретната ситуация (рибата доплаща от блиндс) и си мисля, че са с широки колинг рейнджс (особено агро рега).
    От съвсем скоро съм на масата, нямам заигравки, нямам и наблюдение за динамиката на масата. Само ми се стори, че агро рега се напъва повече от обичайното, но не знам.

Как бихте отиграли ?

п.с ако трябват други статс от ХЕМ кажете, че аз не ги ползвам супер задълбочено и не знам кое би било полезно, за да дам повече инфо за ситуацията.

2. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Eми стакваш се и се надяваш рега да не е сетнал, няма много за обсъждане, поради тва че тоя дето бетва е аграра ;) Иначе std sqz size e 13 тука

3. sedefah

sedefah
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А има ли смисъл от само кол, така или иначе като съм решил да се вкарвам ще си го платя на всеки търн, да не вземе пък тоя да фолдне на шов ?

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Ами с тоя големия бет ( и рибата е още в ръката ) не мисля че ще фолдне , най-много да дойте оувър скери карта за него и да се откаже на търна. Принципно погледнато и кол си е ок, ама шов е по-добре, те асата лесно се играят :p

5. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    мен кол ме кефи повече от шов само заради рибата

ти от рега квото и да направиш надали ще вземеш повече пари, ако има ръка като 7х, 88-ТТ и поне малко мозък в главата, щото би трябвало да знае че с 2ма зад теб, щом си продължил в ръката винаги е бит, и точно поради тая причина търна какъвто и да дойде не би трябвало да променя нещо

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Идеята на шова е рега да спазне със 88-JJ на флопа, шото на търна със сигурност ше знае, че е бит . Иначе си прав.

7. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Въпреки огромният бет бих си колвал докрай с надеждата рибата да плати с някакви чушки....така или иначе тази ръка съм AI и бих го направил по най-оптималният начин .

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Според мен няма да се фолдне на никой търн, защото ние в този спот не колваме с овър карти никога, тоест съм съгласен с Юли, че кол е по-добре от шов, заради рибата, въпреки че изглеждаме силни като колнем, то си е същото, щото и като шовнем не сме слаби.

Последна редакция: 13 май 2012
  9. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Pyrvo ti nikvo info ne davash za tvoqta 3B igra i image, koeto opredelq rangovete na drugite preflop, syshto vo2max CC range IP e vazhen dali ima 89s..Vtoro, toq agrar Vo2max, mnogo chesto shte backraise shovene TT i JJ pri tolkova pari vytre ..Treto, toi ima vsichki setove v ranga si, a ako niama set ili 89s edva li shte go donk betne s takyf golqm size..Za flopa raise e neseriozno da mislim che shte se stackne s 88 i 99 i call ochevidno e mnogo po dobre kato se nadqvame da ima 89s, 88 ili 99, kato mnogo malko sa turnovete na koito toi shte shovene 88 i 99 a dori i TT i JJ ako sluchaino gi ima, zashtoto nie tuka pokazvame mega sila kato callvame flopa, taka che ima turnove na koito mozhe i da foldnem vs shove v zaivismost ot nasheto equity vs semibluff+nuts ranga mu.

10. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Преди съм играл доста мид стейкс с Vo2Max и беше доста приличен доколкото си спомням.Доста съм изненадан че цъка 100нл .... и в случая незнам дали е станал нит или спю монстър или е пиян :) в случая според мен всичко зависи какъв е в момента Vo2Max защото линията му е дооста силна също така е важно и как те вижда теб ...дали 3бетваш и скуйзваш доста итн защото според мен той няма 99+ тук и често ще попадаш на сетове и 76 особено ако си доста тайт пре.

11. sedefah

sedefah
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, изключително полезни за мен мнения, благодаря! :)
    Значи, @gazavat на vo2max CC% му е 14% (не видях къде има IP). Аз съм от сорта на 20/16-21/17 с 3бет 6-7% и squeeze 7-8%, в ситуацията предполагам знае, че рядко съм на блъф. Супер доволен съм, че ми минаха подобни на твоите разсъждения през главата.
    @jully , той е горе-долу приличен vo2max, не мога да кажа, че е супер слаб или нещо от сорта (а и как да твърдя такова нещо като аз самият съм зле :) ). В дадената ситуация бях отскоро и ми се стори, че е по-агресивен от обичайно, но за тази ръка някак си не бях много уверен в себе си.

Аз бях забравил ако трябва да съм честен за ръката, но сега стана дискусия :) Също така вземете под внимание и това, че става въпрос за турбо маси и времето за мислене е ограничено. :)

Vo2Max bets [$30.00 USD]
    blueomar calls [$30.00 USD]
    acce-A folds
    Dylan_McKay raises [$88.00 USD]
    Vo2Max raises [$95.66 USD]

Ами сега ?

12. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Sega e fold, trqbvat ti 20% niakade, a ti gi nqmash pri polozhenie che spazzvat s 6combs overpairs. Dori ako dobavim 54s kym vo2max i 98s kym nita, pak nqmash dostatychno equity. Trqbva da spazzvat s 12+ total combs overpairs za da ti e dohoden calla no tova spored men ne e realistichno dori na 50NL

Board: 7d2h6c
    Equity Win Tie
    MP2 51.10% 51.10% 0.00% { 77-66, 22, 98s, 76s }
    MP3 33.19% 33.19% 0.00% { JJ, 77-66, 22 }
    CO 15.72% 15.72% 0.00% { AdAh }

13. Razziel

Razziel
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    176
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +2 / 0 / -1
    Покер ръце:
    toq Vo2Max e bil 50-100$ reg zaedno s tozi drugiq Limpa_Dirr
    i 2mata obichat da ''zabivat'' za po edin mesec na nqkoe micro/low nivo na turbo masite

14. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мдаа трябваше да започнем с това че е турбо :) ТОВА ПРОМЕНЯ ВСИЧКО !! :)

15. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Не променя мойто мнение ;)